• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
343
Koji,bilo ih je više.Jedni odustali zbog precijenjene volje tj. moći vlasti a drugi se po njima koliko mi se čini ravnaju .

Vidio sam ,ministar neče sa seljacima ni pričati jer kao došlo ih je samo 300,to je šaćica,pa treba onda cijelu državu zablokirati,ali za to nema vollje ni hrabrosti.Pa ljudi onda nemojte kukati jer znači da Vam(nam) još uvijek nije tako loše...:icon_hang::icon_hang::icon_hang:
 
Posljednje uređivanje:
M

MOCO

Guest
Znači povrtlari imaju 300 l/ha, ratari 150 l/ha a stočari 120 lit. po kravi. Jel ovo baš po kravi ili možda po uslovnom grlu?

za mliječne krave po UG
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam u Medjedji, to ti je odmah poslije Draksenica prema Gradisci. Ima ih koji nisu ni uspjeli sve posijati, jedan sam od njih. Ostalo mi oko 3ha. Citav april sam ispumpavao vodu iz njiva i eto, 6. mjesec a ja nisam zavrsio sjetvu. Mozda ako u nekoliko dana usija to sunce da posijem ostatak, recimo nesto iz grupe FAO 200 ili 300, ne znam, zao mi ostaviti to da stoji do jeseni.
Šteta da stoji zemlja,treba to posijati,više če biti nego da se ne posije ništa,a u jesen je svaki klip za ubrat dobro došao.Znam gdie je to selo,tamo ima dobar majstor za bošpumpe,kod njega sam išao dosta puta,a možda ču i ovaj mijesec iči,moram od kombajna pumpu raditi.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Kaže lažovina da lažu poljoprivrednici da im nije isplaćeno ne znam koliko milijuna kuna.
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
Kaže lažovina da lažu poljoprivrednici da im nije isplaćeno ne znam koliko milijuna kuna.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kada se uvodi red, rad i odgovornost u sustav onda u određenim skupinama, koje su naviknule na drugačiji način rada u Ministarstvu poljoprivrede, kakav je bio prije 2012., vlada nezadovoljstvo, to im ne paše i s tim se ne mogu složiti", kazao je Tihomir Jakovina, ministar poljoprivrede, komentirajući prosvjede poljoprivrednika pred Vladom koji traže da im se isplati još 700 milijuna kuna za potpore
Jakovina pak tvrdi da je 90 posto potpora isplaćeno i da nema razloga da prosvjednike primi jer od 233 tisuće obiteljskih gospodarstava samo njih tridesetak želi na silu nešto.
'Nije točno da smo im dužni još 700 milijuna kuna. Sve je vidljivo iz proračuna. Nikad poljoprivrednici nisu dobili u sto postotnom iznosu potpore po stavka koje su se isplaćivali nego onako kako je planirano u proračunu. Izdefinirali smo sektore i ove je godinemliječno govedarstvo dobili nešto više, a ostali su dobili između 65 i 75 posto.
Također tvrdi da nema argumenata za prosvjede jer su do 15. svibnja, što nikad do sada nije napravljeno, isplaćeno 2,2 milijarde kuna potpora, te da je Ministarstvo napravilo zakon o poljoprivrednom zemljištukoji ide na ruku poljoprivrednim proizvođačima baš kao i program ruralnog razvoja prema kojem će proizvođačima godišnje biti na raspolaganju 333 milijuna eura.
'Dobio sam brojne e- mailove i pisma potpore za sve što radimo. Isplatili smo 2,2 do 2,46 milijarde koliko imao za potpore. Kad sam postao ministar dočekali su me dugovi za potpore za 2007., 2008., 2009. i 2011. godinu. Kroz 2012. isplatii smo sva dugovanja, a do 30.lipnja isplatiti ćemo sve za 2012. godinu, zaključio je Jakovina.
--------------------------------------------riječi našeg ministra----------------------------------------------------------------------------------
Predstavnike poljoprivrednika u Saboru je primio predsjednik Odbora za poljoprivredu Franjo Lucić
Zatečeni smo ignorancijom, izjavili su u Hrvatskom saboru predstavnici 300-tinjak nezadovoljnih poljoprivrednika nakon što ih nitko iz Vlade, ispred koje su danas prosvjedovali, nije primio.
Predstavnike poljoprivrednika u Saboru je primio predsjednik Odbora za poljoprivredu Franjo Lucić (HDZ).
Zbog nepoznanica oko isplate poticaja tražili smo da nas prime premijer te ministri poljoprivrede i financija, ali to nije urodilo plodom. Zatečeni smo smo ignorancijom, izjavio je Stjepan Kunovec iz Odbora za udruge Hrvatske poljoprivredne komore.
Kunovec se požalio da isplata poticaja nije transparentna, da se ne zna koja su sredstva za poticaje planirana, a koja isplaćena.
Dvojica ministara, Linić i Jakovina, daju kontradiktorne izjave, prvi tvrdi da je sve isplaćeno, a drugi da će preostali iznos tek biti isplaćen do 30. lipnja, kaže Kunovec.
Petar Franjić iz udruge Baranjska brazda proziva ministra poljoprivrede Tihomira Jakovinu za ignorantski odnos prema proizvođačima.
Jakovina u godinu i pol mandata nije imao čestitog sastanka sa svojim proizvođačima, takav nam ministar ne treba, poručio je Franjić.
Antun Vrankić poziva premijera da održi obećanje da "neće zaboraviti Slavoniju", a koje je, tvrdi, dao prošlog ljeta obilazeći sušom pogođenu Slavoniju.
Tristotinjak nezadovoljnih poljoprivrednika prosvjedovalo je ispred Vlade zbog neisplate poticaja u punom iznosu i drugih problema u poljoprivrednom sektoru, tražeći da o tome razgovaraju sa premijerom, odnosno ministrima poljoprivrede i financija.
Ministar Jakovina izjavio je da je isplaćena većina potpora za 2012. i da je prosvjed neutemeljen.
Predstavnike poljoprivrednika nije primio uz objašnjenje da za to nema potrebe, jer je njegovo ministarstvo nekoliko puta objasnilo situaciju
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
a ima toga još na agroklubu-neke bolje ni ne čitati jer za to treba imati dobre živce !!
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Što se tiče proračuna ministarstva, Linić je zadovoljan iako, kaže, ima onih koji troše više.

– Najrastrošniji je bio ministar poljoprivrede. Zašto? Jer u pet mjeseci platili smo sve što se odnosi na poticaje. Sve. Ali nije on bio rastrošan, takva je bila politička odluka. Odlučili smo da ćemo sve platiti – riješiti problem suše iz prošle godine, nešto nižih davanja za poticaje, promjene politike. Idemo sve platiti. To je bio dogovor, to je bila politika Vlade – kazao je ministar.

Izgleda Jakovina previše poticaja isplatio po Sliniću, ovi su zreli za prijevremene izbore i još kao našli nakon dvije godine manjak 20 milijardi, ko je tu lud.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
21,2,2008 50%
21,3,2008 50%

11,10,2008 100% pšenica

25,3,2009 cca 50%
31,32009 cca35%
15% isplaceno 1,7,2011

30,3,2010 i 7,4 + vaucer i isplata nekih 90 ? %
21,10,2010 psenica + vaucer 100%

8,3,2011 cca40%
14,4,2011 cca60%
2012 smo zadnje dobili 28,82012
i nikad prije nije isplaceno pa jel smo mi svi blesavi .ako sam neki postotak krivo naveo ispricavam se nisam racunao ali nisam daleko od istina sto se za lazovinu nemoze reci .
 
B

bosniahos

Guest
Ili radiš papire za opg-je u svom ataru ili si stvarno pedantan.Kaže moj financ menager da to baš i nije tako,mora da je u krivu.Ili je ondak bia isto izborni dan ili nešto,ma neznamMoždak netko drugi zna.
 

baler

Član
Tu od
4 Svi 2012
Poruka
37
21,2,2008 50%
21,3,2008 50%

11,10,2008 100% pšenica

25,3,2009 cca 50%
31,32009 cca35%
15% isplaceno 1,7,2011

30,3,2010 i 7,4 + vaucer i isplata nekih 90 ? %
21,10,2010 psenica + vaucer 100%

8,3,2011 cca40%
14,4,2011 cca60%
2012 smo zadnje dobili 28,82012
i nikad prije nije isplaceno pa jel smo mi svi blesavi .ako sam neki postotak krivo naveo ispricavam se nisam racunao ali nisam daleko od istina sto se za lazovinu nemoze reci .
<

Podatak za one kojima su ostali dužni za 2011 godinu nisi naveo,ima ih dosta,a para za njih još nema,glavno da oni daju izjave da su sva dugovanja za 2011 podmirena
 
B

bosniahos

Guest
Ma piše ono što svi možemo znati iz izvadka plačanja iz knjižica ili inih računa.Varali nas prije a varaju nas isad.unas ima takovih igrača koji se smiju nasve i dobrano maste brk,bez obzira na sve oib i ostale kontrole.Mali smo mi igrači ali bi ih mogli lahko spustit na niske grane dasmo složni.
 

becka snicla

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
52
21,2,2008 50%
21,3,2008 50%

11,10,2008 100% pšenica

25,3,2009 cca 50%
31,32009 cca35%
15% isplaceno 1,7,2011

30,3,2010 i 7,4 + vaucer i isplata nekih 90 ? %
21,10,2010 psenica + vaucer 100%

8,3,2011 cca40%
14,4,2011 cca60%
2012 smo zadnje dobili 28,82012
i nikad prije nije isplaceno pa jel smo mi svi blesavi .ako sam neki postotak krivo naveo ispricavam se nisam racunao ali nisam daleko od istina sto se za lazovinu nemoze reci .
Provjerio racun u croatia banci, podatak tocan od A-Z, kasnjenja, odnosno krajnji rok pa i preko njega, kao lane 28.8. treca rata ( ne zaboravimo da po zakonu max u dvi rate), pocinju se isplacivati kako je Lazovina sa svojim revolverasima preuzeo uzde
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Provjerio racun u croatia banci, podatak tocan od A-Z, kasnjenja, odnosno krajnji rok pa i preko njega, kao lane 28.8. treca rata ( ne zaboravimo da po zakonu max u dvi rate), pocinju se isplacivati kako je Lazovina sa svojim revolverasima preuzeo uzde

Lane bilo tri rate?
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
jeste vidjeli današnju informaciju kako Jakovina nije primjenio modulaciju na velike igrače
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
7. državna poticajna sredstva
za poljoprivredu
7.1. I. tranša

3.6.


793,5
7.2. II. tranša

4.6.


547,6
7.3. III. tranša

6.6.


2.236,9
7.4. IV.tranša

10.6.


335,9

šta je to isplačeno i za koga, jel zna netko objasniti?
 

baler

Član
Tu od
4 Svi 2012
Poruka
37
7. državna poticajna sredstva
za poljoprivredu
7.1. I. tranša

3.6.


793,5
7.2. II. tranša

4.6.


547,6
7.3. III. tranša

6.6.


2.236,9
7.4. IV.tranša

10.6.


335,9

šta je to isplačeno i za koga, jel zna netko objasniti?


plaćaju zaostatke iz 2011.koji su trebali biti plaćeni prije godinu dana
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
htio sam danas staviti članak na Poslovni ,uz tu temu oko lažovine i isplate ovih novaca,todoriću,pipuniću i ortacima,ali nije mi prošao komentar zbog neprilagođenog riječnika,***** ti cenzuru,gdje god malo žešći komentar samo dobivaš opomenu ili ban,pušku automatik i potamaniti gamad,to je 100% dobar prijedlog:fiery::fiery:
 

dambac72

Novi član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
25
u poljoprivrednoj emisiji nedjeljom receno za tov junadi isplaceno 90%,zadnjih 5kom 29.05.2012 prodano u klaonicu,nisam vidio od toga ni lipe,kome se mogu obratit za upit, jel da se nadam ili da zaboravim, mislim da je bilo 2000kn po komadu.tu na forumu receno je da ide zajedno isplata sa zemljom,meni ta racunica nikako nije jasna,a vidim nisam jedini.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh