• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Ak nije problem napisati šta točno kontrolira inspekcija ?
 
M

MOCO

Guest
zavisi koja inspekcija, ima ih više. Meni su gledali površine dali štimaju s onim što sam prijavio za poticaj, a to je već sve pregledao prije nego je došao kod mene pa je već sve znao a kod mene je to još utvrdio i napravio zapisnik koji sam potpisao, moram reć da sam u uredu hpa kod ispunjavanja zahtjeva mijenjao granice arkod parcela, tamo di sam složio kamare slame i sjena i tamo di mi je silaža i tam di je bašća i tamo di ostavim prikolice i "željezariju" to sam sve izbacio iz arkoda pa sam si tako umanjio za skoro 2 jutra tako da mi je to sve štimalo. Onda gledao je još jel vodim evidenciju o uporabi sredstava za zašitu, pa sam imao i ono da sam predao ambalažu od pesticida. Bila je i neka inspektorica i prebrojala krave i svima gledala markice i putne listove i redovno vodim onu zelenu knjigu stada na gospodarstvu i onu knjigu što veterinar upisuje kad liječi nekog. Sve mi je to bilo u redu, a i dosta mi to oduzme vremena
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
Koja je gornja granica površina za poticaje a da se nemora uči u sistem pdv-a.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Koja je gornja granica površina za poticaje a da se nemora uči u sistem pdv-a.

Pa u biti mislim da o ne postoji, granica je valjda 48 tisuća kuna poticaja. I to te obvezuje u ulazak u sustav obveznika poreza na dohodak.
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
Pa u biti mislim da o ne postoji, granica je valjda 48 tisuća kuna poticaja. I to te obvezuje u ulazak u sustav obveznika poreza na dohodak.

To je negdje oko 20 hektara..?
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ispravak,,livade prirodne su 700kn hektar,,,,,nema vise poticaja za kukuruz,posebno,,psenica ,,zob,,sada je po oranici,,,,nije bitno sto sijes,,samo da je oranica,,,ovo zob i psenica,,je samo da si posijao i njihova evidencija,,eto,,to su moja saznanja,,
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
to nije realno,sijati 5ha zobi ili 5ha kukuruza jako je velika razlika u ulaganju,a da je poticaj isti,jel to može ovisiti i po županijama da ima neke razlike u visinama poticaja ili ne
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
to nije realno,sijati 5ha zobi ili 5ha kukuruza jako je velika razlika u ulaganju,a da je poticaj isti,jel to može ovisiti i po županijama da ima neke razlike u visinama poticaja ili ne

istina kolega ali financijski kad prodaš prinos jednog i drugog isto postoji razlika,ma oduvijek sam govorio da treba samo poticati kg,pa tko bolje može svaka čast ali kod nas svako malo pa nešto novo u propisima o zemlji i poticaju,nego dali netko zna dali je prva na redu za isplatu pšenica ili opet bude zbrda zdola:?::?:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
to nije realno,sijati 5ha zobi ili 5ha kukuruza jako je velika razlika u ulaganju,a da je poticaj isti,jel to može ovisiti i po županijama da ima neke razlike u visinama poticaja ili ne


Isto tako nije jednako proizvodi na ravnici na velikim poljima crnice, i po brdima u glini ???

Poticaj je samo dodatak, ti biraš da li ćeš posijati kukurz i zaraditi HRPU para, ili ćeš sijati zob i zaraditi manje....
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Isto tako nije jednako proizvodi na ravnici na velikim poljima crnice, i po brdima u glini ???

Poticaj je samo dodatak, ti biraš da li ćeš posijati kukurz i zaraditi HRPU para, ili ćeš sijati zob i zaraditi manje....

E sad si ga prekardašio, zato postoji TUGA, ccc

da si išao usporediti neke intenzivne kulture sa kukuruzom ili zobi, al ovak dvije kulture za koje ne znaš s kojom ima manje posla, stvarno čudno
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
E sad si ga prekardašio, zato postoji TUGA, ccc

da si išao usporediti neke intenzivne kulture sa kukuruzom ili zobi, al ovak dvije kulture za koje ne znaš s kojom ima manje posla, stvarno čudno


Samo sam se nadovezao da post prije mene od davora koji je to usporedio...
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
codex nisam ja uspoređivo vrste zemlje ,nego kulture - koliko imaš posla i ulaganja u sjetvi kuruza ,a ne zob posij-baci šaku gnojiva- žetva

- po meni bi bilo najbolje ukinuti poticaje i staviti realne cijene suhoga zrna-pa ti sij šta hoćeš i ulaži u kulturu koliko hoćeš
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
260
codex nisam ja uspoređivo vrste zemlje ,nego kulture - koliko imaš posla i ulaganja u sjetvi kuruza ,a ne zob posij-baci šaku gnojiva- žetva

- po meni bi bilo najbolje ukinuti poticaje i staviti realne cijene suhoga zrna-pa ti sij šta hoćeš i ulaži u kulturu koliko hoćeš

"staviti realne cijene"??

a tko bi ti dao cijenu vecu od uvozne koja se potice?
zar bi se poticaji za poljoprivredu koji od iduce godine idu iz eu blagajne trebali vratiti nazad u brisel (iako placamo clanarinu)??

ps. zar ti nemas plodored?
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
- da - 2kg /kg žitarice
- dala bi država - valjda smo samostalni
- da (zašto opet biti nećije sluge)


- ne ,kad bi ga poštivo trebo bi još barem 3 mil. eura za mehanizaciju da bi mi se plodored isplatio
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
codex nisam ja uspoređivo vrste zemlje ,nego kulture - koliko imaš posla i ulaganja u sjetvi kuruza ,a ne zob posij-baci šaku gnojiva- žetva

- po meni bi bilo najbolje ukinuti poticaje i staviti realne cijene suhoga zrna-pa ti sij šta hoćeš i ulaži u kulturu koliko hoćeš

Nisu poticaji za proizvođaće, nego za gospodu potrošače iz gradova, da im hrana nebi bila preskupa. Oni kaj proizvode hranu i tak uvijek imaju za sebe.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh