• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZGRADNJA KOKOŠINJCA

  • Temu pokrenuo trecedoba
  • Datum prvog posta

mališa

Novi član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
8
Evo mojeg kokošinjca...




1336/8g54.th.jpg[/IMG][/URL]
shack.us/photo/my-images/46/s94s.jpg/]
s94s.th.jpg
[/URL]


0w9i.jpg/]
0w9i.th.jpg
[/URL]


Koke su dobre,sve je još friško i novo i lijepo...
 
P

pijetlovi

Guest
Da li ima itko kakvu ideju kako najjeftinije izgraditi kokošinjac, odnosno malu štalu gdje bih mogao smjestiti kokoši, nešto piliča,dvije ovce, jednu kozu i nešto purana.Ničega ne puno.
Hvala na odgovorima i savjetima.
I mene zanima? ?
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Imala sam sreće pa sam na njuškalu našla star hrastov svinjac za 1000 kn, rastavila ga i doma sastavila...
bilo je potrebno zamjeniti tek poneke donje grede, jer je prije pod bio drven i vrata su zgledala loše.
mislim da su dim. 2,5 x6.

samo sam trebala strpljenja i svako tolko pregledati njuškalo.
 

Franjo

Novi član
Tu od
24 Tra 2014
Poruka
9
E ovo mi se jako svidja. :D :D :(clap): e sad zanima me jedna stvar, koliko te izaslo po jednom kokosinjcu? i kako se koke ponasaju, jel vole boraviti unutra ili su radje vani? Hvala
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ima li netko kakav nacrt ili slike pokretnog kokošinjca za jedno 50 koka?:icon_scratch:
 

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
ja planiram u ovom kokosinjcu drzati pet koka i pijetla,sto se tice ograde moji doma imaju klasicnu mislim da je 1,25 i nejdu koke nigdje ako koja i preskoci vrati se i nazad navecer,moraju im se krila rezat inace mozes i tri metra staviti one preskacu,a sto se tice ptica mislim da su tu samo pilici u opasnosti tesko da
bi koku odnesle
Ako smijem primijetiti i dati svoje osobno iskustvo, prava ptica odnese i največu koku bez problema.
Meni se je kvočka sa pilićima gadno borila i bila poslije borbe sva očerupana, kad je branila piliće, ali je zato velika raca od oko 4kg. ubijena i odnešena bez problema i to na maloj površini di je boravila, svega 10x10m. Rješenje je i korisno i jeftino, samo treba biti strpljiv i malo pričekati.
Ja pokraj te površine imam još jednu iste veličine, samo na njoj imam posađene dvije stare jabuke, krušku i breskvu vinogradarsku i tu mi se slobodno šeću i race i oke mlade i stare i evo već godinama nisam ostao bez ni jedne, a mogu slobodno reći da su mi grabljivice stalno iznad glave, te da puno puta popalim petarde da ih bar malo rastjeram, ali sve životinje su tu.
Znaći posaditi vočkice i od njih imaš koristi za branje i čuvanje životinja kad samo malo porastu.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Električni pastir ima provedene žice s vanjske strane ograde na 5 i 10 cm visine od tla i služi za odbijanje pasa, lisica i sl. U razini tla je još red bodljikave žice, u istu svrhu. . pastir spojen izravno na 220 V mrežu (nije na akumulator), dovoljno je jak i žice su provedene i dalje gdje ograđuju 1 KJ na kojemu su svinje, također u "free range" uzgoju :)
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Prva liga!
Moram iskoristiti ideju posto ja u siječnju pravim za svoje kokoši novi kokošinjac!
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Krov je od polovnih termo panela debljine 50 mm ispunjenih PUR - pjenom, zidovi od polovnih termo panela debljine 80 mm ispunjenih kamenom vunom. Osnovna konstrukcija su čelične cijevi 40 40 mm, dio konstrukcije su i cijevi 30 x 30 mm. Pod je od 2 mm čličnog lima, prekriven još linoleumom i na njemu je debela prostirka od lipove hoblovine. Poklopci na gnijezdima su od OSB ploče 18 mm debljine. Mreža na svjetlarniku je tvrda varena, oka su 10 x 10 mm.Ispod vrata je prag visine 100 mm, radi spriječavanja ispadanja hoblovine kada se otvore vrata. Taj prag je na šarkama i spušta se kada se čisti kokošinjac. Vrata su dimenzije 100 x 200 cm. Otvor za izlazak peradi je 100 x 50 cm. Ima 2 reda prečki za spavanje, po 11 prečki duljine 200 cm u svakom redu. Gornji red još nije postavljen, a imati će lesonite za spriječavanje padanja izmeta na perad u donjem redu. Gnijezda ima 18, dimenzije su 30 x 35 cm i 45 cm visine.
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Pozdrav zanima me kako bi trebao izgledat kokošinjac za 10 kokoši.Želio bi da bude sto jeftinije.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Najbitnije od svega ti je da je suh, da ima kakvu - takvu izolaciju tj. da je zimi toplo u njemu, a ljeti da se kokoši ne kuhaju. I da nikakav grabežljivac ne može noću povaliti u njega i poklati kokoši. Materijal za izradu je nebitan pod uvjetom da ispunjava ove osnovne uvjete...
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Ljudi gradim kokošinjac za nekih 15-20 kokoši sa dnevnim ispustom od 10h.Može li mi ko poslat nacrt ili barem rec dimenzije koje bi bile pogodne za 15kokoši
 

Rot1

Novi član
Tu od
8 Ruj 2015
Poruka
6
Ja sam nacrte gledao po youtubu i drugim sajtovima kucas chicken coops ideas ili chicken coop plans i slicno dobices mnogo ideja i planova
Ovako sam ja napravio
https://www.youtube.com/watch?v=kRc81MO_Xks
Koke drzim na vikendici 11 km od grada u kome zivim onda sam morao sve da automatizujem da bi koke mogle nezavisno da zive,imam automatska vrata kupio ih na ebayu ,ujutru se otvore,navece se zatvore,pojilicu ,hranilicu sve sam sam napravio koristeci ideje koje sam nasao na internetu

Jos bih da dodam da sam u ovaj kanister sa vodom ubacio plovak iz wc kotlica i spojio direktno na vodovod tako da kad se voda isprazni do pola automatski se napuni do vrha i koke uvjek imaju vode..i o tome ne moram uopste da brinem
problem je sad kad je dosla zima ,moracu da zvrnem vodu ako se temperature spuste puno ispod nule ,razmisljao sam malo i zakljucio da je najbolje da dovucem kabal odnosno struju i uzmem neki grijac za akvarijume vljaljda ce to biti ok
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
imam pitanje, nije za kokoške al ovo mi se čini prikladna tema :)
dakle, dal je pametnije graditi zidove štale (cca 8-10m2 prostora, za dvije koze) od betonskih blokova ili od poro opeke na koju bih nanio špric beton?

hvala
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,282
Znam šta je opeka,, al šta je to poro opeka,,, vjerovatno kod mene nosi drugi naziv,,
u svakom slučaju bježi od betona,,, vlagu i kondenzat vuče s kilometar,, a za životinje to nije dobro,, osim za ribe,,
 
Na vrh