• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izravna prodaja seljačkih proizvoda

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
onda budu u Karlovcu svi imali blagajnu osim nas troje-četvero...kad bi bilo po bogu...a zbog švercera koje nikak da pohvataju (jer glume proizvođače i deklariraju robu kao da su ju oni proizveli) nebude je imal praktično nitko...:mur:

Prošle godine dođe jedna žena srednjih godina kod mog susjeda na tržnici (štand do mene)...
-imate gospon mrkve?
-imam,ali mi je dolje u skladištu,moram otići po nju...koliko trebate,jel mora bit krupnija ili sitnija?...
-trebam 5,00kg krupnije...
-idem ja po nju,odmah se vraćam...
prošlo 15-tak minuta,žena uredno čeka...pita one klošare kaj se motaju po tržnici,gdje je .....?
-sad će on brzo doć, otišal je u Kaufland...
eto njega,nakon 20-tak min...joj gospođo,zaglavio se lift u skladištu...evo izvolite mrkvu 40,00kn molim...
U Kauflandu je mrkva bila na akciji taj dan 3,00kn/kg...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Vidi ti Johabice što je zločesta još bi i jadnog Albanca dala objesit. Ajme što si zločesta jel se ti držiš one Turske "No problem abi a na kraju ti ga abi z..." Tako i ti sa Albancom sve fino a sad bi ga davila. Moramo biti fini širit bratsku ljubav a ne:(devil)::(devil):

Ah Siki,to bi valjda bilo po onom-tko me ne zna,skupo bi me platil.:icon_mrgreen:

Ma nije,ne smeta meni nitko ako mi se da mira da radim.Samo mi ne treba stati na nogu.Onda gazim visokim tankim potpeticama.:icon_weed:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
daj nebudi naivan,ljudi oko mene na tržnici imaju kupljeno pola hektara i posadili jednu šljivu,jednu jabuku,jednu breskvu i otvorili opg i ne traže poticaj,prijavljeni kao proizvođači i prodaju na desetke tona,SVE LEGALNO,i draži je on liniću nego ti i ja,jer ne traži poticaj

Uzimat će se uzorci robe sa prodajnog mjesta i uspoređivati sa onima koji su posađeni na OPG-u...stvar je vrlo jednostavna,takve stvari je do sada radila sanitarna inspekcija,ali se kontrolirala samo kvaliteta proizvoda...najprije će kontrole ići po prijavama,a kasnije kad dođu malo do zraka,svima...
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Samo što će se za nas koji prodajemo robu na veliko(zelena trž.ZG),a prodajemo bez računa, tu pojaviti problem.
Naime po ovom novom zakonu o fiskalnim blagajnama iste će morati imati obrtnici/voćari,pa će oni tražiti prodavače koji mu mogu izdati račun zbog knjiženja .
Samim time mi gubimo takve kupce u ovako teško prodajno vrijeme.


pa koliko sam ja do sada trgovao nije bilo problema sa otkupom bez računa,tj. od proizvođača koji ne mogu izdati račun, ili nisu u PDV-u

postoji nekakva zadužnica ili takvo nešto na kojoj Vi potvrđujete da ste isti proizvod proizveli(pod materijalnom i kaznenom odgovornošću) i dalje ga prodali nekome,taj neko po takvom računu može knjižiti kod knjigovođe
ali i Vi ste obavezni prijaviti dodatni prihod na poreznu upravu da vas oporezuju

ne vidim nikakav problerm
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
pa koliko sam ja do sada trgovao nije bilo problema sa otkupom bez računa,tj. od proizvođača koji ne mogu izdati račun, ili nisu u PDV-u

postoji nekakva zadužnica ili takvo nešto na kojoj Vi potvrđujete da ste isti proizvod proizveli(pod materijalnom i kaznenom odgovornošću) i dalje ga prodali nekome,taj neko po takvom računu može knjižiti kod knjigovođe
ali i Vi ste obavezni prijaviti dodatni prihod na poreznu upravu da vas oporezuju

ne vidim nikakav problerm

Ma nema nikakvih problema nisi u sustavu pdv-a i nema računa.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ne mogu prekontrolirati mlijeko na tvar koja farmaciji donosi milijarde eura profita a gledat će sortu ili hibrid OPGa. Agencija nema nalog da kontrolira toksine koje rasturaju jetru! Ako sad nismo smjenili političare nikad ih nećete.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ne mogu prekontrolirati mlijeko na tvar koja farmaciji donosi milijarde eura profita a gledat će sortu ili hibrid OPGa. Agencija nema nalog da kontrolira toksine koje rasturaju jetru! Ako sad nismo smjenili političare nikad ih nećete.

A tko bi to trebao da smjeni političare zar misliš da će sami sebe smjenit.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Stočari neće sigurno jer će sada začepiti gubicu i biti manji od makovog zrna.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Samo što će se za nas koji prodajemo robu na veliko(zelena trž.ZG),a prodajemo bez računa, tu pojaviti problem.
Naime po ovom novom zakonu o fiskalnim blagajnama iste će morati imati obrtnici/voćari,pa će oni tražiti prodavače koji mu mogu izdati račun zbog knjiženja .
Samim time mi gubimo takve kupce u ovako teško prodajno vrijeme.

Pa zašto postoje otkupni blokovi?...oni se uredno mogu knjižiti,barem sam ja dio svoje robe tak prodaval prošle godine...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Stočari neće sigurno jer će sada začepiti gubicu i biti manji od makovog zrna.

Kontam kod nas nije narod taj koji bi nešto napravio kad treba da se napravi. Bili stočari,ratari ili povrćari niti jedni neće ništa napravit niti su niti oće svi se boje za svoje pozicije itd itd itd. Nismo mi sposobni za nešto konkretno.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
pa koliko sam ja do sada trgovao nije bilo problema sa otkupom bez računa,tj. od proizvođača koji ne mogu izdati račun, ili nisu u PDV-u

postoji nekakva zadužnica ili takvo nešto na kojoj Vi potvrđujete da ste isti proizvod proizveli(pod materijalnom i kaznenom odgovornošću) i dalje ga prodali nekome,taj neko po takvom računu može knjižiti kod knjigovođe
ali i Vi ste obavezni prijaviti dodatni prihod na poreznu upravu da vas oporezuju

ne vidim nikakav problerm

otkupni blok se to zove...
a da se bum baš prijavil poreznoj da me oporezuju, e nebum...

... a kaj se kontrola tiče, i sada bi trebali inspektori ići na njive utvrditi jel to je ili nije proizvođačevo, al gospodarski inspektor mora sa sobom vodit i poljoprivrednog jerbo sami nisu dovoljno kompetentni...a i štikle duboko propadaju, pa im treba netko da ih izvuče...
niš od toga...tj. ak bu nekaj od toga opet budu potrefili momenat kad "proizvođaču" nebu zgodno...:p:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
daj nebudi naivan,ljudi oko mene na tržnici imaju kupljeno pola hektara i posadili jednu šljivu,jednu jabuku,jednu breskvu i otvorili opg i ne traže poticaj,prijavljeni kao proizvođači i prodaju na desetke tona,SVE LEGALNO,i draži je on liniću nego ti i ja,jer ne traži poticaj
yup...potpisujem...istina živa...čak su uložili u plastenik-dva u kojem imaju sve vrste povrća koje prodaju....pa ti njemu dokaži da nije proizvođač....
Dečki to su vrhunski agronomi, sa malo zemlje i plastenik-dva svaki dan pun kombi...što se sami na njih ne ugledate :icon_mrgreen:
Prošle godine dođe jedna žena srednjih godina kod mog susjeda na tržnici (štand do mene)...
-imate gospon mrkve?
-imam,ali mi je dolje u skladištu,moram otići po nju...koliko trebate,jel mora bit krupnija ili sitnija?...
-trebam 5,00kg krupnije...
-idem ja po nju,odmah se vraćam...
prošlo 15-tak minuta,žena uredno čeka...pita one klošare kaj se motaju po tržnici,gdje je .....?
-sad će on brzo doć, otišal je u Kaufland...
eto njega,nakon 20-tak min...joj gospođo,zaglavio se lift u skladištu...evo izvolite mrkvu 40,00kn molim...
U Kauflandu je mrkva bila na akciji taj dan 3,00kn/kg...
A pogotovo pred velike blagdane maheri rade odličan posao. Odmah nakon otvaranja se kupuje u K......du i vozi se na plac pa se prodaje, da kako bi dan prolazio (prodalo se sve, LDC ne može isporučit, direktori dolaze u obilazak itd) K......d odlazio na plac otkupljivati svoju robu natrag po 3x većoj cijeni :icon_rofl:
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
A otkud tim švercerima puni kombiji robe ,svi imamo njihove brojeve mobitela i sretni smo kad nam otkupe robu,iskeširaju i sutra dođu po još,a i sam sam kupovao lubenice da održim štand konstantno cijelo ljeto ,pa sam tako u poziciji i jednih i drugih,da mogu uvesti reda to svakako stoji ,a i da je naš narod maher za preveslati zakone to još više stoji.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
otkupni blok se to zove...
a da se bum baš prijavil poreznoj da me oporezuju, e nebum...

... a kaj se kontrola tiče, i sada bi trebali inspektori ići na njive utvrditi jel to je ili nije proizvođačevo, al gospodarski inspektor mora sa sobom vodit i poljoprivrednog jerbo sami nisu dovoljno kompetentni...a i štikle duboko propadaju, pa im treba netko da ih izvuče...
niš od toga...tj. ak bu nekaj od toga opet budu potrefili momenat kad "proizvođaču" nebu zgodno...:p:

Tako je Darijus,otkupni blok se to zove,lijepo mi ga da porezna uprava,udari mi na svaki štambilj,ja mogu prodati kome god hoću,ali....moram ući u njihove teke iliti komp,mirovinsko plačam 1050 kn mjesečno,i najniži porez oko dvije tisuće kuna godišnje.Manje ne može,samo više.Što ne izgleda strašno,ali je desetak tisuća kuna više nego dajem sada.Pa im mi nećemo to,jel tako Darijus?Plivati ćemo uzvodno dokle bude išlo,a kada se počnemo daviti,valjda ćemo naći kakvu slamku za koju ćemo se zgrabiti.
Kontrola se ne bojim,bili su i prošle godine i dali mi certifikat za prodaju na tržnici.Ali je isti takav dobila i gospođa koja svako jutro u petnaest do sedam u moje dvorište dolazi po papriku i rajčicu usput dok ide prodavati na tržnicu.Eto,tako.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
daj nebudi naivan,ljudi oko mene na tržnici imaju kupljeno pola hektara i posadili jednu šljivu,jednu jabuku,jednu breskvu i otvorili opg i ne traže poticaj,prijavljeni kao proizvođači i prodaju na desetke tona,SVE LEGALNO,i draži je on liniću nego ti i ja,jer ne traži poticaj

A daj mi reci gdje će takvi onda kupit robu za prodaju od 01.07.?...na hladnjači je već sad sve spremno za fiskalizaciju i neće se moći kupit roba bez OIB-a...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A daj mi reci gdje će takvi onda kupit robu za prodaju od 01.07.?...na hladnjači je već sad sve spremno za fiskalizaciju i neće se moći kupit roba bez OIB-a...

Pa kod mene....!
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
A daj mi reci gdje će takvi onda kupit robu za prodaju od 01.07.?...na hladnjači je već sad sve spremno za fiskalizaciju i neće se moći kupit roba bez OIB-a...

Pa ja mogu dati oib od svog gradonačelnika, bar do oiba nije teško doći daj mi broj svoje katastarske čestice i u vlasničkom listu sve piše
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Tako je Darijus,otkupni blok se to zove,lijepo mi ga da porezna uprava,udari mi na svaki štambilj,ja mogu prodati kome god hoću,ali....moram ući u njihove teke iliti komp,mirovinsko plačam 1050 kn mjesečno,i najniži porez oko dvije tisuće kuna godišnje.Manje ne može,samo više.Što ne izgleda strašno,ali je desetak tisuća kuna više nego dajem sada.Pa im mi nećemo to,jel tako Darijus?Plivati ćemo uzvodno dokle bude išlo,a kada se počnemo daviti,valjda ćemo naći kakvu slamku za koju ćemo se zgrabiti.
Kontrola se ne bojim,bili su i prošle godine i dali mi certifikat za prodaju na tržnici.Ali je isti takav dobila i gospođa koja svako jutro u petnaest do sedam u moje dvorište dolazi po papriku i rajčicu usput dok ide prodavati na tržnicu.Eto,tako.

e da, sad ćemo i u karlovcu dobiti certifikate od tržnice...9 mljekara i jedna gljivarka...
...a povrtlari, pilićari, medari, voćari...e mi ćemo lijepo malo uložiti u svoju propagandu...:(giggle):
imat ćemo najšareniju tržnicu u hr...
...a i tak je posebna, jer nije gradska nego privatna...:(clap):
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
A daj mi reci gdje će takvi onda kupit robu za prodaju od 01.07.?...na hladnjači je već sad sve spremno za fiskalizaciju i neće se moći kupit roba bez OIB-a...

A šta se to neće moći kupit na hladnjači bez oiba. Tamo se sve može kupit.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
A daj mi reci gdje će takvi onda kupit robu za prodaju od 01.07.?...na hladnjači je već sad sve spremno za fiskalizaciju i neće se moći kupit roba bez OIB-a...
dođeš ujutro na veletržnicu i kupiš što hoćeš,jedino od dokumenata i oiba što ti treba je-KEŠ
 

Najnoviji postovi

Na vrh