• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zašto si ljut na ovu svoju izjavu? ako je netko duzan, jel to nije onda na teret ostalih. vidi koliko ima poreznih duznika, da su svi sve redovito plaćali nebi bili toliko dužni, mozda bi i to netko omanuo ispod pazuha :madmana:

nisam ja ljut na uzimanje duga ,ali velika večina SELJAKA u koju se i ja skupinu svrstavam nastrada radi drugih čimbenika u poslovanju pa dođe do neplačanja ,najčešče su u pitanju doprinosi,jer meni je moje malo poljoprivrede jedini izvor financija,znači nemam nikakvu mirovinu,nasljeđene dionice,krenuo u proizvodnju sa 22god.bez nekih osnova,sa debelim dugom od roditelja ali to je nebitno,bitno je da sam ja pokušao isto objasniti šefici porezne tu u Bjelovaru da mi je recimo 2011 led satro,60%uroda,pala cijena mljeku i ja automatski moram kiksati,tako da ja priznajem da se dug mora vratiti ali po jednakim pravilim za sve ali mi seljaci smo bez tih prava ,evo najsvježiji je primjer sa ovršnim zakonom gdje i radniku i penziču mora ostati jedan osnovni dio za život ali za nas to ne važi nas tko j..e
 

darijomeko

Novi član
Tu od
30 Ožu 2012
Poruka
17
re

njima svima treba uzeti dio placa pa nek zive da prezivljavaju ti politicari,pa nek uzmu i mafijasima a ne nama koji proizvodimo i koji zelimo raditi.a kaj se tice poticaja to bumo dobili ove godine,al nam budu odma repromaterijal digli,ak vec i nisu.e i jel ima ko kakva saznanja da koji imaju opg da li ce oni morat imat fiskalne blagajne(ja sam nacuo da budu imali svi,a ak nece bit u sustavu pdv-a onda ne budu ni dobivali poticaje).ak bu to tak od cega budu ljudi zivjeli i kome prodavali i od cega namirivali obaveze ili ti racune struja plin itd.sad sam pogledal i malo drugu stranu price,ja to stvarno ne znam.znaci ak ne bude poticaj za tog covjeka koji nije u sustavu a zeli raditi na poljoprivredi al nema toga puno tj.ne isplati mu se bit u opg-u kaj onda kak zivjeti sta raditi.
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Mogli bi ovo pročitati, da shvatite zašto će neki dobit manje a neki više poticaja. Iz jednog kraja se samo preraspodjelilo na drugi kraj, članak 4. govori o nekakvih 6%. Kolko sam shvatio, pored osnovnog plaćanja za krave još postoji dodatno, posebno pravo za krave (al samo za 2012.) koje iznosi 800 kn po grlu, čime se pak umanjuje omotnica za regionalno plaćanje, a to je za 6% od nacionalne omotnice. Slažem se da je teško stočarima, dobiju poticaje na hektare, pa na krave, pa na telad, pa na mlijeko...

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2012_11_121_2637.html
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
I ja danas zvao u Zagreb u vezi poticaja za mljeko i rekli mi da ide do kraja mjeseca ali ja im nevjerujem, puno puta su oni odredili neke datume za isplatu pa nikad nisu ispoštovali tako da nevjerujem da će i sada isplatiti kako su obećali.

Na koji to broj zovete u Zagreb da im se i ja javim......:)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Možemo mi zvati do sutra ,kad linić da pare onda bude,još uvijek kažu imaju usklađivanje svega u sustavu,j..e lud zbunjenog,samo prebacuju krivnju od do:madmana::madmana:,evo najfriškije informacije od danas ,vezano uz osobe koje imaju blokadu računa ili ih uskoro to snađe,nitko nije kriv,krivi smo sami što smo u to došli i nek platimo pa nas nebude nitko blokirao,uglavnom porezna se drži naputka ministarstva poljoprivrede,to ministarstvo je moralo donjeti taj zakon jer kao takvog zakona o zaštičenom računu nema vani,ali ujedno nisu donjeli nikakavo riješenje za spas velikog dijela čistih poljoprivrednika koji upadnu u gabulu,kao HPK je podnjela zahtjev da se to promjeni ali poznavajuči našu politiku i birokraciju,budemo se načekali,uglavnom nije mi rekla ali kao da suosječa sa nama i drži se one tko nas j..e,kad smo stoka sitnog zuba i paraziti
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Pa,da li će onda isplatit cijeli poticaj a porezna ovrhom sjesti na račun dužnika ili će se opet isplačivati samo onima koji nisu dužni,a dužnicima kad vrate dug(samo ne znam kako bez poticaja)? I ,kad bi show trebao početi?
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Show traje cijelo vrijeme, al ti si jedan od onih što to ne primjećuje!;):partyman:
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Show traje cijelo vrijeme, al ti si jedan od onih što to ne primjećuje!;):partyman:

Da,na moju sreću...,ali ima onih koje to doista mući,pa sam mislio ako netko zna da podjeli.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Koliko sam ja razumio ministranta neće se isplaćivat onima koji su dužni a druga verzija je da će se sve isplaćivat ali država se prva namiruje.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Moje je moje, a tvoje je naše. Po toj će izreci sada stočari dobiti dio naših novaca, a da treba njima uzeti da se nama ublaži suša, kakva bi bila reakcija?
Stočari, bez ljutnje, ovdje opet država ide na onu, zavadi pa vladaj. Gospodo ministri, doministri i ini, sve nas je suša jednako pogodila, svi smo se jednako naradili, ali nismo svi budale koje ne znaju čitati zakone. Toliko
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jedna narodna kaže " udri konja koji vuče džabe udarat onog koji neće" ili u prevodu uzmi od onog koji šuti nikad ne diraj onog koji će da galami. Stočari prosvjeduju bore se za sebe a povrtlari samo šute i rade a oni samo uzimaju pa nek im bude ako će to da spasi državu.
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Nemoj tako CABAGE .Ako gledaš realno tko se u seljačiji najviše naradi a najmanje dobije.Naravno stočari odnosno mljekari.U povrčarstvu ima puno posla ali je i zarada.U ratarstvu ima posla ali samo u sjetvi i berbi između je praznik .A bome mljekar radi sve što i ratari plus dva puta na dan hranjenje stoke po 3 sata ujutro i 3 sata navečer puta 365 dana pa ti vidi.Nemoj krivo shvatiti ali to što dobijemo su mrvice koje nas ne bi smjele posvađati.Ipak smo mi na istoj strani.
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Moje je moje, a tvoje je naše. Po toj će izreci sada stočari dobiti dio naših novaca, a da treba njima uzeti da se nama ublaži suša, kakva bi bila reakcija?
Stočari, bez ljutnje, ovdje opet država ide na onu, zavadi pa vladaj. Gospodo ministri, doministri i ini, sve nas je suša jednako pogodila, svi smo se jednako naradili, ali nismo svi budale koje ne znaju čitati zakone. Toliko

A pošto si ove godine prodao kokuruz i dali si to prodao na račun???????????
Koliko povrtlari prodaju povrća na račun?????????????????
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
No nečemo sada napadati jedni druge ali o svemu napisanom treba razmisliti i vidjeti dali je to tako ili nije.
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
No nečemo sada napadati jedni druge ali o svemu napisanom treba razmisliti i vidjeti dali je to tako ili nije.

Prijatelju ako si imao pravilnu agrotehniku(zimska brazda,dobru prihranu i zaštitu od korova) onda i nije previše podbacio urod. Ali cijena je 200 kuna kokuruzu i drugim strnim žitaricama pa sad neka stočari hrane skupom hranom .Pitam ja tebe tko više gubi stočar ili ratar??????????
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
blago nama stočarima kod nas teće med i mlijeko premije stižu svaki mjesec točno na vrijeme isto tako i poticaji svi nam idu na ruku u svakom pogledu sve naj naj pa ljudi moji svi vi koji smatrate da je tako dobro stočarima i mljekarima pa zašto i vi ne krenete u taj posao tko vam brani pa da i vi vidite te idile od posla. Jedna četveročlana obitelj od 20 krava i bez kredita za luksuznu farmu jedva može otplačati račune a da ne pričamo o tome koliko se za tu stoku moraš naraditi un staji i na polju KOD NAS NEMA NI BLAGDANA NI PRAZNIKA NI GODIŠNJEG ODMORA
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh