• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Apli

Aktivni član
Tu od
19 Tra 2021
Poruka
121
Nemam protiv nikoga ništa mene zanima kako je to OPG pogođen invazijom na Ukrajinu koji ima npr zaštitu kosca(neka od mjera 10) ili zaštita leptira(isto mjera 10),da ne nabrajam,kužite poantu.
Istovremeno suša je napravila kaos i isplaćuju kitu labudovu,ali izgleda da je invazija ipak pogubnija za OPG.
Da skužite do kraja u mom primjeru,netko tko ima 5 krava i 4 ha kuruze,i 1ha pašnjaka(travnjaci visoke vrijednosti,zaštita kosca,zaštita leptira nekakvih) je pogođeniji od mene koji imam 20 krava,11ha kuruze i 20ha livada i 20ha pašnjaka...
Da se razumijemo,nemoram ja dobiti,ali njihovi kriteriji mi izazivaju probavne smetnje,jer izgleda debili smišljaju te neke debilne mjere.
Ja se to mislim stalno i totalno si po meni u pravu,,,sad pitanje sta mi tu mozemo al ozbiljno pitam😢mi ostali smo sta nekuzim?
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
675
Nemam protiv nikoga ništa mene zanima kako je to OPG pogođen invazijom na Ukrajinu koji ima npr zaštitu kosca(neka od mjera 10) ili zaštita leptira(isto mjera 10),da ne nabrajam,kužite poantu.
Istovremeno suša je napravila kaos i isplaćuju kitu labudovu,ali izgleda da je invazija ipak pogubnija za OPG.
Pa očito ne mogu doletjeti iz Ukrajine, pa im treba dati stimulaciji da se vrate. Mislim na leptire i kosce, dok dronovi slobodno prolaze(mozda da se skupimo pa da narucimo jednog na agenciju).
Zvao u petak agenciju za predajama, pošto nisam dobio. Kaže dotična: kako administrativna kontrola završi, tako se isplaćuje.
Očito da su svi otišli na skijanje.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
675
Evo vam nove sheme kako zgrnuti paru. Jebo rad.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230109_102743_Office.jpg
    Screenshot_20230109_102743_Office.jpg
    44 KB · Pregleda: 137

hajduk

Iskusan lik
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
568
Pa kakve ovo veze ima s intenzivnom poljoprivredom. Umisto da stimuliraju veću produktivnost stimuliraju zajebancije. I ovako misle povećati samodostatnost poljoprivrednih proizvoda. Ako im je do ocuvanja okoliša i prirode neka zabrane vožnju autima i zatvore tvornice
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
675
Nije stvar u proizvodnji. Stvar je u nametanju administracije koju će vojska državnih plaćenika i udaraca štambilja kontrolirati i moći te kazniti u nepoštivanju istih. Moraju oni napraviti sebi posao, proizvodnja nije bitna i mislim da bi to trebali više shvatiti i prihvatiti. Barem se meni čini da nas navode na to.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
246
Meni se nekako cini,kaj da se zeli poticati da uzgajas i da imas priinos sto je moguci manji po ha. I ne znam zasto zvoni mi u glavi onaj clanak da je bill gates kupio zemlju da bi proizvodio nista.
 

tomas8

Novi član
Tu od
9 Sij 2023
Poruka
18
Zbog njihovih pogodovanja velikim igračima

Di to piše
U natječaju na 6. stranici gore, prva rečenica.
E sad, kako ide izračun potpore kad je mali opg i kombinirano trajni nasad 60% i biljna proizvodnja (pšenica/suncokret) 40%.
Da li ukupni SO € se množi sa 17,74%, pošto je u opg-u veći udio trajnog nasada
ili se pojedinačni SO € trajnog nasada množi sa 17,74%, a pojedinačni SO € biljne proizvodnje množi sa 36,87%.
iiiii onda se dobiveno još umanjuje sa 39,2% ili ??
 

Prilozi

  • Odluka o odbijanju zahtjeva za isplatu.JPG
    Odluka o odbijanju zahtjeva za isplatu.JPG
    24.6 KB · Pregleda: 43

hajduk

Iskusan lik
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
568
Koja je razlika izmedju voćarstva i trajnih nasada, pa je koef. na voćarstvo 23,58 a trajne nasade 17,74. Zar jabuke , šljive ,kruške it'd nisu voće
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,658
Ma. Natječaj je pisan da se pokaže da se oni brinu za poljoprivredu.

A u stvari napisan je da što manje isplate.

Većina korisnika mjere 10 i 11 su voćari i vinogradari.

A stavili su tako mal postotak i onda još isključili sve koji trebaju dobiti ispod 1000e da 99% voćara i vinogradara ne može proći.
 
  • Like
Reactions: H&S

hajduk

Iskusan lik
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
568
Nisi mi odgovorio jedu li jabuke kruške ,šljive voće ili trajni nasadi. To je vrlo bitno zbog koeficijenata
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,119
Tip Pg se dobije u evpg kalkulatoru. Uneseš 5ha jabuka, 5ha pšenice i dobiješ tip pg pa možeš vidjet u kojoj kategoriji pripadaš.
Onda ide so iz kalkulatora x postotak kategorije x faktor 0.39
 

hajduk

Iskusan lik
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
568
Znam formulu. Samo nije jasno spadaju li jabuke kruške i sljive u kategoriju voce ili trajne nasade odnosno množi li se koeficijentom 24 ili 17,74
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
134
Tako je i sa mjerom 11. Ide samo za preradu, kome je pala prodaja ajvara i džemova zbog rata u ukrajini?
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
517
Ma. Natječaj je pisan da se pokaže da se oni brinu za poljoprivredu.

A u stvari napisan je da što manje isplate.

Većina korisnika mjere 10 i 11 su voćari i vinogradari.

A stavili su tako mal postotak i onda još isključili sve koji trebaju dobiti ispod 1000e da 99% voćara i vinogradara ne može proći.
Pa tako su pisali i uvjete za mjeru 6.3.1, po tim uvjetima 70-90% opg-ova nije bilo u interesu da se prijave za natječaj... I onda Agencija kada vidi da nema 'zainteresiranih', 50% love da Lagovima i tu su uvjeti prihvatljivi svima, a drugih 50% love ostane...... gdje, pitanje je sad za Europsku tužiteljicu iz Rumunjske, jer naš Dorh, Soa, nemaju muda...već samo cistične bubrege.
 
Posljednje uređivanje:

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
517
Tip Pg se dobije u evpg kalkulatoru. Uneseš 5ha jabuka, 5ha pšenice i dobiješ tip pg pa možeš vidjet u kojoj kategoriji pripadaš.
Onda ide so iz kalkulatora x postotak kategorije x faktor 0.39
A to su sve faktori kojima se radi umanjenje neke početne vrijednosti........ Pa u svakom slučaju se početna cifra smanjuje....... Nema šta, Pljačka III rajha je bila žibicarska prevara u odnosu na naše profesionalce....
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Dižem lovu samo na ugaru, jedan dio radim jedan dio ugar, nema se para za sve sijati.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh