• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izmjena krovišta

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Kolko ti je cijena pokrova po kvadratu? Čiji je to pokrov?
Pazi da ti ne namontiraju kinesko smeće od lima. Plakal se budeš za godinu-dvije.
radije daj hiljadarku više pa dobiješ pisanu garanciju na pokrov i bez brige si.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Traži barem od dva ponuđača da ti daju ponudu.
Ma da računaj da po toj cijeni ti je samo pokrov oko 5000 kn, na to ide opšav, oluci, cijevi za odvodnju, posao i eto te za čas na 10-11000 kn.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ja radim s tim. Hidrija uzima od nas ali samo aluminij. Mislim da ti je to Marcegaglia, talijanski lim. Nisam siguran. Pitaj od kojeg lima proizvode, koloko je nanos cinkadebljina boje i da li daju garanciju.
Ako je kod dide ok, onda dobro.
Kod nas majstori ugrađuju po 35-40kn/m2
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,455
Ovaj mi jedini nudi ugradnju u normalnom roku, a malo mi je hica posto je letva i folija vec postavljena. Imam nekoliko ponuda za materijal i prelaze 7000kn plus ostali troskovi.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ima netko falcani lim na krovu, zanimaju me iskustva?
Ja ti delam s limom u firmi koja proizvodi sve kaj se tiče građevinske limarije
Po meni je falcani pokrov najbolji ako se izvede po pravilima struke.
Obavezno drenažna folija ispod.
Super je kod malih nagiba krova.
Pazi. Ima jako puno novopečenih “limara” koji nemaju pojma o limariji. Ja ih zovem “silikon meštri”.
Naučili su se pigat veterlajsnu i odma su limari.
Iako delam s limom, ja sam del crijep na kuću. Ako konstrukcija dozvoljava, onda je crijep br.1.
Kod modernih gradnji sa “skrivenim”krovovima s malim nagibom, ja bi del falc, zbog duplog zatvaranja spoja kroz koji ne može ulaziti voda, pogotovo ako se koristi brtvena traka, dok kod klasičnih preklopa uvek najde rupu.

I pazi!
Najjeftinije nije najbolje!
Na krovu nemoj šparati.
Beži od kineskih limova čim dalje.
Osim ako nećeš probleme.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,209
To se kod nas zove limarski vez i samo "stariji" citaj iskusniji limari ga rade dok mladi se kunu zanatom da je to glupost...
Potpisujem @jurek objavu!!!
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Ja ti delam s limom u firmi koja proizvodi sve kaj se tiče građevinske limarije
Po meni je falcani pokrov najbolji ako se izvede po pravilima struke.
Obavezno drenažna folija ispod.
Super je kod malih nagiba krova.
Pazi. Ima jako puno novopečenih “limara” koji nemaju pojma o limariji. Ja ih zovem “silikon meštri”.
Naučili su se pigat veterlajsnu i odma su limari.
Iako delam s limom, ja sam del crijep na kuću. Ako konstrukcija dozvoljava, onda je crijep br.1.
Kod modernih gradnji sa “skrivenim”krovovima s malim nagibom, ja bi del falc, zbog duplog zatvaranja spoja kroz koji ne može ulaziti voda, pogotovo ako se koristi brtvena traka, dok kod klasičnih preklopa uvek najde rupu.

I pazi!
Najjeftinije nije najbolje!
Na krovu nemoj šparati.
Beži od kineskih limova čim dalje.
Osim ako nećeš probleme.
Misliš da t40 ne pokriva dobro?Gdje na njemu propušta?
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
J sad sam tek videl one slike kaj je @NEWHOLLAND postal gore.
tako se ne radi završetak.
Ja za tu firmu prvi put čujem, ali marketing je ono kaj prodaje danas, i ne bi htel biti subjektivan, pa nebudem previše komentiral jer ne znam s kojim materijalom rade, niti mi se neda čitat o njima.
Još jedanput budem ponovil.
Stavljaj crijep na kuću, ako možeš.
Trenutno je jeftiniji od KVALITETNOG lima, a prema mojim saznanjima, cijene opet idu gore kroz par dana.
Smeće je jeftinije od crijepa.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Misliš da t40 ne pokriva dobro?Gdje na njemu propušta?
Pokriva on dobro.
Ako je dobro postavljen.
Ali tvrdim da kod lima, falcani pokrov najbolje “dihta”.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Upravo tako ako se dobro postavi kod trapeza nema problema .Falcani traži ravnu daščanu oplatu ili? Pitam zbog ventilacije.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Da. Mora biti podaskano i drenažna folija ispod pokrova.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,455
Nisam ni mislio na onu firmu iznad, slika je za primjer. Radila bi mi firma koja se s tim bavi malo duze i vec su mi napravili stotine kvadrata limenog pokrova.
Nagib je 12° pa ne dolazi u obzir crijep.
Kakve je to drenazna folija? Moze link?
Znaci daska, drenazna folija i lim? Bez letve i paropropusne folije
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Nisam ni mislio na onu firmu iznad, slika je za primjer. Radila bi mi firma koja se s tim bavi malo duze i vec su mi napravili stotine kvadrata limenog pokrova.
Nagib je 12° pa ne dolazi u obzir crijep.
Kakve je to drenazna folija? Moze link?
Znaci daska, drenazna folija i lim? Bez letve i paropropusne folije
Drenažna folija je u biti paropropusna folija sa plastičnim (ne znam kako bi to nazvao) “dlakama” koje odvode kapljice vode. Izgleda ko otirač onaj zeleni.
Mogu sutra poslikati.
Ako si iz vž jeste vi radili kompletne tornjeve na crkvama?
Mi ne izvodimo radove. Proizvodimo i prodajemo sve kaj se toga tiče.
Ako je falc u pitanju, najvjerojatnije je prošel kroz našu profilirku, ne nužno od našeg materijala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh