• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Mislim da ti je nekih 2-3% od cifre najma ako navedes manji iznos ili bez naknade onda gleda koliko je zakup na tom području za državnu zemlju pa to uzmu kao referentnu vrijednost, uglavnom to ispadne par kuna mjesećno po hektaru..skoro vise naknada za uplatu nego iznos poreza
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Moze mi neko objasnit o cemu se radi.Ja sam napravio ugovor o najmu i stavio 0 kn,to sam napravio kod biljeznika i stim ugovorom sam otisao u agenciju i upisao zemlju.O cemu pricate ja bas nisam razumio,jesam li jos negdje trebao upisat zemlju ili platiti.

Istina je, mi smo imali s tim problema, mirovinsko možeš odjavit da zemlju prebaciš na nekog, ali zdravstveno ne možeš nikako, moja supruga još danas plaća zaostatke tj ovrhu za zdravstveno iako se odjavila s poljoprivrede prije 10 godina, sve smo probali čak ni njihovim odvjetnicima nije bilo jasno zašto se nemre odjavit zdravstveno ak nije više u mirovinskom sustavu. I nije to po novom to je odavno tako mada nema logike, ona je to prijavila da joj ne propadne porodiljno tri godine jer je bio takav zakon, a na burzu nije bila prijavljena jer su joj rekli da ne treba, pas mater svima.
Kako nemozes.Zatvoris opg i prijavis se na burzu i prestanes placati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Moze mi neko objasnit o cemu se radi.Ja sam napravio ugovor o najmu i stavio 0 kn,to sam napravio kod biljeznika i stim ugovorom sam otisao u agenciju i upisao zemlju.O cemu pricate ja bas nisam razumio,jesam li jos negdje trebao upisat zemlju ili platiti.

O tome da onaj tko ti iznajmi zemlju bude primoran platiti porez zato što ti je iznajmio zemlju, ako staviš 0kn ili ti bez naknade onda će mu obračunat porez kao što sam rekao prema podacima porezne o visini najma državne zemlje za pojedinu katastarsku općinu
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
A da to znam da za one koji su upisali po starom opg do 2010. S njima je drugacije. Ali danas sam zvala savjetnika u mirovinsko i kaze da kad se zatvori opg da s time prestaje i placanje.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
provjerite žiro...danas je bilo nekih sitnih uplata za prvu ratu kod mene...možda zbog upita?
 

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
293
Meni danas sjelo proizvodno vezana,100kn po ha.Sa tom uplatom mi je isplačeno sve kako je u odlukama na agronetu.
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Meni danas sjelo proizvodno vezana,100kn po ha.Sa tom uplatom mi je isplačeno sve kako je u odlukama na agronetu.

Meni jos fali dosta novaca sto pise na agronetu.Mozda ce biti u 5 mj ,na agronetu stoji da mi je sve to osnovno,zeleno i preraspodijelno,pa se nadam ostatku u 5m,inace neznam gdje je zapelo
 

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
293
Meni jos fali dosta novaca sto pise na agronetu.Mozda ce biti u 5 mj ,na agronetu stoji da mi je sve to osnovno,zeleno i preraspodijelno,pa se nadam ostatku u 5m,inace neznam gdje je zapelo

Ja mislim da ćeš to dobiti ovih dana.I meni je to sve isto pisalo kao i tebi.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Moze mi neko objasnit o cemu se radi.Ja sam napravio ugovor o najmu i stavio 0 kn,to sam napravio kod biljeznika i stim ugovorom sam otisao u agenciju i upisao zemlju.O cemu pricate ja bas nisam razumio,jesam li jos negdje trebao upisat zemlju ili platiti.


Kako nemozes.Zatvoris opg i prijavis se na burzu i prestanes placati.

Mirovinsko se prekida, ali zdravstveno se mora plaćati dok se ne zaposliš.
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
88
Dobio sam odluku u agronet i žalio se. Koliko se čeka na odgovor..je li netko ima iskustva po ovom pitanju?
 

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
Dali te odluke u agronetu znace koliko cemo dobiti ili koliko smo do sada dobili? Recimo za povrce mi pise 2000 po hektaru a lani sam dobio 3000. I za mlade mi ne pise nista a trebam dobiti.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Meni odgovara iznosu koliko sam do sada dobio, za mlade bi trebalo biti u 5 mj.

Poslano sa mog LG-H525n koristeći Tapatalk
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Dali te odluke u agronetu znace koliko cemo dobiti ili koliko smo do sada dobili? Recimo za povrce mi pise 2000 po hektaru a lani sam dobio 3000. I za mlade mi ne pise nista a trebam dobiti.

To bi trebalo znacit koliko si do sada trebo dobit odnosno za avans i prvu ratu...odnosno toliko ti je za sad odobreno za isplatu..sigurno je da imas pravo na jos novaca a dali ce ti to gospoda odobrit e to je ono na sta nemozes utjeca nego čekat da ti se netko smiluje!!
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Iskreno se nadam da će se nad svim djelatnicima Agencije za plaćanja i djelatnicima ministarstva poljoprivrede provoditi administrativna kontrola 6 mjeseci i da tih 6 mjeseci neće dobiti NIŠTA plaćeno.
 

papakk

Član
Tu od
13 Srp 2017
Poruka
33
JA zvao danas agenciju ,meni nista nije placeno nesto avansa 30 posto od iznosa za 2016, kazu da sam bio uadministrativnoj kontroli i da je sad sve ok da ocekujem isplatu do kraja mjeseca
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
88
JA zvao danas agenciju ,meni nista nije placeno nesto avansa 30 posto od iznosa za 2016, kazu da sam bio uadministrativnoj kontroli i da je sad sve ok da ocekujem isplatu do kraja mjeseca
Koga si zvao odnosno tražio na centrali?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh