• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izrada deflektora za plug

  • Temu pokrenuo DevelopmntDiggie
  • Datum prvog posta

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
feder platnu ako hoces busiti najbolje obelezi rupu i usijaj autogeno tacku koliko treba busiti otprilike. ostavi da se prirodno ohladi i onda ce omeksati tu. burgija za celik hss+s i napred.a mozes i vidiju za beton i u stubnu samo e tesko naostriti.i mora se cesto hladiti. druga solucija rekao si i sam .autogeno usijati i probiti probojcem
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čemu se zezati s bušenjem federplate, jednostavno se zavari gore na dasku koa deflektor, netreba ni nosač ni šerafi, a trajalo bude koliko i daska :)
Još se da odrezati s te daske i zavariti na novu i još bude orali :)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@vica, ma ja sam mislio baš probušit plinom, prekoputa mi je strašna firma, rade šta oćeš, a plinom buše dosta precizno. druga opcija mi je bila probojac, imam kovačku radionicu, priučeni sam kovač, ali kad lupaš, savija se, normalno. nije to to. radio sam dosta s federplatnama, uvijek je problem probušit. neprecizno je. nije problem kad je to neki nosač lanca ili ako je rupa 30 - 40 mm, ali ovo su dosta mali promjeri. a htio bih da se deflektor spoji s daskom, ovi plastični se malo podignu, nakrive i odmah se nakupi korova... oblikovo bi ga po plastičnima i još malo nakrivio vrh prema dolje, a onda bi bušio rupe. ali, ako ide s hss+s, to je super. imam valex-u stupnu, buši 22 mm u 30 mm radioničkog čelika. pokušavo sam nedavno bušit neki komad federplatne, kad sam ga lupio kirherom, kirher se istupio, doduše, bila je s dempera skinuta, pa nije ni čudno :D: . samo, nije mi ni palo na pamet da ga popuštam. jel na crveno ili žuto treba grijat? što misliš, bili se previše smekšalo da grijem u kovačkoj vatri? ili čak da kasnije zakalim?
@ŠANANA, volim da se sve može skidati, nekako mi je duša mirnija onda :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kovacka vatra ce ga smeksati na mnogo vecoj povrsini.a posle to vrelo treba drzati u stubnoj. malo nezgodno.busio sam tim burgijama za celike bas i to je tesko ali kad se otpusti malo usijavanjem ide mnogo lakse. ali treba kvalitetna burgija a one su skupe.najlakse je sa vidijom za beton samo treba je naostriti sto je opet tesko. ali je zakon.i samo je polivas vodom stalno jer se buseci feder zagreva jako.a vidija je hartletovan vrh za metal i netreba mu mnogo da stopi i ispadne vrh. prema tome kad vec imas firmu u blizini obelezi gde treba i nek ti casom probuse. mani se problematike jer izgubi se dosta vremena i novaca za burgije i nekad je vrlo tesko uopste probusiti bilo cim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Postoje boreri za kaljene materijale. Ludilo!
Jedino kaj treba stupna bormašina i veliki pritisak, tak da ide užarena špena. Izbuši košuljicu lagera kak da je od sira.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
federplata može i obični , samo treba vrlo mala brzina , cca100 okretaja ..i brusiti odmah kad zacvili
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
hmmm, aj pokušat ću nešto. bit će slike kad krene proizvodnja. sad imam vremena, zima je, sve je više-manje poklano... vremena ima, para baš i ne, al mislim da ću nešto iskemijat. našo sam jedan komad federplatne danas, odokativno 12 cm širok, to bi trebalo valjda bit dovoljno da se iz komada napravi, ni plastični nije puno širi.
nije ga problem držat, ima škripac na stupnoj, samo treba bit jako brz :D: kad malo razmislim, valjalo bi i nabaviti brusilicu za borere, nebi ni to bilo od viška...
u svakom slučaju, hvala na savjetima, to je pravi smisao foruma, svaka čast momci ;)
 

sismis92

Novi član
Tu od
3 Tra 2009
Poruka
18
Ja imam napraljene od 8mm lima, otisao isjekao na laser oblik i onda na trovaljcanu presu uvio koliko treba i ispalo odlicno bice koja slika dok uslikam....
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
odrezo komad. otočko. sad kad stignem, krećem u izradu. planiram po jednom djelu još s donje strane ubacit komad flaha, da pokrije rupu, ali da dozvoli podizanje i spuštanje deflektora. još razmišljam ima li potrebe da ubacim komad federplatne i s gorne strane ili samo da ovoga malo više uvijem na gornjem kraju... inače, komad je 45 cm dug, isto kao i orginal.



 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas probao staviti deflektor, al neide.....deflektor fino sjedne na dasku, al neodgovaraju rupe na dasci za taj nosač........:fiery:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
male ili velike? ako možemo nešto na stupnoj napravit, donesi...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
rupe na dasci nikako neodgovaraju, treba nove napraviti, a nije mi to tako izgledalo, od oka, na drugom plugu nemam te rupe, kao ni na ovom 2x10
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
dobro, za ovaj 2x10 me ni ne čudi. nisam ni vidio nikad na malim plugovima deflektor. ja sam mislio, ako možemo rupe na nosaču prilagodit. ako su manje, lako ih izbušimo. a ako su veće, ubacit komad cjevi ili nešto. koliko se sjećam, nisu na nosaču pravokutne, samo na dasci... samo da se tokarskog dočepam, neće bit granica više :D:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
po tome, treba na dasci izbušiti nove rupe.........budem slikao kada malo uhvatim vremena, danas sam zaboravio, htio montirati i otišao nešto drugo raditi......
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na dasci ces malo teze izbusiti rupe ako je daska original. jako zeznuto. troslojna od cega dva sloja celicna i jedan zilaviji [meksi]
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Moji deflektori na 10" od federplate.Bez pojačanja i dobro rade.
 

Prilozi

  • P1070009.jpg
    P1070009.jpg
    79.7 KB · Pregleda: 282
  • P1070014.jpg
    P1070014.jpg
    79.3 KB · Pregleda: 289
  • P1070010.jpg
    P1070010.jpg
    83.9 KB · Pregleda: 286

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ili ubacit komad cjevi u nosač, jedan rez, tanki. odrezat na blicu ili tračnoj. uslikaj ti to.
@imbro, upravo su u fazi izrade. isto od feder platne. ovi tvoji mi se sviđaju, samo što će kod mene bit malo duži. jel te mogu zamolit da mi slikaš spoj nosača i deflektora s prednje stranje???
 
Na vrh