• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
267
Kako to izgleda? Isto kao informativni izračun na agronetu? Jel se ima pravo žalbe na to?
Meni po informativnom na agronetu nisu isplatili još točno 50% ekološke....razmišljam jel bi se dalo stisnuti ovrhu državi sa tom odlukom...kada je dobijem?


A evo nam i ministar u problemima....na pitanje zašto se pašnjaci na kontinentu ne mogu kositi odgovara da naš krš nije francuska....šta ti je pravnik :))
...ali na sreću Komisija će odlučiti smije li ministar odlučivati o kriterijima dodjele europskog novca.

Europska komisija vs Tolušić: za pašnjak ne trebaju krave?
https://www.agroklub.com/stocarstvo/europska-komisija-vs-tolusic-za-pasnjak-ne-trebaju-krave/34656/
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Opet viša matematika,dobio sam još jesenos riješenje o kazni za mliječne krave na iznos 4200 kn,na ovom obračunu pod stavkom za mliječne krave piše samo 270kn,ali je zato na svakoj stavci umanjenje,ali sa svim tim umanjenjem opet fali
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Ti si prošo dobro. Ja za zaštićene pasmine isplaćeno 0.Piše 8.50 zahtjev. Odobreno 3.50 Isplaćeno 0 kn. Milina ode ja za sinovima u D.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Meni stiglo danas izvjesce i pise da mi je odobreno i isplaceno sve..a nije fali dosta..
Odobreno mi je 1696 kuna po hektaru a isplaceno 1400 tako da ne seru da je poticaj veci..
GDJE JE RAZLIKA ?

Ja sam bio zvao u agenciju za plaćanja, nakon silnih šutiranja "nazovite ovaj br" pa nazovem opet isto itd. na kraju sam razgovarao za nekom ženskom koja radi na pravima, rekla mi je samo da još do sad nije nikad isplaćeno 100 posto osnovno plaćanje pa tako nije ni za 2016. I sad ga jebi , ministar je puno puta rekao da će potpore biti isplaćene u cijelosti, da su potpore povečane.... ja mogu reč da mi je umanjen za više od 10% naspram 2015 godine.
 

newguy

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
159
Dio sto se isplacuje iz drzavnog proracuna je smanjen i to : osnovno 35 % a zeleno cak 45 % , zato nam nedostaje..samo sto to nitko nece izreci javno :/

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Dio sto se isplacuje iz drzavnog proracuna je smanjen i to : osnovno 35 % a zeleno cak 45 % , zato nam nedostaje..samo sto to nitko nece izreci javno :/

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk


Možeš to malo obrazložit sa konkretnim brojevima?
 

newguy

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
159
Ove godine 20% ukupne potpore ide iz proracuna a od tih 20% , osnovno je smanjeno 35% a 45 % zeleno..sad kako i na koji nacin rasclanjuju tih 20 % neznam..

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Nije točno da ide 20% iz proračuna, ide više.

A ovo smanjenje, to ti je nemoguće pohvatat brojeve bez duboke analize.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ja sam dobio 1500 kuna po ha i agencija mi juce mailom potvrdila da mi je sve plačeno..
 

newguy

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
159
Dok sam istrazivao za svoje novce, u agenciji mi je jedan muski, nezz ime rekao da je ove godine smanjenje RH dijela u tim iznosima...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 

newguy

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
159
Uglavnom, ove godine je vece smanjenje nego prosle to su mi potvrdili a i osvjedocio se na vlastitom primjeru :(

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
newguy - točno to šta kažeš sam ja računajući zaključio, samo mi to nitko nije htjeo reč u agenciji za plaćanja....

Ja i dalje neznam tko je tu lud a tko pametan, kada god bude veći proračun za poljoprivredu, barem ja dobijem manje potpore...

Ove godine iz hrv proračuna trebalo ič mislim oko 60%, i on se svake godine smanjuje, ali ga još naša vlada dodatno smanji...
 
Posljednje uređivanje:

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Meni na njihovoj stranici po izračunu piše jedna cifra, a poštom su mi poslali drugu. Razlika je 3 000kn, a isplačeno mi je još 2000kn manje, neznam ko tu mulja i laže
 

jakov02

Aktivni član
Tu od
22 Lip 2016
Poruka
118
Jučer je bila uplata za zeleno plaćanje. Oko 10kn/ha

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
267
Ove godine iz hrv proračuna trebalo ič mislim oko 60%, i on se svake godine smanjuje, ali ga još naša vlada dodatno smanji...
Kaže da je 65% iz EU tj 1.642.616.320 +175.356.625 kn
https://www.agroklub.com/financiranje/tolusic-isplata-poticaja-krajem-sijecnja-2017/29162/

Dobra vijest stiže iz Ministarstva poljoprivrede - za izravna plaćanja poljoprivrednicima u 2017. godini osigurano je 2.608.616.320 kuna što je za 305.166.505 kuna više u odnosu na tekuću 2016. godinu.
Od ukupnog iznosa raspoloživog novca za izravna plaćanja u 2017. godini, 65% povlačimo iz EU fondova i to: 1.642.616.320 kuna - iz Europskog poljoprivrednog jamstvenog fonda i dodatnih 175.356.625 kuna iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj (kroz mjeru 18 - nadopuna izravnim plaćanjima).
Prva rata za poticaje (za 2016.) krajem siječnja

"Obećao sam više novca za poticaje i to sam učinio - tako da prva rata izravnih plaćanja može krenuti već krajem siječnja 2017. godine", izjavio je ministar Tolušić.

Vidi sjelo jučer 10kn/ha...ali odluke koju su "poslali svima" 11.08. još nema...kaos agencija.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
267
Jednom da i to izračunamo:

Maksimalni godišnji iznos nacionalne omotnice RH za izravna plaćanja 2015.-2019. = 430.425.000 EUR. Izravna plaćanja isplaćuju se iz fonda EPJF ali uz postupno povećanje EU udjela kroz 10 godina (35% sredstava za 2015.g. isplaćuje se iz EPJF, 40% za 2016.g, itd. do 100% izravnih plaćanja iz EPJF za 2022. godinu.). RH ima mogućnost nadoplate iz državnog proračuna do 100% iznosa nacionalne omotnice izravnih plaćanja za pojedinu godinu (u skladu s člankom 19. Uredbe 1307/2013).

DAKLE:
430.425.000 EUR x 7,55kn = 3.249.708.750 kn
Znači dok iznos za poticaje nebude 3,250 milijarde svaki puta kada vam političar kaže "VIŠE NEGO PRIJE" samo vas radi budalom.
Koliko ono Tolušić kaže da su osigurali "više nego prije" za 2017.: 2.608.616.320kn

Dakle cca 640.000.000 kn manje ili cca 80%....i niti to nisu u stanju isplatiti u zakonskom roku!!
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Jucer stiglo zeleno placanje i kod mene 11 kuna po hektaru..
A prosli tjedan stigle postom odluke gdje je pisalo da je sve plačeno ?!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A šta je sa onih 800 - stotinjak milijuna kuna koji su bili isplačeni u jedanaestom mjesecu prošle godine kao predujam za proizvodnu 2016. zbog teške situacije - loše proizvodne godine - jel se radilo o mrazu ili čemu, ne sjećam se više.





" Podsjetimo, u studenom prošle godine poljoprivrednicima je isplaćeno 806 milijuna kuna predujma izravne potpore za 2016. godinu, a 8. veljače 2017. započela je isplata prvog dijela izravne potpore za 2016. godinu te je na račune oko 100.000 poljoprivrednih gospodarstava isplaćeno 1,4 milijarde kuna izravne potpore.

Poljoprivrednicima će ovom isplatom, koja započinje 18. travnja, biti isplaćen ostatak iznosa za izravna plaćanja te kompletan iznos za IAKS mjere ruralnog razvoja (Mjera 10 – Poljoprivreda, okoliš i klimatske promjene, Mjera 13 – Plaćanja područjima s prirodnim ograničenjima) sukladno jedinstvenom zahtjevu podnesenom za 2016. godinu. Isplata potpora za Ekološki uzgoj - Mjera 11 bit će u svibnju.

Isto tako, krajem ove godine poljoprivrednicima će biti isplaćen i predujam za proizvodnu 2017. godinu u iznosu od 922 milijuna kuna, za koju se upravo podnose zahtjevi za potporu.

Prije svake isplate provest će se prijeboj potpora s poreznim dugom, ali samo na iznosima koji se financiraju iz proračuna RH. Poljoprivrednici koji su pored redovnih prijavili i zaštićene račune, dobit će iznos potpore do 50.000,00 kn na zaštićeni račun, a ostali iznos potpore na redovni račun.

Poljoprivrednicima je na raspolaganju i informativni izračun, po kojem mogu vidjeti koliko ih izravne potpore očekuje, a dostupan je putem AGRONET-a nakon odobrenja svake pojedine potpore ".

Jeste i to uračunali u zbir uplata?

Kako se vidi, ovo će postati praksa - da se dio potpore isplačuje u istoj proizvodoj godini, a drugi, veći, u slijedećoj.
Kolko se sjećam, bila je inicijativa zbog mogućnosti kupovine umjetnog gnojiva u vrijeme kada ima najnižu cijenu - jedanaesti, dvanaesti mjesec, kao i sjemenja na proljeće, prije nego krene sjetva, a isplata poticaja još ne krene.

Ja ne dobivam poticaj pa ne mogu zbrojiti jesenski i ovogodišnje iznose, ali vi koji dobivate, ajde, nek si netko da truda pa da ustanovimo o čemu se radi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh