• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Blue_Fatal1ty

Aktivni član
Tu od
7 Sij 2022
Poruka
101
Da li ti živiš od poticaja ili te kulture s kojom se baviš
Ne. Bavim se time jer ne mogu spavat.
Šalu na stranu.
Opg je nacin da izbjegnem odlazak u inozemstvo, ali kad ti se poklopi vece ulaganje, suša i gotovo nikakav prinos onda ocekujes poticaje da poravnas sve racune. Poticaja nema i dugovi stoje. Ovu i svaku iducu godinu cu bit pametan i apsolutno se oslanjat 0% na Spoticaj jer nisam veliki igrac (6ha) i tako necu imat nikakvih problema.
 

Marinko0611

Novi član
Tu od
8 Lis 2021
Poruka
16
Očito sam započeo nešto što se velikoj većini ljudi ne dopada,pa bi se o tome moglo pisati danima,ja imam malo manje od 3 ha vinograda,tu ima dosta posla,godine su sve gore i gore za plasiranje ali se moraš malo stisnit i ne ovisit o poticajima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Blue_Fatal1ty

Aktivni član
Tu od
7 Sij 2022
Poruka
101
Sve pet.
Da te pitam. Sa financijama si bio ok kad si gradio ta 3ha vinograda? (Pretpostavljam da ih nisi naslijedio od tetka iz amerike) i u usponu nisi imao nikakve štete na lozi i iznenadnih troškova?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marinko0611

Novi član
Tu od
8 Lis 2021
Poruka
16
To ti se prije 20ak godina financiralo bespovratno,tribalo je samo volje i truda za podizanje,međutim kad su velike oborine to zna i po misec dana biti pod vodom tako da dosta loše utječe na samu lozu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Neretva

Član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
44
To ti se prije 20ak godina financiralo bespovratno,tribalo je samo volje i truda za podizanje,međutim kad su velike oborine to zna i po misec dana biti pod vodom tako da dosta loše utječe na samu lozu.
Mjera 10,korištenje fermonskih klopka 290eura po hektaru + korištenje organskog gnojiva 680eura po hektaru dakle za 3hektara vinograda 870e za klopke i 2040e za gnojivo, oko 20000kuna, meni to puno pomogne
 

Marinko0611

Novi član
Tu od
8 Lis 2021
Poruka
16
Vidiš ja sam svoje plastenike, ulaganje u mehanizaciju i održavanje traktora platio iz svog džepa i zato trenutno ovisim o poticaju koji ne dolazi.
I ja sam traktor i ostalu mehanizaciju kupio sam,a vinovu lozu je sufinancirala država uz "siguran otkup badelove vinarije" koji je trajao svega par godina uz nikakvu cijenu,takobda se od tada snalazim sam

Mjera 10,korištenje fermonskih klopka 290eura po hektaru + korištenje organskog gnojiva 680eura po hektaru dakle za 3hektara vinograda 870e za klopke i 2040e za gnojivo, oko 20000kuna, meni to puno pomogne
Ja koristim samo MUK
 

Neretva

Član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
44
Svakako je korisna a za 3hektara nije mala potpora i nije problem voditi evidenciju, stavim u mandarine 10 kom na hektar i nema uboda kalifornijske muhe već par godina
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Houdini

Član
Tu od
4 Sij 2022
Poruka
72
Imam 4 uplate u 11. mjesecu, a 5 stavki sam dobio prošle godine. Koliko znam, taj dio još nije ukinut. A i ako je isplaćeno 70%, to je sigurno 20-30% manje nego prošle godine. Malo nas je pokralo🤬🤬
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Dragi članovi,
Nemojte citirati prethodne poruke, jer nema potrebe za tim.
Napišite samo svoj odgovor na dnu stranice i pritisnite "Odgovorite".
Hvala!
 

Apli

Aktivni član
Tu od
19 Tra 2021
Poruka
121
Lakse ovako 😂😂😂😂😂
To ti ide odjednom u prvoj rati inace je islo do sada😌
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh