• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZLAZAK IZ SUSTAVA PDVa

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
baš pročitah pravilnik o kapitalnim ulaganjima, jes da nesmiješ prodat traktor 5 godina od dana kad si dobil riješenje o kapitalnim, jes da moraš imat naljepnicu na njemu da je sufinanciran od strane RH, al nema konkretnih odredbi da moraš vratit kapitalna ili da ima nekih sankcija ako to ne poštuješ...
dakle, ja bi reko da se može pazarit traktore...;)
 
L

lidija

Guest
ljudi,,da cujem,,jel izlazi tko iz sustava???rok je do 15,1,,,smanjuju poticaje,,povecali dohodak sa 85 tisuca,,na 230 tisuca,,,,kakva su razmisljanja:(



Na kraju poljoprivredne su jučer najavili da će u idućoj emisiji biti prilog o sustavu PDVa i o poticajima. Jel to istina da za one koji nebudu u sustavu uopće nebude poticaja?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Na kraju poljoprivredne su jučer najavili da će u idućoj emisiji biti prilog o sustavu PDVa i o poticajima. Jel to istina da za one koji nebudu u sustavu uopće nebude poticaja?

Ovu rečenicu koja se stidljivo provukla na kraju emisije sam čuo i nemogu vjerovat da će i to da naprave sve kako nebi morali da isplate poticaje.
 
L

lidija

Guest
Ovu rečenicu koja se stidljivo provukla na kraju emisije sam čuo i nemogu vjerovat da će i to da naprave sve kako nebi morali da isplate poticaje.



.Pozdrav iz Odjela za odnose s javnošću APPRRR
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ulazak u sustav PDV-a nije uvjet za ostvarenje izravnih plaćanja u poljoprivredi. Za 2012. godinu jedan od uvjeta za ostvarenje potpore bio je da nositelj OPG-a mora biti upisan u Registar obveznika poreza na dohodak ukoliko je ostvario više od 48.000,00 kuna primitaka od izravnih plaćanja u prethodnoj kalendarskoj godini. U novom Pravilniku o provedbi izravnih plaćanja i IAKS mjera ruralnog razvoja (NN 145/12) ta odredba više ne postoji. Nadalje, u članku 14. navedenog Pravilnika stoji da su osnovni uvjeti za ostvarivanje potpore:
• pravodobno podnošenje Zahtjeva,
• upis u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava,
• obavljanje poljoprivredne djelatnosti u skladu s člankom 3. točkom 9. Zakona,
• pravodobno dostavljena dodatna obavezna dokumentacija,
• upis zemljišta u ARKOD sustav za sve vrste potpora po poljoprivrednoj površini,
• stoka za koju se podnosi zahtjev za potporu u stočarstvu i za očuvanje izvornih i zaštićenih pasmina domaćih životinja mora biti upisana u JRDŽ i ostale propisane upisnike te propisno označena,
S druge strane, preduvjet za korištenje pretpristupnog programa IPARD jest obveza ulaska podnositelja prijave u sustav PDV-a (osim u mjeri 301 koja je namijenjena jedinicama lokalne samouprave). Moramo ovdje napomenuti da, sukladno posebnim propisima, svaki građanin Republike Hrvatske koji ostvaruje dohodak mora biti u Registru poreznih obveznika (RPO).



Kopirano sa drugog poljoprivrednog foruma.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
to je za 2012g,,,a za 2013???jos rade zakon,,haaha,,znat cemo prekasno,,kao i svaki put,,
 
Z

zakon1

Guest
pitanje : umirovljenik sam i lani dok je donesen zakon da neču dobiti poticaje ako ne uđem u sustav pdv sam ušao u sustav pdv pošto se sada promjenio zakon htio bi izači jer je granica prihoda 230000 kuna . međutim knjigovođa mi je reko da mogu izači iz pdv ali moram ostai u registru poreznih obveznika jer sam imao prihoda u 2012 više od 80500 kuna što je 35% praga za ulazak u sustav pdv, ako sad ostanem u sustavu moram biti idučih 5 godina a ako izađem moram biti porezni obveznik paušalista a to mi je jako nepovoljno . lani sam dobio 27000 poticaja .dali mogu kako izači i tog registra skroz a da dobijem poticaje kao oni kji nikad nisu ni bili u sustavu pdv
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kolega jako teško jer porezna je kurva i sa njom jedino ide ako joj platiš,ima neki bolji poznavatelj teme pa bude konkretih odgovora,ja budem probao još izdržati ovu godinu:madmana::madmana:
 
Z

zakon1

Guest
meni sam pdv i nije tako loše jer sam umirovljenik pa nisam plačao doprinose samo ne mogu se obavezat na 5 godina jer ko zna šta bude i kako a i neču se tako dugo bavit poljoprivredom vjerojatno ,neznam šta bi se dogodilo ako bi jednostavo reko da se ne bavim poljoprivredom i gotovo , neznam dali bi dobio poticjae i plavu naftu kao obična fizička osoba
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
PDV i "paušalni" porez nisu iste kategorije poreza. Niti jedna drugu isključuje. Poz
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
najbolje sve odjavit pa ponovo prijaviti...;)...al ovaj put pametnije...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
meni sam pdv i nije tako loše jer sam umirovljenik pa nisam plačao doprinose samo ne mogu se obavezat na 5 godina jer ko zna šta bude i kako a i neču se tako dugo bavit poljoprivredom vjerojatno ,neznam šta bi se dogodilo ako bi jednostavo reko da se ne bavim poljoprivredom i gotovo , neznam dali bi dobio poticjae i plavu naftu kao obična fizička osoba


Bez obzira ako što si umirovljenik, ako si u sustavu RPO i sustavu pdv-a i samo zaposlen morao bi plaćati doprinose.
Nemoj se iznenaditi ako dobiješ uplatnice za prošlu godinu .
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
meni sam pdv i nije tako loše jer sam umirovljenik pa nisam plačao doprinose samo ne mogu se obavezat na 5 godina jer ko zna šta bude i kako a i neču se tako dugo bavit poljoprivredom vjerojatno ,neznam šta bi se dogodilo ako bi jednostavo reko da se ne bavim poljoprivredom i gotovo , neznam dali bi dobio poticjae i plavu naftu kao obična fizička osoba


Bez obzira ako što si umirovljenik, ako si u sustavu RPO i sustavu pdv-a i samo zaposlen morao bi plaćati doprinose.
Nemoj se iznenaditi ako dobiješ uplatnice za prošlu godinu .

http://www.poslovni-savjetnik.com/s...nom-odnosu-i-umirovljenici-imati-otvoren-obrt
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Samo u jednom jedinom slučaju, a to je ako je u pitanju starosna redovna mirovina. Za prijevremene, invalidske i ostale umirovljenike plaća se doprinosi. Poz
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Samo u jednom jedinom slučaju, a to je ako je u pitanju starosna redovna mirovina. Za prijevremene, invalidske i ostale umirovljenike plaća se doprinosi. Poz
podkrijepi to dokazanim člankom gdje to piše, u kojem zakonu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nazvao odjel za gospodarstvo u općini i raspitao se. A ti ako znaš neki članak zakona koji ovo moje osporava, podjeli sa mnom a ja ću otiči do inspektora i pitati ih.
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
pitanje : umirovljenik sam i lani dok je donesen zakon da neču dobiti poticaje ako ne uđem u sustav pdv sam ušao u sustav pdv pošto se sada promjenio zakon htio bi izači jer je granica prihoda 230000 kuna . međutim knjigovođa mi je reko da mogu izači iz pdv ali moram ostai u registru poreznih obveznika jer sam imao prihoda u 2012 više od 80500 kuna što je 35% praga za ulazak u sustav pdv, ako sad ostanem u sustavu moram biti idučih 5 godina a ako izađem moram biti porezni obveznik paušalista a to mi je jako nepovoljno . lani sam dobio 27000 poticaja .dali mogu kako izači i tog registra skroz a da dobijem poticaje kao oni kji nikad nisu ni bili u sustavu pdv

zašto bi morali biti paušalista? Izađete iz Pdv-a i ostanete u sustavu poreza na dohodak, doprinose ionako ne plaćate, porez na dohodak vam se i dalje obračunava prema poslovnim knjigama. izbjegnete obvezu ostanka u sustavu pdv-a idućih 5 godina.
 

Najnoviji postovi

Na vrh