• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZGRADNJA KOKOŠINJCA

  • Temu pokrenuo trecedoba
  • Datum prvog posta

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
A ovak se ja borim protiv stetocina, od miseva,tvorova, kuna do lisica na dvije i cetri noge...













tototozg,
Kako si uspio odgpjiti terriera da ti ostavi kokoši "na miru"?
Ja imam kujicu JRT (teška 4 kg) i čim ugleda nešta pernato to i udavi! Prošle godine je jedan pazinski puran htio glumiti "heroja", a pošto sam ga tako i tako trebao taj dan klati, pustio sam kujicu da gušta! Sve je trajalo možda 20 sekundi!! Ovako izgleda njen "susret" s pilićima za klanje: [url=https://postimg.cc/VrmtRWR1] [/URL]
 
Posljednje uređivanje:

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Posto meni nisu kokosi i kunici doma, a tamo di mi jesu je okolo sve polje, bez pasa nema sanse da bi ista opstalo. Ovak nemam ni misa u blizini, inace bi se taj cas misevi i stakori gostili oko hrane, zato imam terijera...a o lisicama, lasicama i kunama da i ne pricam..
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Od malih nogu, a ono sto cuva, to ne dira. Ne dira ni kunice.
Okay, moguće da je to važno! Kujica je odrasla u Njemačkoj u stanu (prvih 5 godina), ali prvi put kad je vidila kokoši to je bio kaos, a kuniće i mačke ne dira! Štakori i miševi=najdraža lovina!
Njen sin (otac mu NJLT) ne dira samo naše (one što čuva!), a sve strano plati glavom!
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Jedino od malih nogu se mogu priuciti. Od mjesec-dva starosti moraju biti sa zivotinjama stalno, tad nema brige. Isto kao i ovcarski psi, moraju s njima rasti...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ako netko treba Poklanjam steriliziranu kratkodlaku zenku njemackog lovnog terijera staru cetri godine. Cipirana i cjepljena. Naucena na lanac. Odlicno cuva odnosno javlja cim netko dodje. Nije zahtjevna sto se tice hrane. Tko je imao terijera zna njezine karakteristike. Predator ni jedan nece blizu ukljucivo i macke.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ako netko treba Poklanjam steriliziranu kratkodlaku zenku njemackog lovnog terijera staru cetri godine. Cipirana i cjepljena. Naucena na lanac. Odlicno cuva odnosno javlja cim netko dodje. Nije zahtjevna sto se tice hrane. Tko je imao terijera zna njezine karakteristike. Predator ni jedan nece blizu ukljucivo i macke.
Da sam malo češće u Domovini odmah bih ju uzeo!, ali moji roditelji smatraju da su dva terriera i više nego dovoljna!
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Najbolje ih je uzeti kad su male i navici ih na okruzenje i zivinu. Sto se tice krupnijih grabljivica psi su zakon
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Zna kako sa tim es potrositi veliku koliinu maltera. Mogao bi vertikalno da ih postavljas al ne bi mogao da ih uklopis kao igle i blokove.
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
Prodaj stropne blokove i kupi ciglu ili stavljaj komade stiropora u rupe da ne trošiš puno morta.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ljudi prave kuce od praznih staklenih flasa a di nebi ovim mogo ozidat kokosinjac. Samo trebas dobrog majstora. Ne znam kolki mislis gradit a ak je nesto manje i nize mozda bi mogao povezat sa onim vanjskim ljepilom.
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Prave od flasa al koje su predvidjene za to. Ivodljivo je napraviti ne kazem da nije samo ce ga dosta kostati ako zeli da napravi kvalitetan kokosinjac.
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Nece hotel al planira trajni objekat sigurno. Dobro sam upoynat sa gradjevinskim materialima i objektima jer studiram gradjevinu. Ako bi uzeo ove blokove morao bi da pravi oplatu i spravi povecu koliinu betona sto nije jeftino. Bilo bi bolje da za te pare napravis od drveta kokosinja. Oni su isto trajni ako ih dobro odrzavas.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Hvala vam na savjetima.. vidio sam negdje da se ona poroterm cigla zida tako da se ona mrežica zidna stavi na red i na nju tanki sloj betona, možda bi ta mreža pomogla da beton ne curi u ciglu..
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Nista. Mislis na onu mreziu sto sekoristi kod izrade fasada? To bi mozda moglo. Probaj svakako
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Prave od flasa al koje su predvidjene za to. Ivodljivo je napraviti ne kazem da nije samo ce ga dosta kostati ako zeli da napravi kvalitetan kokosinjac.
Moram se uključiti! Ljudi prave sušare za meso i dvorišne zgrade od starih pivskih boca, imaš u Indiji cijeli jedan hram napravljen od starih boca skupljenih na smetlištu! Znači da se ne koriste samo boce koje "su predviđene za to" nego jednostavno koriste ono što imaju!
 

Najnoviji postovi

Na vrh