• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ivan

  • Temu pokrenuo Hurlimann86
  • Datum prvog posta
H

Hurlimann86

Guest
Evo ovako.
Malo gledam pa mislim da bi bilo dobro pošto sam na forumu već pol godine da napišem i ja nešto o sebi :D
Znači zovem se Ivan imam 18 god iz Međimurja sam, idem u gospodarsku školu u čk za poljoprivrednoga tehničara, a ove godine mislim nastaviti školovanje u Križevcima.
Evo tolko od mene za sad :mrgreen:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Nemogu reč dobrodošao...
Nego,dobre pile,pogotovo hurliči.
Čiji ti utovarivač na rusu?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
dobrodošao iako si več duže vrijeme tu.
samo imam pitanje odma. zašto hidrauliku s manjeg hurlija ne staviš na večeg? jači je i moči če se lakše ponašati s 2 kosama od manjeg. a nije neka prevelika razlika u veličini traktora osim kaj bi trebao 86 biti udobniji radi širih guma pa bi lakše teret podnosio
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
kikic MF kaže:
dobrodošao iako si več duže vrijeme tu.
samo imam pitanje odma. zašto hidrauliku s manjeg hurlija ne staviš na večeg? jači je i moči če se lakše ponašati s 2 kosama od manjeg. a nije neka prevelika razlika u veličini traktora osim kaj bi trebao 86 biti udobniji radi širih guma pa bi lakše teret podnosio
Koliko se ja sječam,Ivan je rekao da to ima u planu! ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pozdrav kolega, pa evo lijepo od tebe da si napravio ovaj svoj profil, mislim znamo se :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Lijepi i potpuni traktori, svaka čast, makar su mi svi nekako više manje podjednake snage...ali hurlići su baš cakani :D :mrgreen:
I da, definitivno prebaci ph s malog hurlija na...malo veći hurli :D
Ajde napiši nešto o balirki, kako si zadovoljan, koliko bala radiš godišnje...imam skoro istu takvu pa me baš zanima.
 
H

Hurlimann86

Guest
dino kaže:
Nemogu reč dobrodošao...
Nego,dobre pile,pogotovo hurliči.
Čiji ti utovarivač na rusu?

Na rusu ti je utovarivač od strojometala, mi smo zadovoljni s njim jedino je malo preslab za rusa pa smo mu morali staviti pojačanja jer je popucal, ali inače za nas jako dobar :D
 
H

Hurlimann86

Guest
M.M. kaže:
Lijepi i potpuni traktori, svaka čast, makar su mi svi nekako više manje podjednake snage...ali hurlići su baš cakani :D :mrgreen:
I da, definitivno prebaci ph s malog hurlija na...malo veći hurli :D
Ajde napiši nešto o balirki, kako si zadovoljan, koliko bala radiš godišnje...imam skoro istu takvu pa me baš zanima.

Bit če ph na večem samo je sad manjak mehaničara u GEI pa ne stignu to sve napraviti iako čekamo več 2 god, ali valjda jednom bude :mrgreen:
Sa balirkom smo zadovoljni, za sad nije bilo večih kvarova pa je to super, a na godinu sa njom napravimo oko 1500 bala i sad bude 7 g stara. Jedini joj je nedostatak što nema na komori zakačke da se ne otvara kad je puna, a to novije imaju , a meni osobno je imalo žao što nema noževe, a sve ostalo super :mrgreen: :mrgreen:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
čekaš mehaničare da ti presele ph?
pa to je tolko jednostavno da možeš to i sam izvesti. mislim ja bih na tvojem mjestu.
 
H

Hurlimann86

Guest
kikic MF kaže:
čekaš mehaničare da ti presele ph?
pa to je tolko jednostavno da možeš to i sam izvesti. mislim ja bih na tvojem mjestu.

A ne želimo ništa prčkati jer ovaj novi ima sve elektroniku pa nek oni to riješe, ak kaj zeznu nek oni zeznu ,a ne mi.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
dobro. sve 5 :D samo sam pitao zakaj sam ne premjestiš. ja im nebi dao novce za to kaj bi radili. sve bi sam napravio jer znam da nemam kaj zeznut. :mrgreen:

ovaj hurli ti ja baš fora s ovim širokim gumama izgleda močnije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Hurlimann86 kaže:
kikic MF kaže:
čekaš mehaničare da ti presele ph?
pa to je tolko jednostavno da možeš to i sam izvesti. mislim ja bih na tvojem mjestu.

A ne želimo ništa prčkati jer ovaj novi ima sve elektroniku pa nek oni to riješe, ak kaj zeznu nek oni zeznu ,a ne mi.
Nemrete preseliti prednju hidrauliku sa XA656T na XA86. To nisu isti traktori, drugačiji su motori, drugačiji su prijenosni omjeri u reduktoru prednjeg kardana. Ako stavite hidrauliku na većega, prednji kardan bude prespor, dakle tek oko 920rpm.
Prednja bi koljevka trebala pasati, no očekuj probleme jer su i ovjesi prednje osovine na malom traktoru već poderani.
Osim toga, na oba traktora tada trebate mijenjati broj šasije, ako na velikom nemaš pripremu za PH.
 
H

Hurlimann86

Guest
ZJ e to ti ne znam...
rekli su nam da se može zamjeniti ,a nisu ništa takvo rekli da bi krdan bio sporiji.
može biti da si upravu jer oni bi valjda to zamjenili ,a i još nešto pa bi valjda mi to još onda i platili ,a da nas prije nisu na to upozorili samo bi rekli da su to morali napraviti kako to več i ide kod tih servisera.
prvo veli da samo jedna stvar ne radi ,a onda ti zamjeni i pet drugih uz to bez tvojeg znanja.
 
Na vrh