• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I zato decki budite bez brige, poticaji ce vrlo brzo jer znamo tko dobiva najvece poticaje u drzavi i iz cijih redova dolazi ministar financija :icon_lol:

Pa,ako taj "netko" ima imalo smisla za biznis,i ako već ima svog čovjeka u financijama,bilo bi logično da sebi isplati,a nama ne. Ja ne očekujem ništa manje... :icon_mrgreen:
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
731
Najbolje bi bilo da se ponovo raspisu izbori, pa kako bi nas kupili za glasove, isplatili bi nam sav poticaj :)
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Moj prijedlog za moderatore foruma bi bio da se sam naziv teme "Isplata poticaja" preimenuje u dvije najspominjanije starohrvatke riječi u seljaka :"Kaće poticaji " :icon_pray:
Na svim portalima,fb,forumima... vezanim uz poljoprivredu samo kaće,kaće,kaće..... pa u skladu s tim i ovo :icon_pray::icon_pray::icon_pray:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Pa kada čovjek nakon višemjesečnog pisanja o ovoj temi zavapi kaće poticaj, ja mu odgovorim.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Reko bi moj pokojni dida - sutra poslim podne.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nema nam druge nego čekati,nevrijedi se živcirati,političari su svi puni para pa ih to ne muči što neki namaju za svoje potrebe novaca,bitno da su glasove pokupili.
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Ajde da jos jednom pitam za mlade poljoprivrednike oni koji nemaju skolu npr poljoprivrednu i to znaci treba neki tecaj ili tako nesto. Da li vrijedi osposobljavanje ratar? Jedino sto nalazim i to ke oko 3500 4000 kn. Da li je to to ili nesto drugo treba? I da li vrijedi pcelar? I ako netko zna za nesto jeftinije da se prizna?
 
Posljednje uređivanje:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
Čitam ovo na agroklubu:
HMI9BL3.png



Očito MPS neradi kak spada još.. ?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Ajde da jos jednom pitam za mlade poljoprivrednike oni koji nemaju skolu npr poljoprivrednu i to znaci treba neki tecaj ili tako nesto. Da li vrijedi osposobljavanje ratar? Jedino sto nalazim i to ke oko 3500 4000 kn. Da li je to to ili nesto drugo treba? I da li vrijedi pcelar? I ako netko zna za nesto jeftinije da se prizna?

Može ratar,može pčelar,sve piše u onom prospektu...ja upisao za pčelara pošto će biti u Kutini.
cca 3000kn je škola,navodno 120h predavanja i nešto prakse...valjda će uskoro krenuti!
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Ja bih se nadovezao na temu mladi poljoprivrednici pa molim da me netko ispravi ukoliko sam u krivu.
Copy/paste sa http://www.mps.hr/UserDocsImages/Potpore/MLADI 18.2.15..pdf

UVJET OBRAZOVANJA
Mladi poljoprivrednik treba imati barem srednjoškolsko obrazovanje poljoprivrednoga,
prehrambenog ili veterinarskog usmjerenja, ili
a) završen jedan od stručnih poljoprivredno-prehrambenih programa obrazovanja
verificiran od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta3
, ili
b) u prvoj godini podnošenja zahtjeva upisati te do kraja iduće godine podnijeti dokaz o
završetku jednog od stručnih programa obrazovanja verificiranog od strane Ministarstva
znanosti, obrazovanja i sporta ili tečaja financiranog iz Mjere 1 Programa ruralnog
razvoja.

A ovo besplatno provodi savjetodavna pod mjerama 10 i 11 a ide pod mjeru 1 ruralnog razvoja.
Probajte pitati da ne plaćate ukoliko se prihvaća navedeno.
http://www.savjetodavna.hr/projekti/45/240/mjera-1/pregled-tecajeva-i-prijava/
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Sa akrokluba komentar;
STOČAR, prije 32 min
U ministarstvu nema ni jednog pomočnika.Jer zbog mostovih pametovanja još nije imenovan niti jedan pomočnik ili zamjenik ministra. U ministarstvu je totalno rasulo a ministar nema pojma o radu i funkcioniranju ministarstva.Nakon današnjeg sastanka sa mljekarskim udrugama i proizvođačkim organizacijama stekao se dojam da je ministar totalno bespomočan bez ovlasti i bilo kakvog kredibiliteta.O potporama je tek izjavio da če biti isplačene u zakonskom roku nakon donošenja proračuna a to je najvjerojatnije krajem travnja ili u svibnju.Sa mljekarskom industrijom nije imao kontakata tek se s nekim od njih čuo telefonom i to je sve što je mostov ministar uspio dosad učiniti za nas seljake. Iz Dukata su neki proizvođači mlijeka danas neslužbeno doznali nove obračine pa tako ima umanjenja od 0,20lp pa do 0,50lp po kilogramu a jedan kolega u prvom razredu ima cijenu 1,81kn sa PDV-om.Živjela hrvatska vlada i ministarstvo poljoprivrede!
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Jad i bijeda
HDZ i most se loptaju a rajo vi se jeb..te
Reko sam da ćemo nažalost još skoro i plakat za jakovinom :icon_redface::icon_redface:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh