• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
343
I meni stiglo danas 50% za zemlju ,a isto imam duga ko u priči ,išao se dogovoriti i to je to..ali lova je danas stigla,a jučer su zvali da če blokirati račun,ipak nemaju kontakt porezna i agencija za plačanje,jer bi ovi prije blokirali no što ovi isplate..Uglavnom lova je na sigurnom..
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ja vise nist neznam, to kaj sam napisal sam danas doznal iz apprrr.. A daj boze da isplate!! Si poduzimal kakve radnje prije toga sad?
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
dal mi netko može razjasnit dal premije za mlijeko i interventni za mlijeko koji je bio prošle godine se isto vode kao izravna plačanja
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
343
Ja vise nist neznam, to kaj sam napisal sam danas doznal iz apprrr.. A daj boze da isplate!! Si poduzimal kakve radnje prije toga sad?

Slao upite u APPRRR putem e-maila jer ih se na telefon ne može dobiti i to je to ,a oni su poslali odgovor da se strpim jer će isplata ići kad budem na redu ,samo kako oni to gledaju ,mislim tko je kad na redu to nemam pojma..:supz:
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Slao upite u APPRRR putem e-maila jer ih se na telefon ne može dobiti i to je to ,a oni su poslali odgovor da se strpim jer će isplata ići kad budem na redu ,samo kako oni to gledaju ,mislim tko je kad na redu to nemam pojma..:supz:

El znas kojeg datuma si predao agronet zahtjev prosle godine?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Meni se cini da oni isplacuju po redosljedu kak su zaprimali zahtjeve..
No ja sam zbog njih u 5.mj predao zahtjev jer zbog prilagodbe sustava nije prije bilo moguce oznaciti rasplodne krmace..
za koje smo usput morali HPA platiti 30ak kn po komadu prijavu a od isplate nista..
 
D

dlovakov

Guest
POZDRAVprijavio sam se na forum jel isto nemogu više drzati zasebe ovo sto se događa sa poljoprivrednicima koji sam jedan od njih.Isto tako do dana današnjeg nisam dobio ni lipe poticaja,imam duga u poreznoj ali imaju dosta njih pa su dobili ima ih i koji su cisti pa nisu dobili,dali netko zna kad ce biti ispalata jel vise nemogu cekati,na rubu zivaca sam.dobio sam danas agenciju za placanje i rekla mi je gospođica da ako imam duga u poreznoj da trebam snjima to dogovoriti i da ce oni prosljedit agenciji i da ce mi isplatiti,vise nista nekuzim
 

dado153

Novi član
Tu od
14 Tra 2012
Poruka
16
čekaj malo ti kažeš da su ti rekli da odeš na poreznu i dogovoriš se sa njima, onaj drugi kaže da mu na poreznoj nisu rekli ništa i da nemaju pojma o tome., a onaj treči dobio poticaj a ima duga kako sam kaže ko u priči, pa zar nisu sve te uprave povezane ili se tu nema pojma tko pije a tko plača.DOK SE ONI DOGOVORE DOČI ČE NOVA GODINA A NE POTICAJ.
Nek kažu više ljudima napravite TO I TO, a ne vozaju ko majmune, treba to rješit ćim prije trebaju i drugi sijat ako do sad još nisu.
Piše da je oko 11000 dužnika koji su na čekanju, pa si ja sad mislim neka sad svako barem ima prosjek 10 ha u upisniku, pa ljudi koja je to površina zemlje koja neče biti kvalitetno zasijana ili obrađena, onda če opet reč kako smo nekonkurentni. Jasno da je tako kad te novce koje bi trebali dobit sad da se uloži da bi imali nešt za brat na ljeto ili jesen mi čemo dobit kad bude kasno, pa bacaj ti umjetno ili što god več dok prođe vrjeme za to nema pomoči dok jednom krene propadat!
 
F

fkbd

Guest
isplata poticaja

tu zaista više nitko nezna tko pije a tko plaća, ja sam također poslala upit i meni su službeno odgovorili da sam na "čekanju" zbog poreznog duga, onda na koju foru ipak su neki od vas dobili. mislim, drago mi je što se dobili ali nije pošteno prema nama ostalima. zaista više neznam... jel ste čuli linića sinoć u otvorenom, mjenja se zakon o poljoprivredi - malo je govorio, ali mislim da će se zakon pooštriti i to dosta (nešto je mlatio o sto krava i sto hektara zemlje, sve ovo ispod nije poljoprivredna proizvodnja). ok, ima suprug duga pa prebij ga brate, ali kolega iz porezne kaže da je to malo vjerojatno jer je ministarstvu u interesu živa lova a ne prebijanje stavki bilance u proračunu. ništa službeno nisu dobili, a stavili su nas na čekanje jer je poticaj po zakonu o poljoprivredi izuzet od ovrha.
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
čekaj malo ti kažeš da su ti rekli da odeš na poreznu i dogovoriš se sa njima, onaj drugi kaže da mu na poreznoj nisu rekli ništa i da nemaju pojma o tome., a onaj treči dobio poticaj a ima duga kako sam kaže ko u priči, pa zar nisu sve te uprave povezane ili se tu nema pojma tko pije a tko plača.DOK SE ONI DOGOVORE DOČI ČE NOVA GODINA A NE POTICAJ.
Nek kažu više ljudima napravite TO I TO, a ne vozaju ko majmune, treba to rješit ćim prije trebaju i drugi sijat ako do sad još nisu.
Piše da je oko 11000 dužnika koji su na čekanju, pa si ja sad mislim neka sad svako barem ima prosjek 10 ha u upisniku, pa ljudi koja je to površina zemlje koja neče biti kvalitetno zasijana ili obrađena, onda če opet reč kako smo nekonkurentni. Jasno da je tako kad te novce koje bi trebali dobit sad da se uloži da bi imali nešt za brat na ljeto ili jesen mi čemo dobit kad bude kasno, pa bacaj ti umjetno ili što god več dok prođe vrjeme za to nema pomoči dok jednom krene propadat!
Evo vam mog slučaja!
Naime, ja imam neki manji dug na poreznoj koji sam trebao platiti čim sjedne lova od poticaja!
Ali malo sutra-lova ne dolazi!
I tako sam ja kreuno u malo istraživanje gdje je zapelo.
Nakon tri dana telefoniranja i potrošenih živaca i cca 100 kuna telefona danas sam doznao da stvari stoje ovako:
Kako sam slao e-mail u info@aprrr.hr dobio sam telefonski odgovor da mi je poticaj odobren ali da se javim u poreznu upravu.Javio sam se u poreznu u kojoj nisu znali što bi sa mnom.Nakon toga sam ponovno poslao e-mail na agenciju koja mi je uljudno telefonski odgovorila pitanjem:U ČEMU JE PROBLEM??? E pa draga gospođo problem je što nitko ne zna što treba učiniti.OPet sam se javio u poreznu, kako oni nisu znali što bi sa mnom zvao sam u središnji ured porezne uprave u Zagrebu.Kod njih sam dobio info da moram otići u svoj područni ured porezne uprave i da moram napraviti obročnu otplatu duga?!?!
A ja ni pet ni šest odoh u poreznu i tamo predam nekakav zahtjev za otplatu duga koji mi oni lijepo ovjere i s njim pičim u agenciju za plaćanje kojoj pripadam.Oni za takav slučaj kao moj nisu još ni čuli , tako da još ni sami ne znaju što sa mnom.
U nadi da se ta agonija završi ja opet šaljem e-mail info@aprrr jer nemam pojma kome i gdje sad poslati papir koji mi je porezna ovjerila i neznam koji korak dalje moram učiniti da se netko smiluje i isplati taj jadni i krvavi novac koji mi pripada.
Da stvar bude bolja, u blizini sebe imam poljoprivrednike koji su dužni kao Grčka a dobili su poticaj prije dosta vremena .
I sad više neznam ni sam što mi je činiti i na koja vrata da pokucam jer sam više lud od svega a novac ne dolazi.....
Eto u kratko sam vam htio dočarati svoju patnju na koju nas nitko nije pripremio niti nas je obavijestio, jer smatram da svaki od nas čeka tu j....u kunu da bi platio ono što mora a oni nam to nedaju već nas dave s nekakvim prekonoćnim zakonima i propisima .
 
F

fkbd

Guest
isplata poticaja

ne možeš vjerovati pa oni od nas rade majmune...
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
ne možeš vjerovati pa oni od nas rade majmune...

Imaš pravo, od nas rade majmune i ko zna što još! S obzirom da sam s živcima jako jako pri kraju odlučio sam da ako se ništa ne riješi u nekoliko dana da krećem autom sam u Zagreb pred ministarstvo i onda mi neka objasne otkad se poticaji ljudima blokiraju i neisplaćuju jer se Liniću digao .... da ne kažem bezobrazno što, s kojim pravom nam ovo rade, nama jadnicima koji svoju svaku kunu krvavo zaradimo bilo vani od -25 pa sve do +40.

A ako je netko od vas forumaša u prilici ili ima nekoga da mu provjeri da li se ovakvim postupcima krši ustavno pravo neka molim vas to provjeri jer ja sam trenutno spreman na sve po cijenu života ili smrti !!! Ovako više ne želim ni ne mogu!

Izdali nas poljoprivredni vođe koji su svoje maslo fino pojeli , a mi ostali neka se strpimo , jer kako kažu strpljen-spašen.E pa ja strpljenja više nemam i gotovo!
 
D

dlovakov

Guest
da tako su mi rekli u agenciji za placanje i odma evo upravo sada sam dosao iz porezne i oni kazu da nemaju nista sa poticajima i sa agenciom za placanje da ovi lazu,pa ja nemogu vjerovati sta se desava,lagano tonemo,kazu da su dobili nalog da blokiraju nas sve koji smo duzni,kud ovo ide i sta ce od nas biti nerazumijem,
 
M

mauricio

Guest
i ja sam isto danas bio na poreznoj... oni dolje pojma nemaju o poticajima..... kazem im da nek si uzmu poticaje za porezni dug ali nista... zovem agenciju... zahtijev na cekanju... treba bit isplaceno sve do kraja lipnja,, ali jos cekaju dogovor oko poreznih duznika...!!! koji dogovor kad porezna pojma nema.... ali imaju naloge blokirat racune... I DOK SE ONI ZAJEBAVAJU S LJUDIMA OKO ISPLATE NOVCA KOJE NEMAJU KAMATE NA POREZNOJ RASTU..... mislim da znam cemu ovo vodi..da
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
Jadno i bijedno do kraja !!!!

i ja sam isto danas bio na poreznoj... oni dolje pojma nemaju o poticajima..... kazem im da nek si uzmu poticaje za porezni dug ali nista... zovem agenciju... zahtijev na cekanju... treba bit isplaceno sve do kraja lipnja,, ali jos cekaju dogovor oko poreznih duznika...!!! koji dogovor kad porezna pojma nema.... ali imaju naloge blokirat racune... I DOK SE ONI ZAJEBAVAJU S LJUDIMA OKO ISPLATE NOVCA KOJE NEMAJU KAMATE NA POREZNOJ RASTU..... mislim da znam cemu ovo vodi..da

Ovo ne vodi ničemu...meni bi sad najbolje rješenje bilo da me blokiraju i isplate poticaj, ali iznos nije za blokadu, a iznos poticaja je oko 20 tisuća...a ja stojim na mjestu dok ono dr.aju po našem strpljenju!
 
E

ekontra

Guest
Eto, država ne krši nikakav zakon što nam ne isplaćuje poticaj jer je rok da sve isplati do 30.06. , a njih boli briga hoće li se posijati ili neće, uvest će se, platiti će drugima, a svojima ne daju. Očito je, kupuju vrijeme da mogu promjeniti zakon tako da nam uzmu preostale poticaje da se namire. Što se tiče kršenja Ustava, potruditi ću se imam djevojku na upravnom pravu, pa ću vidjeti neka se konzultira sa svojim kolegama i profesorima pa možda nešto nađe.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja sam isto bio danas u poreznoj a oni nista neznaju...
imam nesto duga za socijalno i mirovinsko pa su mi ponudili da napravim zahtjev za otpis kamata, ali caka je da moram platiti dug u cjelosti i onda ce mi otpisati kamatu ..
posto nemogu platiti dug a zakon o preboju ili kompenzaciji nije jos donesen mogu se samo nadati da ce mi isplatiti ovih prvih 50% a od onoga drugoga djela cu iskompenzirati dug..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
evo sada sam zvao agenciju tu kod nas u Đakovu da vidim sta je sa mojim poticajem ...zenska me odmah pita da li imam sta duga po osnovi doprinosa ja kazem da imam a ona kaze da ko ima duga nece dobiti poticaj dok dug ne izmiri ili reprogramira sa poreznom..

na kraju je pitam da li su to dobili sluzbeno a ona kaze ne nego je ona tako cula..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh