• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Meduza

Novi član
Tu od
29 Stu 2009
Poruka
23
HPK sve ove godine za nas seljake nije napravila ništa.Sudjelovali su na svim pregovorima ali dobili nisu ništa.Nikakva organizacija nemože nama pomoči.Mi možemo nešto postiči samo masovnim izlaskom na ceste i ne popuštati do ispunjenja zahtjeva.Treba vladu udariti gdje najviše boli isto kao što oni nas udaraju.

odličan recep za neuspjeh: spontana i neorganizirana masa....tako da vladajuća manjina izmori, razjedini i izmanipulira većinu.
Stvar je zapravo jednostavna: treba omasovit i stvorit kvalitetniju HPK, e onda smo partneri za razgovor, sve drugo je put u neuspjeh.
 

mf5445

Novi član
Tu od
5 Velj 2012
Poruka
24
Pa čim isplate za krave,tov goveda. Ratarstvo je onda na redu.


a kolko sam skuzio ni to nije bas nesto isplaceno ili? mozda sam dosadan ali me zanima za kolko dana bi se to moglo ocekivati?
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Pozdrav svima, nadam se da sam na dobrom mjestu, u svojoj ispostavi apprra ili kako se već piše, mi od njih troje nitko nije znao reći :icon_rofl: koliki je poticaj po krmači i koliko ide goriva po krmači i koliki je iznos poticaja po ha zemlje(kukuruz,pšenica,tritikal,ječam) pa su me lijepo savjetovali nek pitam nekoga tko prima poticaj za svinje. Može li mi netko reći koliko je to budući da smo početnici i prvi se puta susrećemo sa poticajima.

Pa zar nitko nezna ili ne želi znati ili??
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ovaj Linić ne samo da bude uzo ona dva praseta nego i krmaču i sva tri praseta

doso linić po krmaču i ono troje,a slamu uzeo za one gore (sabor)
---- još samo ćekam ministricu anku da dođe po svoje ( bager - svinjac)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Ako je netko gledao raspravu u Saboru o poljoprivredi mogao je skužiti da ovoj vlasti nije stalo do sela, naime Milanović je rekao kako će 50 posto farmi muznih krava propasti jer ne znaju radit, a kad ga je Hrg pitao gdje će ti ljudi odgovorio je kak to nije njegova briga, ako hoće neka sele u gradove. Dalje mu je Hrg spočitnuo da su i oni dobili glasove na selu i ne bi se trebali osvećivati selu na ovaj način, a frajer je odgovorio kako nemaju razloga za osvetu ako su dobili glasove. Svi znamo da SDP nije dobio glasove na selu i jasna je njihova politika, pod svaku cijenu održat državni sektor odakle dolaze njihovi glasači.

Samo nek milanovic vuce ljude u gradove.. strasno se ti ljudi budu usrecili koji dodu iz sela u grad.. ja uvijek govorim da je na selu lakse zivjeti nego na gradu; imas svoj vrt nesto si posadis i imas nesto za pojesti, a ovi na gradu koji izgube posao, sta oni mogu..
moja obitelj i ja nismo nista drzavi duzni, stovise, ona je nama duzna i to pozamasnu svotu i nista ne mozemo napraviti.. i mi na selu nikad necemo propasti, a ovi iz grada budu pitali jos kak se zivi..
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Samo nek milanovic vuce ljude u gradove.. strasno se ti ljudi budu usrecili koji dodu iz sela u grad.. ja uvijek govorim da je na selu lakse zivjeti nego na gradu; imas svoj vrt nesto si posadis i imas nesto za pojesti, a ovi na gradu koji izgube posao, sta oni mogu..
moja obitelj i ja nismo nista drzavi duzni, stovise, ona je nama duzna i to pozamasnu svotu i nista ne mozemo napraviti.. i mi na selu nikad necemo propasti, a ovi iz grada budu pitali jos kak se zivi..

Ma ne kuži on to, evo baš čitam danas da hrpa familija već završila po pučkim kuhinjama, ostali bez posla i jedino im to preostaje, a ja mogu ostat i bez struje pa ću preživjet. U stvari čini mi se da to njih i muči što nas na selu još ne mogu iskontrolirati.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nisu porezni duznici lani dobili poticaj

Ja znam koji su porezni dužnici dobili poticaj prošle godine,i izgleda da zakon nije za sve isti u ovoj državi.Glupo je ne dati poticaj tim ljudima,pa po kojoj to logici oni rade,pa poreznim dužnicima blokiraju račune i kada im sjedne poticaj odmah si država vrati te novce nazad,samo izgleda da se oni drže onoga zašto bi bilo jednostavno kada može biti komplicirano.
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Evo ovako stoje stvari:
6.rata premije za mlijeko (50% iznos)
- mliječne krave (50% iznos)
- krave dojilje (45%iznos)
- specifična potpora (45% iznos)
To mi potvrđeno iz Agencije!

Ja mogu potvrdit za repu, za "državnu pomoć" meni isplaćeno točno tih 45% (od ukupno 1.300,00 kn/ha). Ratarstvo ništa, ono osnovno plaćanje po površini nije plaćeno. Biti će.
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
Ja mogu potvrdit za repu, za "državnu pomoć" meni isplaćeno točno tih 45% (od ukupno 1.300,00 kn/ha). Ratarstvo ništa, ono osnovno plaćanje po površini nije plaćeno. Biti će.

Sjela specifična potpora 187,20 kn. Naglo su krenuli.
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
nama isto sjela SPECIFIČNA POTPORA .Za šta je to jel netko zna ? Nama se taj iznos ne uklapa s brojem stoke za koju smo tražili poticaj . To više nitko ništ ne razumije, u agenciji neznaju reči koliko se točno mora isplatiti poticaja po grlu stoke, ni kolika je pomoć od države po komadu stoke, samo mogu provjeriti ono što i sami vidimo što piše u banki:icon_eyes:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Evo obio obavijest mailom iz agencije za plaćanje,tko ima poreznog duga na čekanju je :(sweat)::(sweat)::eek::eek:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh