• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
Ma uopće ne želim raspravljati o socijalizmu ili kapitalizmu,financijašima,starima,novima....
Mene vrijeđa kad mi danas onaj nesposobnjaković Jakovina kaže da nije obečao isplatu poticaja u siječnju nego samo početak,a cijelu isplatu do lipnja.Svi znamo da nije tako,i da je i on i Linić i Milanovićobečavali upravo suprotno.
Vrijeđa me što seronja nesposobni misli da smo svi budale i da može manipulirati s nama kako hoče.
Iz aviona se vidi koju sudbinu poljoprivredi je namjenio SDP i zašto je uopče netko ko nezna voditi seoski dučan stavljen za ministra a pola ministarstva namješteno ljudima iz Agrokora.
Branite ih koliko hočete,al banda je banda!

potpisujem i kao što su već neki napisali prema njihovima obećanjima sam napravio planove, zadnje novce dao da podmirim dug u poreznoj (iako su rekli da će svima isplatiti bili dužni ili ne)i sad se pitam da li ću imati novaca barem za naftu a ostalo kako bog da:mur::mur::mur:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Mene najviše smeta njihova bahatost, kao da kažu otkud vam uopće pada na pamet tražiti neke poticaje, ono totalno nepoštovanje malog čovjeka.
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
a sad ste kao prvi put prevareni od ove ili one vlade????sada se prvi put prema vama bahato odnose? sad su vam prvi puta obečali i nisu ispunili????E pa ove dvije vladajuće garniture rade već dvadeset godina na uništenju hrvatskog seljaka i radnika.....Sad će nam za koji dan opet uplatit neki sitniš,par dana će se ljudi primirit i tako to prolazi već godinama i uspijeva im.........pomirite se s tim da nas LAŽU ZA KORIST SVJETSKOG KAPITALA KOJI IH POSTAVLJA NA VLAST,a koji želi porobit sve do čega dođe.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
pola našeg poticaja ode jednom čovjeku kojega svi mi znamo,čovjeku koji kaže da njemu ne treba ništa i najavi nova ulaganja za ovu godinu u iznosu preko 2 milijarde kuna za dobrobit svih nas a već drugi dan izjavio je citiram-...ni ja ne mogu mirno spavati i budim se noću kako isplatiti plaće svojim 40000 radnika...pa tko je tu lud?!jedino što mogu reći je to da je odnekada poznato da spavati ne može onaj koji nije miran u duši i koji je prodao dušu vragu da tako kažem,mislim da je tom čovjeku ipak to u pitanju a ne ništa drugo.zdrav i pametan čovjek zna izračunati da ako netko nema love za radnika onda nema love ni za ništa drugo ali ja više vjerujem da on ima love ali njemu radnik ne znači ništa i ne pada mu na pamet da mu podigne plaću za recimo sto kuna jer on nezna što znači cijeniti nekoga i poštivati.nadam se samo da će svi takovi jednog dana otići sa ovoga svijeta pa neka i uzmu sve sa sobom ali vjerujte mi da tamo kamo oni odlaze sve će se im brzo rastaliti.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kad smo već sve ispolitizirali,da ja vas sve nešto pitam. jedno je politika,država nešto uveze i dobije gotov novac na carini,trošarinama itd,i još usto nemora za taj isti proizvod davati poticaj,dakle dupla zarada. e sad,kako je moguće da proizvod iz uvoza bude jeftiniji nego recimo proizvod koji ja proizvedem i dam ga na tu istu policu,recimo španjolske breskve dođu u trgovačke centre i prodaju se po cijeni od tri kune,druga klasa mislim,a ja svoje nedam ispod 4kn na veliko,ako je druga klasa nešto jeftinije,ali koliko je ta braskva plaćena proizvođaču u toj španjolskoj,jednu kunu??pa trebalo je to prevesti i dok svi zarade,pa taj španjolac je onda veći bjednik nego ja. ja razumijem kad uvezu iz srbije ili ostalih siromašnih zemalja,ali uvoz iz europe mi nejde pod kapu. nema logike da uvoz bude jeftiniji nego domaća proizvodnja.
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
kad smo već sve ispolitizirali,da ja vas sve nešto pitam. jedno je politika,država nešto uveze i dobije gotov novac na carini,trošarinama itd,i još usto nemora za taj isti proizvod davati poticaj,dakle dupla zarada. e sad,kako je moguće da proizvod iz uvoza bude jeftiniji nego recimo proizvod koji ja proizvedem i dam ga na tu istu policu,recimo španjolske breskve dođu u trgovačke centre i prodaju se po cijeni od tri kune,druga klasa mislim,a ja svoje nedam ispod 4kn na veliko,ako je druga klasa nešto jeftinije,ali koliko je ta braskva plaćena proizvođaču u toj španjolskoj,jednu kunu??pa trebalo je to prevesti i dok svi zarade,pa taj španjolac je onda veći bjednik nego ja. ja razumijem kad uvezu iz srbije ili ostalih siromašnih zemalja,ali uvoz iz europe mi nejde pod kapu. nema logike da uvoz bude jeftiniji nego domaća proizvodnja.

a jesi kad vidio da je recimo njemački ili francuski proizvod jeftiniji na policama nego što je kod nas u proizvdnji???španjolci,portugalci,rumunji.....oni su ušli sirotinja u EU,a sad su još i veća,tako će bit i nama.
 
O

opg sarac

Guest
dali ste culi novi udar na poljoprivrednike i ribare,ina ukinula isporuku plavog dizela
 

becka snicla

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
52
:=:)
Kad vidim neke koji su clanovi foruma 10 dana i pisu samo o poticajima tako da brane novu a pljuju po staroj vladi jasno mi je za koga i sta rade .
Kad se trazi krivca mozda bi trebalo ici bar 500 g u natrag ........
Zaboli me star nova vlada , kad ministar i premijer kazu da cu isplatifi poticaje u sjecnju onda to i ocekujem jer nije ova vlada neozbiljna i nedaje obecanja koja nece ispuniti.
Zbog tog obecanja jezicac na vagi je prevagnuo da kupimo kombajn lani u rujnu jer ako poticaj dobijemo u sjecnju sjetvu mozemo isfinancirati .
Da sad prodam zadnji kraj kombajna ?
Kako da ja planiram proizvodnju kako?
Nije poljoprivreda a danas se sjjtis pa radis traje to malo duze .
Treba posijati pa pozeti pa uhraniti pa prodati pa naplatiti a to traje 2godine pa se onda ministar sjeti mi nemamo novaca.

nazalost, al si u pravu,ima nas jos naivaca koji su povjerovali lazovini i linicu u isplatu u sijecnju, sto bi reko Fabijan Sovagovic- "pa nek poslije paucinu grickam..."
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
u ovoj temi se može pročitai sve i svašta a"pravi krivac" stanja pojoprivrede je NEPOSTOJANJE (NE KRIVA ILI SLABA) AGRARNE POLITIKE OD POČETKA 90ih. Imali smo razne operativne programe od mljeka,do voćarstva itd, silni novac je upucan u te programe, pa povrat kapitalnih i sve badava, zamo kakvi je mljekraski sektor danas, puno voćnjaka zasađenih operativim programom su danas šikara. Država je umpumpala novac a nije sredila tržište, zakone (ne samo seljaka nego ljudi kao potrošači jedu smeče), nelikvidnost (evo danas čitao u VL kako vindija donirala novac SDP, a godinama prije HDZ i to promtno prije svakih izbora, neka kažu kooperanti vindije i koke koliko trebaju ćekati za isplatu novaca za isporučenu robu!). Poticaji bi trebali biti sredstvo za regulaciju cijene hrane a ne kako danas vidimo da su socijalna kategorija, ja sam a politička osoba, radnik sam i seljak i nedopustivo mi je da čovjek koji je ministar LAŽE narod prvo u svezi s tom svojom poljo apotekom, a onda i s poticajima ko da je narod pijan i glup.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
upravo sam vidio na dnevniku kako je to zaraženo mlijeko vindije i dukata sa hrvatskih farmi pa se pitam kakva je to reklama svima nama jer da baš i je sa naših farmi samo budala unaprijed kaže ovakovu glupost,svaka normalna država štiti svoje samo mi seremo po svemu svojem ako me razumijete.imam u familiji dvojicu šofera koji su vozili mlijeko za vindiju iz poljske i dr.zemalja i onda oni stričeki u firmi gazili to mlijeko u onim gumenim ne baš previše čistim čizmama i pušili istovremeno...a onda je za sve kriv opet hrvatski seljak...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
u ovoj temi se može pročitai sve i svašta a"pravi krivac" stanja pojoprivrede je NEPOSTOJANJE (NE KRIVA ILI SLABA) AGRARNE POLITIKE OD POČETKA 90ih. Imali smo razne operativne programe od mljeka,do voćarstva itd, silni novac je upucan u te programe, pa povrat kapitalnih i sve badava, zamo kakvi je mljekraski sektor danas, puno voćnjaka zasađenih operativim programom su danas šikara. Država je umpumpala novac a nije sredila tržište, zakone (ne samo seljaka nego ljudi kao potrošači jedu smeče), nelikvidnost (evo danas čitao u VL kako vindija donirala novac SDP, a godinama prije HDZ i to promtno prije svakih izbora, neka kažu kooperanti vindije i koke koliko trebaju ćekati za isplatu novaca za isporučenu robu!). Poticaji bi trebali biti sredstvo za regulaciju cijene hrane a ne kako danas vidimo da su socijalna kategorija, ja sam a politička osoba, radnik sam i seljak i nedopustivo mi je da čovjek koji je ministar LAŽE narod prvo u svezi s tom svojom poljo apotekom, a onda i s poticajima ko da je narod pijan i glup.

Bravo i ja to mislim....
 
Z

zeleno zagorje

Guest
django čestitam što si nam tako lijepo opisao našeg ministra goaspodarstva , čini mi se da je ovaj možda nakako najnepristupačniji seljacima , iako treba napraviti reda i prioriteta među tim poticajima, poticalo se sve i svašta onako kako su se mjenjali ministri ili njihovi pomočnici, tj. poticali su sa više novca čini mi se one grane poljoprivrede koje su njih ili članove njihovih obitelji zanimale ,npr. vratimo se u prijašnju vladu i komentirajmo vinograde prijašnjeg ministra, ogromne parcele , količine trsova , a da ne govorimo o pratečim građevinama itd. ili pročitajmo koliko je poticajnih sredstava tu uplačeno ili nepovratnih
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
I konačno jer išao taj poticaj za voćarstvo ili neku drugu granu poljoprivede ili opet ona stara""obećanje ludom radovanje""
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Evo svi koji imaju dugovanje na poreznoj,dug ce se namiriti,a ostatak ce biti isplacen poljoprivrednicima.
Isplata pocinje od drugog tjedna!
Rekla gospoda na plodovima zemlje.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Da su to prije htjeli napraviti nebi nitko imo duga,nego su ovako namlatili novac na kamatama..!!!!!!!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh