• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

jakov02

Aktivni član
Tu od
22 Lip 2016
Poruka
118
Zna li netko pouzdano odgovor: plaća li se porez na poticaj? Netko kaže da se plaća, netko tvrdi da ne bez obzira na iznos, pa ne znam što je ne kraju istina. Hvala!

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Plaća, porez na dohodak, ako imaš poticaja preko cca. 36500kn, nisam ti napisao točnu cifru jer se ne mogu sjetit ali je tu negdje, koja tisuća gore dolje.
 

jakov02

Aktivni član
Tu od
22 Lip 2016
Poruka
118
Hele, hvala na odgovoru!

I meni sjele tri uplate, za svaku stavku po jedna. I mislim da je to to.

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Plaća, porez na dohodak, ako imaš poticaja preko cca. 36500kn, nisam ti napisao točnu cifru jer se ne mogu sjetit ali je tu negdje, koja tisuća gore dolje.

Ja dobivam 46000kn, a od ove godine bu i prek 50 000kn jer sam upisal krmače, i niko me ne pita za nikakvi porez ni za ništa ne plačam pdv
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,826
Par mi ih je pricalo da su dobili da plate porez na zemlju u zakupu. Kazu oko 400 kn/ha ako je tocno.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja dobivam 46000kn, a od ove godine bu i prek 50 000kn jer sam upisal krmače, i niko me ne pita za nikakvi porez ni za ništa ne plačam pdv

Zato jer se moraš sam javit, svatko mora znat zakon tj. podrazumijeva se da zna. Dobit ćeš kad tad čestitku iz porezne pa će bit puno kamata. Jako puno ljudi ne plaća porez i doprinose pa se čude/ će se čudit kad dobe čestitke gdje će kamate premašivat glavnice.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kolika je to stopa poreza na zakup zemljišta,ispada oko 50% a na promet nekretnina je 5%.Ako je to istina nije ni čudo što se sve više kofera pakuje.
 

jakov02

Aktivni član
Tu od
22 Lip 2016
Poruka
118
O kakvom porezu na zemlju je riječ? Npr ako ja imam u zakupu državnu zemlju, i plaćam godišnji najam za nju, na nju još i porez plaćam?!

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ne, plaća porez onaj tko daje zemlju u zakup. Podrazumijeva se da za to dobiva novce pa treba platit i porez.
 

jakov02

Aktivni član
Tu od
22 Lip 2016
Poruka
118
Hvala ti, to znam da plaća onaj tko daje, ali kod nas nista nije normalno pa reko dal ja moram još i to plaćati :D

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Najbolje je nazvati poreznu i pitati za te stvari..bolje pitati pa znati šta te očekuje nego za par godina past na dupe kada dodje uplatnica...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nemojte me držat za riječ, ali mislim da je i za najam zemljišta oko 5%. Nisam siguran, ali tako nekako.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Nemojte me držat za riječ, ali mislim da je i za najam zemljišta oko 5%. Nisam siguran, ali tako nekako.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
sve to ionak pokre poticaji

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Zato jer se moraš sam javit, svatko mora znat zakon tj. podrazumijeva se da zna. Dobit ćeš kad tad čestitku iz porezne pa će bit puno kamata. Jako puno ljudi ne plaća porez i doprinose pa se čude/ će se čudit kad dobe čestitke gdje će kamate premašivat glavnice.

Ako ne prelaziš 80500 mogu se napušiti,nisi obavezan ništa,od 1.1 2018,iznos od 230 tisuća se podiže na 300 za ulazak u pdv,znaći ispod 80 500 nisi obavezan biti u RPO
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ali ako si nezaposlen ili u mirovini moras placat doprinose.
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Nemojte me držat za riječ, ali mislim da je i za najam zemljišta oko 5%. Nisam siguran, ali tako nekako.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Bio u poreznoj. 12%. Oko NG stize cestitka
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh