• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
pozdrav mojem moslavčanu,nije mi jasan tvoj termin za veterinare i njihovo kucanje na vrata,kako izbjeći to,zatim interesira me da li si čisti poljoprivrednik u sustavu pdv-a ili ti je do dopunska zarada?Te stvari te pitam zbog moje činjenice da od 70 ha svoje zemlje ,30 kom stoke i 200 ha usluga spajam kraj sa krajem,pa me interesira čarobna formula za boljitak,i to još bez poticaja.


270 ha zemlje za obradu je oko 1 700 000,00 kn samo za sjetvu to znači da recimo mjesećno SAMO ZA SJETVU MORAŠ imati prihod oko 141 000,00 kn.
berba,žetva,ostale režije u kući koliko ti onda imaš prihod mjesečno???
 

baler

Član
Tu od
4 Svi 2012
Poruka
37
270 ha zemlje za obradu je oko 1 700 000,00 kn samo za sjetvu to znači da recimo mjesećno SAMO ZA SJETVU MORAŠ imati prihod oko 141 000,00 kn.
berba,žetva,ostale režije u kući koliko ti onda imaš prihod mjesečno???

Krivo si protumačio moje navode,200 ha usluga nije sjetva i financiranje sjetve,nego vršenje usluge,ako ćeš imati vremena,upoznati ćemo se i obići malo veće ratare i voćare u županiji,da te upoznaju sa svojim kreditima za otplaćivanje prošle godine za repromaterijal
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,715
matematika je naiskreniji prijatelj u svakoj proizvodnji,pa tako i u poljoprivredi,3-4 ha obradiš sa tomovinkovićem i frezom

nije tomo nego je vlado, ali poanta je slična...minimalna ulaganja, maksimalna dobit...i kome treba poticaj?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
270 ha zemlje za obradu je oko 1 700 000,00 kn samo za sjetvu to znači da recimo mjesećno SAMO ZA SJETVU MORAŠ imati prihod oko 141 000,00 kn.
berba,žetva,ostale režije u kući koliko ti onda imaš prihod mjesečno???

Mjesas kruške i jabuke, a i gospodin iz Karlovca nije ratar nego povrcar koji nezna da ja godišnje na 250 ha skurim 180000 kn.
Tko nije lani imao sreće taj je sada u problemima. Ima godina kad nažalost ti samo poticaj ostane.
Bas me zanima kaj od prihoda prijavite itd... Drago mi je da ste tako sposobni...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja nemam kredita ,nemam državne zemlje što znači da ne plačam najam nikakvi za zemlju a radim 40 hektara zemlje,ratar sam i usput usluge radim u ratarstvu,imam dobre prinose i recimo godina kao prošla što je bila živim bez ikakvog grča u želudcu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,715
Mjesas kruške i jabuke, a i gospodin iz Karlovca nije ratar nego povrcar koji nezna da ja godišnje na 250 ha skurim 180000 kn.
Tko nije lani imao sreće taj je sada u problemima. Ima godina kad nažalost ti samo poticaj ostane.
Bas me zanima kaj od prihoda prijavite itd... Drago mi je da ste tako sposobni...

ako gospon iz Karlovca ima veći neto prihod svog poljoprivrednog gospodarstva od većine ratara koji obrađuju po 100 i više hektara, čudim se zašto i dalje obrađujete te pustopoljine...:icon_wink:..i ja sam dio svoje zemlje izbacio iz uporabe, pred tri-četiri godine sam radio i 6 hektara...za istu lovu...
bar bi tih par hektara s takvom mehanizacijom obradili za 2 radna sata...:tractor:
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
nije tomo nego je vlado, ali poanta je slična...minimalna ulaganja, maksimalna dobit...i kome treba poticaj?
E to je formula,uskladiti ulaganje sa nekom normalnom dobiti,zavisi kakva je koja zemlja.Kod mene su teže zemlje ali dosta rodna.
 
P

plavi5

Guest
E to je formula,uskladiti ulaganje sa nekom normalnom dobiti,zavisi kakva je koja zemlja.Kod mene su teže zemlje ali dosta rodna.

tko neče ili netreba poticaj jednostavno netreba predati papire i neče dobiti
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Ne želim se miješati u ničije račune ali što god da tko radi trebao bi baciti na papir prihod i rashod i zaradu na kraju naravno ne računajući poticaje. Jer potijaji danas jesu a sutra nisu. Poljoprivreda je širok pojam i svi se negdje u njoj pronađu bitno da smo u plusu.

Kažu stari ljudi: Kaj imam s tim i klimam i ona stara tuđe ne ću a svoje nedam. :cool2:
 

baler

Član
Tu od
4 Svi 2012
Poruka
37
tko neče ili netreba poticaj jednostavno netreba predati papire i neče dobiti

slažem se kolega sa tom izjavom,još nadodajem da plaćam svakom kavu koji se odriće njega,a plaća redovito sva davanja državi,u sustavu pdv-a ,kojem nije poljoprivreda dodana djelatnost uz kakav dobar posao na državnim jaslama:(snooze):
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ove neke stvari stoje, meni kaže veći broj ovih mljekara što su uzeli kredite i napravili farme od 2-3 milijuna kuna da bi jednako živjeli s 10 krava u staji bez kredita i bez grbavih leđa. Meni je odmah kad je to krenulo bilo sumnjivo kako takva jedna staja može toliko koštati, al očito građevinski lobi u dogovoru s državom odradio seljake.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
pa ljudi božji daj neka mi netko kaže da može platiti doprinose platiti pdv državi investirati u modernu tehnologiju okrupnjavanje posjeda melioracije itd i da mu poticaj netreba ?
ako ima takvih neka me prosvijetli spreman sam to nagraditi .

lako je malo zaraditi i to potrošiti i drugima srati šta i kako bi trebali .
danas ko kolege bila neka inspekcija pa mora u garažu staviti pločice trodjelnu septičku za štalu mješaona mora imati posebno skladište za premiks i posebno za žitarice dez barijera i izlazni put i pun ***** drugih sranja
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Ove neke stvari stoje, meni kaže veći broj ovih mljekara što su uzeli kredite i napravili farme od 2-3 milijuna kuna da bi jednako živjeli s 10 krava u staji bez kredita i bez grbavih leđa. Meni je odmah kad je to krenulo bilo sumnjivo kako takva jedna staja može toliko koštati, al očito građevinski lobi u dogovoru s državom odradio seljake.

bilo je i zlatnih vremena, kako si rekao, sječam se 97-98 godine, moji rođaci (njih4), živjeli su samo od 5 krava svi, i još su s tim dohotkom od mlijeka otplačivali gajnc novi zetor i to na 5 godina, a moj djed je tad 3 krave znao dobiti više nego šta je moj otac zaradio u firmi za mj dana.... a sad od te 4 krave nemožeš samo platiti režije i živiti mj dana
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ja nemam kredita ,nemam državne zemlje što znači da ne plačam najam nikakvi za zemlju a radim 40 hektara zemlje,ratar sam i usput usluge radim u ratarstvu,imam dobre prinose i recimo godina kao prošla što je bila živim bez ikakvog grča u želudcu.

Ja svoju proizvodnju svu sam isfinanciram, i nijedna godina najvjerojatnije nebude dobra ko lanjska zato sam napisal da je lani trebalo imati sreće...
Pitanje je sto nosi nova godina..
I svaku godinu meni oduzmu prosječno 10% poticaja na temelju krize a vama na vaša 3 ne. A to je jedna normalna plaća a ja shvaćam da svi moramo dio krize podnositi.
Ja neprosvjedujem i netrazim ništa naročito i svjestan sam da je kriza itd ali ako ja za prošlu godinu platim najam zemlje a onda je uredu valda da mi oni to ove vrate kroz poticaj...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
bilo je i zlatnih vremena, kako si rekao, sječam se 97-98 godine, moji rođaci (njih4), živjeli su samo od 5 krava svi, i još su s tim dohotkom od mlijeka otplačivali gajnc novi zetor i to na 5 godina, a moj djed je tad 3 krave znao dobiti više nego šta je moj otac zaradio u firmi za mj dana.... a sad od te 4 krave nemožeš samo platiti režije i živiti mj dana

Pa to govori da su krave postale neisplative, rasprodajte a ovi nek uvoze mlijeko od kud znaju, radite voće, povrće, ratarstvo ko ima više zemlje.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
koliko vidim,,po komentarima,,u pravu je linic,,imaju seljaci dobiti i bez poticaja,,trebaju raditi,,ne samo cekat poticaj,,
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
ljudi pa vama većini teče med i mlijeko ja ne znam da li je moja obitelj glupa ko klinac . Imam polj fakultet vozimo stari traktor o autu da ne govorim rintamo ko životinje na zemlji ,da mi muž ne radi u dobroj firmi moja djeca bi bila kruha gladna ,skromni smo ne bahatimo se poticaj ulažemo u zemlju koju smo masno platili zbog lokalnih moćnika , nije da pretjerano kukam ali unazad 3 godine nas je poharala takva suša da smo legli da nesmijem misliti o računici i zato ovo pišem jer ili vi koji netrebate poticaj lažete ili smo mi svi koji ga trebamo stvarno glupi :icon_hang:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ljudi pa vama većini teče med i mlijeko ja ne znam da li je moja obitelj glupa ko klinac . Imam polj fakultet vozimo stari traktor o autu da ne govorim rintamo ko životinje na zemlji ,da mi muž ne radi u dobroj firmi moja djeca bi bila kruha gladna ,skromni smo ne bahatimo se poticaj ulažemo u zemlju koju smo masno platili zbog lokalnih moćnika , nije da pretjerano kukam ali unazad 3 godine nas je poharala takva suša da smo legli da nesmijem misliti o računici i zato ovo pišem jer ili vi koji netrebate poticaj lažete ili smo mi svi koji ga trebamo stvarno glupi :icon_hang:

Bravo i kod mene je tako ....Samo sto niko ne radi u firmi i nemamo drugih primanja osim poljoprivrede a od suse mi ostali samo dugov, znaci jos gora situacija !!!!!!!i..........
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ljudi pa vama većini teče med i mlijeko ja ne znam da li je moja obitelj glupa ko klinac . Imam polj fakultet vozimo stari traktor o autu da ne govorim rintamo ko životinje na zemlji ,da mi muž ne radi u dobroj firmi moja djeca bi bila kruha gladna ,skromni smo ne bahatimo se poticaj ulažemo u zemlju koju smo masno platili zbog lokalnih moćnika , nije da pretjerano kukam ali unazad 3 godine nas je poharala takva suša da smo legli da nesmijem misliti o računici i zato ovo pišem jer ili vi koji netrebate poticaj lažete ili smo mi svi koji ga trebamo stvarno glupi :icon_hang:



seljančice čitam tvoje postove ali nisam se do sada htio uključivat. Svi ovi koji govore da im ne ttrerba poticaj u stvari nemaju pojma šta govore. Sami sebi prave probleme, misle da nitko iz ministarstva ne čita ovo a gadno greše. Mene je tri godine za redom poharala tuča i pijavica tako da ne mogu da se oporavim koliko god se trudio, a još uz sve to i pokvareni ljudi ne da se izmaknu da ne smetaju nego svaki dan gledaju kako da što više odmognu. Poticaj je propisala država i ta država treba poštivat svoje zakone poticaj je određen zakonom i onaj kom to ne treba nek ga vrati imat će više oni kojima treba. Nismo mi nitko budale ali netko počme od nule, netko iz debelog minusa a oni koji samo nastave tamo gdje je netko stao takvi danas govore da im nije potreban poticaj. Ja sam takav kad bi javno govorio da mi ne treba nebi ga ni uzeo a ne govorio jedno radio drugo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh