• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
očito mi neznamo tako računati ,jer kod njih su to takve računice da i einstein bi moral dugo razmišljati
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
komp mi je totalno u klincu pa se ugasi svako malo ,a ja opet računam ovaj mjesec za sva druga sranja je išlo 3 580 189 400,00 kn a za polj 37000 000 kn to znači ima se mere se i nikom nije kasnilo ni dana ćak je i socijala išla ranije pa ljudi dokle tako:mur:
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
jedno logično objašnjenje,nakotilo se ljenčina,parazita,političara na ovom svijetu previše i svi žive sa samo jednim ciljem,iskorištavati nas male,evo ovo je jedno od najboljih riješenja za takve,http://www.majkasvihoruzja.com/puska-dragunov

potpuno se slažem s tobom i tvojim razmišljanjem,ovo je već postalo previše rašireno da jedni imaju milijarde na računima koje ne koriste i samo grabe i grabe na svoj kup a s druge strane sve više sirotinje koja radi za njih.žalosno ali istinito i što prije počnu padati glave u svijetu biti će bolje svugdje pa i kod nas.ali to isto nije opravdanje da tako mora biti i kod nas,pogledajte samo koje sve resurse smo imali a sad ih nemamo ali i s onim što nam je ostalo mogli bi svi lijepo živjeti ali opet ponavljam tu riječ "ali" netko mora i kod nas dobivati pet dobrih plaća a netko za 2000 kn radi cijelim mjesec i onda još treba navlačit poslodavca za onu stvar da mu isplati na vrijeme.jednom riječju ovo pokvareno stanje u svijetu onih koji su si to tako zamislili da će moći vladati svima nama prešlo je u rak ili tumor koji treba što prije odstraniti da nebi bilo kasno jer u protivnom znamo što nam slijedi.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
PROSVJEDI u Bugarskoj ne prestaju, čak ni nakon što je premijer Boiko Borisov dao ostavku. Prosvjednici zahtijevaju ustavne promjene koje bi spriječile monopole u gospodarstvu i promjene u gospodarskoj politici. Bugari na ulicama prosvjeduju već 13 dana, a kako sada stvari stoje, ne planiraju se tako brzo povući. Motivirani poadom Vlade, traže prave promjene!

Prosvjedi protiv skupe struje prerasli su u prosvjede protiv štednje i vladajućih struktura. "Nezadovoljstvo ljudi u Bugarskoj je na vrhuncu. Više ne može ovako. Maknuli smo Borisova, ali on je najmanji problem. Drugi su ostali na vlasti i zato nastavljamo borbu", kazao je Alexander Marinov, jedan od prosvjednika.

Oštri prosvjedi zbog kojih je morala odstupiti bugarska vlada ističu lošu situaciju u novim zemljama članicama Europske unije dok pokušavaju zaustaviti gospodarski pad i smiriti sve snažniji gnjev javnosti, piše Reuters. Situacija je gotovo bezizlazna i u njoj neće biti pobjednika. Koji god put njihove vlade odabrale, obični Bugari, Česi, Mađari i Slovenci vjerojatno će se suočiti s još većom nezaposlenošću i zamrznutim plaćama, piše Reuters.

Umorni od stalnih rezova, deseci tisuća Belgijaca također su izašli na ulice Bruxellesa. Vladu optužuju da iz krize pokušava izaći preko leđa radnika, dok one s dubljim džepovima - štedi. U Bruxellesu je jučer prosvjedovalo 30 tisuća ljudi! evo o čemu sam govorio malo prije,nema više mira nigdje i jednom kad krene val nemira treba ustati u svakoj zemlji i podržati jedni druge jer to nam je jedino rješenje
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
Pa jel ovo istina i je li moguće??? "Država će troškove legalizacije platiti samo romskoj zajednici"

http://podravski.hr/tiskano-izdanje/mali-podravski-22-veljace-2013/

Eto za šta se sve ima, za nekog ko u ovoj državi ništa ne privređuje!! Ma sramota nad sramotama!

e moj tomislave7 ja ti živim oko 100 m od romskog naselja pa sve vidim što oni dobiju a kod nas ti ta priča kruži pa dobrih godinu dana .A SAD IDU IZBORI PA TI PROSUDI JE LI ISTINA:icon_pray:
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
BILA sam u riznici i normalno ništa samo ne znam da li da nas tješi što ona kolona ukupne isplate nije završena ,a kod svih drugih isplata je završena:icon_pray:
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
I ja se slažem da se bez poticaja nemoze. I nemojte proricati da neka ga nebude jel da se bez njega može nebi tu ništa pisali i čekali ga ko ozebli sunce...
A prije su bila druga vremena a repromaterijal je bio duplo jeftiniji itd... Ovakvi ekstremi vremenski uvijeti, gorivo 3 puta jeftinije sjećam se da je plavi bio2.30 kn kad je izašla.
Nažalost moramo biti realni da je život na kredit došao na naplatu...


Kako kome, ja ne koristim niti kune poticaja od države ni za zemlju 20 ha ni za krmaće 15 kom trenutno a još ćemo povećati brojku i živim od poljoprivrede ko i svi moji susjedi pa još i bolje. Ne želim od države ništa, posebno da mi veterinari kucaju na vrata i kojekakve provjere.
Redovito plaćam sve obveze,redovito sijem,žanjem,hodam po trgovačkim centrima i šopingiram itd. itd. i nevidim da mi treba pomoć države da bi nešto priskrbili i imali više.
Njima i je cilj da svatko ko je na poljoprivredi bude ovisam o državi,svake godine će se poticaji države smanjivati a eu će davati više ali da bi dobili od eu morate zadovoljiti njihove uvjete i oni će mahati s vama i vašim radom. Savjetovali smo se i razmislili i nećemo i nemamo namjeru prijavljivati se za bilo kakav poticaje.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
Kako kome, ja ne koristim niti kune poticaja od države ni za zemlju 20 ha ni za krmaće 15 kom trenutno a još ćemo povećati brojku i živim od poljoprivrede ko i svi moji susjedi pa još i bolje. Ne želim od države ništa, posebno da mi veterinari kucaju na vrata i kojekakve provjere.
Redovito plaćam sve obveze,redovito sijem,žanjem,hodam po trgovačkim centrima i šopingiram itd. itd. i nevidim da mi treba pomoć države da bi nešto priskrbili i imali više.
Njima i je cilj da svatko ko je na poljoprivredi bude ovisam o državi,svake godine će se poticaji države smanjivati a eu će davati više ali da bi dobili od eu morate zadovoljiti njihove uvjete i oni će mahati s vama i vašim radom. Savjetovali smo se i razmislili i nećemo i nemamo namjeru prijavljivati se za bilo kakav poticaje.

kapa do poda, konačno netko s istim stavom...već sam mislil da je pavo sam na svijetu...:(party):
 

baler

Član
Tu od
4 Svi 2012
Poruka
37
Kako kome, ja ne koristim niti kune poticaja od države ni za zemlju 20 ha ni za krmaće 15 kom trenutno a još ćemo povećati brojku i živim od poljoprivrede ko i svi moji susjedi pa još i bolje. Ne želim od države ništa, posebno da mi veterinari kucaju na vrata i kojekakve provjere.
Redovito plaćam sve obveze,redovito sijem,žanjem,hodam po trgovačkim centrima i šopingiram itd. itd. i nevidim da mi treba pomoć države da bi nešto priskrbili i imali više.
Njima i je cilj da svatko ko je na poljoprivredi bude ovisam o državi,svake godine će se poticaji države smanjivati a eu će davati više ali da bi dobili od eu morate zadovoljiti njihove uvjete i oni će mahati s vama i vašim radom. Savjetovali smo se i razmislili i nećemo i nemamo namjeru prijavljivati se za bilo kakav poticaje.

pozdrav mojem moslavčanu,nije mi jasan tvoj termin za veterinare i njihovo kucanje na vrata,kako izbjeći to,zatim interesira me da li si čisti poljoprivrednik u sustavu pdv-a ili ti je do dopunska zarada?Te stvari te pitam zbog moje činjenice da od 70 ha svoje zemlje ,30 kom stoke i 200 ha usluga spajam kraj sa krajem,pa me interesira čarobna formula za boljitak,i to još bez poticaja.
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
pozdrav mojem moslavčanu,nije mi jasan tvoj termin za veterinare i njihovo kucanje na vrata,kako izbjeći to,zatim interesira me da li si čisti poljoprivrednik u sustavu pdv-a ili ti je do dopunska zarada?Te stvari te pitam zbog moje činjenice da od 70 ha svoje zemlje ,30 kom stoke i 200 ha usluga spajam kraj sa krajem,pa me interesira čarobna formula za boljitak,i to još bez poticaja.

I u zakonskim okvirima
Ako smijem dodat.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
pozdrav mojem moslavčanu,nije mi jasan tvoj termin za veterinare i njihovo kucanje na vrata,kako izbjeći to,zatim interesira me da li si čisti poljoprivrednik u sustavu pdv-a ili ti je do dopunska zarada?Te stvari te pitam zbog moje činjenice da od 70 ha svoje zemlje ,30 kom stoke i 200 ha usluga spajam kraj sa krajem,pa me interesira čarobna formula za boljitak,i to još bez poticaja.

nemrem vjerovat, osobno radim na 3-4 hektara, radim samo povrće i živi cijela obitelj od toga...
zakaj netko nebi mogal od 20 hektara žitarica i 15 krmača stvoriti svojoj familiji solidnu egzistenciju?
...možda je to samo u glavama...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
nemrem vjerovat, osobno radim na 3-4 hektara, radim samo povrće i živi cijela obitelj od toga...
zakaj netko nebi mogal od 20 hektara žitarica i 15 krmača stvoriti svojoj familiji solidnu egzistenciju?
...možda je to samo u glavama...

Evo ja se mjenjam dajte meni dvadeset ha i 15 krmača i nabijem poticaj i onog koji ga daje.
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Nema čarobnih formula ni naptaka, tu i tamo nešto sakrijemo od države,jedino materijal za sjetvu uzmemo u lokalnoj poljoprivrednoj trgovini na nekoliko rata, i otplaćujemo zemlju koju smo još kupili od znanca na rate,vozimo auto iz 1999,nemamo fasadu i asvalt na dvorištu,ne nosimo markiranu odjeću baš puno, i slično ali smo zadovoljni i nismo nikome dužni. Fasada možda bude iduće godine,asvalt po dvorištu za dvije godine...ima dana tek nam je 30 godina......
Jedan rođak koji ima 60 ha zemlje i 60 muznih krava i čeka poticaj ko ozebli sunce je priznao moju konstataciju prije 2 godine kada mi je kukao da mu je teško a ja ga upitam da zašto su ti oči bile veće od tvojih mogućnosti pa si se upustio u velike poslove jer je država obećala poticaje, država može svašta obećati a ti moraš shvatiti da je to nepredvitivi aparat koji ima cilj što više zaraditi,kakav rauzm može pomisliti da će ti poticaji biti i slijedećih 10 godina i da država neće ništa tražiti zauzvrat, što ako država zatvori tu "piipu" i nema više poticaja(sada je država u bankrotu i novaca nema nego iz fondova vjerovatno pretaču tamo gdje gori ) što ćeš onda,novac si utrošio na nešto sasvim deseto a ne za to što trebaš,napravio si si mjesečnih troškova da boli glava, servis traktora nedaj bože da moraš obaviti te košta 50 000,00 - 80 000,00 kn, ćemu to ako to nemožeš prožvakati, što ako ti padne cijena mljeka ( sada mu je i pala) ili boleština kakva uleti u štalu???
Gledao me sa suzama u očima i rekao upravu si, to sada vidim i ja , kaže nama ( njegovim vršnjacima u okolici koji su u istom problemu) su svima oči veće nego što ruke mogu napraviti. Tada je imao 35 godina.
Danas mu je situacija još gora i opet čeka poticaj ko ozebli sunce...
Nemam ništa protiv ljudi koji koriste državna sredstva i u svakom slučaju podupirem ih i uz njih sam jer u našoj poljoprivredi mislim da su poticaji sporedna stvar a glavni nam je i sve veći problem i plasiranje naših proizvoda na tržište te smatram da zbog toga svi moramo biti jedan uz drugoga i složniji ko nikad do sad jer ako imamo tržište za svoje proizvode i cijenu neće nam trebati poticaji.
 

baler

Član
Tu od
4 Svi 2012
Poruka
37
nemrem vjerovat, osobno radim na 3-4 hektara, radim samo povrće i živi cijela obitelj od toga...
zakaj netko nebi mogal od 20 hektara žitarica i 15 krmača stvoriti svojoj familiji solidnu egzistenciju?
...možda je to samo u glavama...

matematika je naiskreniji prijatelj u svakoj proizvodnji,pa tako i u poljoprivredi,3-4 ha obradiš sa tomovinkovićem i frezom
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh