• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izravna prodaja seljačkih proizvoda

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
nisam ja ništa tu razumio ,ja nemam nikakve dopunske djelatnosti ,meni je to osnovna ,proizvedem i prodam što na kućnom pragu što na tržnici ,žiro račun nema nikakve uplate ,nemam poticaj,šta je onda u mom slučaju
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
nisam ja ništa tu razumio ,ja nemam nikakve dopunske djelatnosti ,meni je to osnovna ,proizvedem i prodam što na kućnom pragu što na tržnici ,žiro račun nema nikakve uplate ,nemam poticaj,šta je onda u mom slučaju

zbilja ne znam što ti je osnovna djelatnost, ali izravna prodaja vlastitih proizvoda krajnjem kupcu se može registrirati samo kao dodatna djelatnost...
...i onda sve ovo što smo razglabali...uglavnom jebada...:eek::
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
zbilja ne znam što ti je osnovna djelatnost, ali izravna prodaja vlastitih proizvoda krajnjem kupcu se može registrirati samo kao dodatna djelatnost...
...i onda sve ovo što smo razglabali...uglavnom jebada...:eek::

Ja mislim da nas se ovim pravilnikom želi natjerati da otvorimo obrte ili poduzeća,kako bi svoju robu mogli prodati direktno krajnjem kupcu,a samim time to znači i fiskalizaciju,pa ćemo na kraju kad sve zbrojimo i oduzmemo raditi samo za Linića...
Budući da je Hrvatska jedina država u okruženju,koja ima feudalca,pa bi mi sada trebali postati kmetovi i 75% od prinosa svake godine njemu predavati i još na kraju biti sretni i mahati repom ako nam želi uzeti našu robu i dati nam neku crkavicu za nju...
A naš ministar bi zbog ovog pravilnika trebao hitno podnijeti ostavku,jer će time uništiti ovo malo malih OPG-ova koji jedva preživljavaju,a ako je ovaj pravilnik namjerno stvoren da se uništi maloprodaja i tržnice,onda bi trebao i kazneno odgovarati,jer je u sukobu interesa i ovim pravilnikom ide na ruku tajkunima i trgovačkim centrima...
Ljudi na tržnice idu još samo da si kupe svježe voće i povrće,domaći sir i vrhnje,mlijeko i ostale domaće proizvode sa OPG-ova,ako toga tamo više neće biti,mogu se komotno zatvoriti...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
E tek sad počinjete uviđati neke stvari :) Kucam danas mail narudžbu multi comp basea 1 tona, skoro 30 vreća vodotopivih gnojiva, supstrati, grijači rasade, tuneli... i muka me hvata. Ulažeš kao strani investitor a nemaš nikakve pogodnosti kao strani investitor. Tko zna koliko će robe roditi i kome ću je morati predati i po kojoj cijeni. Gdje to ima?

Kontam da bi trebao naći neku kurvu u EU. Otvoriti firmu Angela Merkel d.o.o u 100% vlasništvu kurve.
E to bi onda bilo po EU :) Kurva bi bila direktor i djelatnik, strani investitori su oslobođeni poreza na dobit u trajanju 5 godina (čini mi se) i natući pare i legalno ih isplatiti u EU (off shore oazu u Mađarskoj). Sve po zakonu?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Ja mislim da nas se ovim pravilnikom želi natjerati da otvorimo obrte ili poduzeća,kako bi svoju robu mogli prodati direktno krajnjem kupcu,a samim time to znači i fiskalizaciju,pa ćemo na kraju kad sve zbrojimo i oduzmemo raditi samo za Linića...
Budući da je Hrvatska jedina država u okruženju,koja ima feudalca,pa bi mi sada trebali postati kmetovi i 75% od prinosa svake godine njemu predavati i još na kraju biti sretni i mahati repom ako nam želi uzeti našu robu i dati nam neku crkavicu za nju...
A naš ministar bi zbog ovog pravilnika trebao hitno podnijeti ostavku,jer će time uništiti ovo malo malih OPG-ova koji jedva preživljavaju,a ako je ovaj pravilnik namjerno stvoren da se uništi maloprodaja i tržnice,onda bi trebao i kazneno odgovarati,jer je u sukobu interesa i ovim pravilnikom ide na ruku tajkunima i trgovačkim centrima...
Ljudi na tržnice idu još samo da si kupe svježe voće i povrće,domaći sir i vrhnje,mlijeko i ostale domaće proizvode sa OPG-ova,ako toga tamo više neće biti,mogu se komotno zatvoriti...

Dečki trenutno sam van sustava može kompezacija imaču cca 10 t breskvi

2t za svinjetinu
2t za govedinu
1t za janjetinu
1t za piletinu
1t za brašno-žito
1t za kropir
1t za razno drugo voče
1t za razno povrče

valda če bit malo više da imam za šečer i sol i ostale mirodije :cool2:,
Jesam trebo ostavit koju tonu za Liniča :icon_scratch:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Može ukoliko ide preko firme izvikanih prezimena d.o.o i njihovih bonova ;)
Naravno sve strane plaćaju proviziju izvikanom prezimenu :)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
zbilja ne znam što ti je osnovna djelatnost, ali izravna prodaja vlastitih proizvoda krajnjem kupcu se može registrirati samo kao dodatna djelatnost...
...i onda sve ovo što smo razglabali...uglavnom jebada...:eek::

ja mislim da su to sve gluposti koje su neprovedive u praksi,kao i većina donešenh zakona u zadnjih nekoliko godina,radi se uglavnom o usklađivanju sa pravom EU-a. zakoni se donesu ali ih nitko u biti niti provodi niti kontrolira,imate puno primjera takvih zakona oko sebe,ovisi s čime se bavite. i šta će meni reći,imam kafić kao glavnu djelatnost,OPG kao dopunska djelatnost i sad ovih dana otvaram još jedan obrt brze hrane sa dostavom,gdje je tu šta kod mene,ne znaju to ni oni a ne ja. da ne govorim o problemu fiskalizacije za sve tri stvari,o uvjetima i obimima prodaje bla bla.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ja mislim da su to sve gluposti koje su neprovedive u praksi,kao i većina donešenh zakona u zadnjih nekoliko godina,radi se uglavnom o usklađivanju sa pravom EU-a. zakoni se donesu ali ih nitko u biti niti provodi niti kontrolira,imate puno primjera takvih zakona oko sebe,ovisi s čime se bavite. i šta će meni reći,imam kafić kao glavnu djelatnost,OPG kao dopunska djelatnost i sad ovih dana otvaram još jedan obrt brze hrane sa dostavom,gdje je tu šta kod mene,ne znaju to ni oni a ne ja. da ne govorim o problemu fiskalizacije za sve tri stvari,o uvjetima i obimima prodaje bla bla.

U čemu je bio problem da to sve nisi stavio pod jednu kapu?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
U čemu je bio problem da to sve nisi stavio pod jednu kapu?

pa i je pod istom kapom,ali kao odvojene djelatnosti,tako to ide. nije stvar u tome,nego kao što sam rekao bio sam svjedok kroz nekoliko godina unazad zakona koji su trajali nekoliko mjeseci pa do onih koji postoje još danas ali se ne provode,jer kao tako bi trebalo biti ali eto to je neizvedivo u praksi pa onda nije toliko ni bitno,zakon se donese i to je to. trebali ste vidjeti proceduru kad sam ja to sve otvarao,kao da pravim atomsku centralu,sto dozvola,i onda kad uđem u pojedine lokale i kuhinje pitam se kako to uopće može raditi,pa nema ni pola šta sam ja morao imati,pa gledali ste Stefana i one restorane,katastrofa da ne može biti veća. ajde sad su ovi novi to malo promjenili ali još je to daleko od onoga kako bi to trebalo biti.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
isuse, kak se preseravaju s tim izrazima
i onda ljudi ne skuže, mislim ko normalan to i može shvatit!?

jel nebi bilo bolje da su rekli radite šta očete sam nešto radite i plaćajte neki porez i šutite, kog uhvatimo bez računa nadrapo je i gotovo! jbemti više birokraciju i njeve zavrzlame

pa to moraš bit fakat poremečen da izmisliš tako nešto,zašto si uredio post 113 i izbacio ovo ako smijem pitati??
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Siki, Darijus, Mister No i Daniel108 svi ste u pravu! Nema izlaza.

Zamisli situaciju, predaš robu nekom izvikanom prezimenu ;) Dobiješ papir da si predao 10 tona robe po 4 kn.
Dođeš kući i napišeš račun na taj iznos. Ispišeš valutu plaćanja 7 dana, obrišeš 7 i upišeš 30 dana. Pošalješ račun i nakon 90 dana ti roba nije plaćena. Odeš kod odvjetnika i napraviš ovrhu nad izvikanom prezimenu d.o.o. dođu novci kroz neki period. Odeš drugi put kod izvikanog prezimena predati robu, kad nema otkupa, nema razgovora, zatvorio si vrata i što sada? Stavio si si omču oko vrata jer ne smiješ ni na malo prodavati jer nisi ispunio limit u osnovnoj djelatnosti.

Nova izlazna strategija :)
Zaduži se kod Zdrpi i Zbriši Tolerantno d.o.o
Uzmi sav materijal za proizvodnju.
Dođe berba, predaj robu toj tvrtki po fer cijenama. Dobi papir o prijeboj potraživanja i namire.
E sad već možeš nešto prodavati u dopunskoj djelatnosti nešto.

Jel ovo štima?

Citirati cu u cijelosti jer post vrijedi da se vidi...ili da progledaju jos oni koji ne vide.
Inace,citam ovu temu ovih dana...i nakon ovoga jos samo cekam da mi netko dode i kaze da vrijede zakoni ponude i potraznje odmah cu ga uputiti da cita ovaj pravilnik.
Postoji izlaz...no za njega su potrebne ogromne promjene.Civilizacijske.Najkrace receno,sva ta elita zivi od nas.Bez nas nepostoje.Ako odbacimo njih oni tonu.Jednom stvari su sve povezali..- novac. Ukinuti isto znaci njihova propast.
Da ne izgleda da pricam o glupostima...u nekim zemljama EU krug od cca 5000 ljudi naplacuje se radom preko bodova...satova rada,vrijednosti usluge i sl.
Bankari su povukli dio eura da dode do krize i ljudi se snalaze...no..za sada vlada suti...do kada ne znam..
Koliko su vlasnici novca svjesni ove opasnosti govori i to da je u zakonu svake drzave EU zakonski ograniceno trgovati samo valutom EU ili nacionalnom.

Problem:nama je to sada jasno kada smo se osobno opekli..neki ovako neki onako..no dolazi nova generacija,sve vise opranog mozga koja ce u odredenom sektoru vidjeti perspektivu...pa kredit..privremeni uzici..dok dode na naplatu vec je "u masini"..
Za tu novu generaciju isto imaju rjesenja...educiranje u sustavu obrazovanja...usmjeravanje na odredena zanimanja...
Vec godinama gledam kako se primarna zanimanja zanemaruju u znanosti..ne mogu vjerovati na cemu ljudi zaraduju doktorate..jos je bolje kada ih dobiju neki drugi demantirajuci ove prve...a ja sam morao provjeravati svako slovo svojeg rada.... I tako to ide u krug..
Strategija : "stvori problem-nudi rjesenje kao jedino" uvijek hvata nove ribice u mrezu...
Povratka nema...na neki nacin ce negdje jako puknuti.To jest izlaz,ali tko ce tamo biti??
Znam samo da nisam pogrijesio sto sam dosao na selo...Pisao sam davno o polupoljoprivrednom drustvu koje slijedi...ali pisao o stvarnim dogadajima ili WTC-u postajes teoreticar kojekakvih zavjera iako argumentirano i decidirano samo prenosis sto vladajuci govore i rade...
Dobro je sto smo svjesni ove situacije,znamo tko kosi a tko vodu nosi i zato mislim da ce nas izlaz biti u tome..dobro se snaci i shvatiti sustav u temelju.

Inace..sto vise izlaznih strategija to bolje :)
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Nije mi jasno kako i zašto "izravna prodaja poljoprivrednih proizvoda" spada u "dopunske djelatnosti". Pa koja je to glupost! Što bi trebalo, posaditi biljke, zalijevati ih, gledati ih kako rastu i daju plodove i to je to,? Koja djelatnost bi to trebala biti primarna? Da ti neko naređuje zakonom i kaznama kome ćeš ti prodati svoje proizvedene proizvode i da nesmiješ više od 50% prometa ostvariti na tržnici, to mogu smisliti samo uvrnuti umovi koji cijeli dan smišljaju kako dodatno uništiti ljude koji žele nešto napraviti na zemlji za sebe. Neka nađu bolji način kontrole prometa na tržnicama za ljude koji prodaju svoje uzgojeno povrće/voće... Što bih ja trebao tjerati ljude sa štanda kad mi kupe do određene količine? Bolesno! . Ovo sad je isto kao da nekoj firmi koja proizvodi npr. čamce, kažu da fizičkim osobama možete prodati 50%posto proizvodnje, a ostalo na veliko preprodavačima.
Stvarno idemo sve bliže robovlasničkoj državi, i čudi me da velika većina sve to mirno promatra.
Daj ljudi uključite se više u stvari koje vas se tiču.
Ako nije najprimarnija djelatnost za OPG uzgojiti povrće i prodati ga kako god želiš, onda stvarno neznam što je.

Svojevremeno sam ovo istrazivao ali o necem puno vaznijem...o identitetu.Jedan tip je to jako dobro objasnio.
Mi ustvari dajemo identitet sustavu koji ga onda koristi da bi nam naplacivao poreze,da bi provodio zakone nad nama i diktirao vise-manje sve sto radimo.Na temelju cega?Naseg imena i prezimena.Gdje? Preko maticne knjige rodenih.To je pravni dokument da smo "njihovi". Ovo je sazetak price..no ta prica je itekako argumentirana..
To je tvoj primjer..cudis se koja je primarna djelatnost iako kreces od nje?? To je skolski primjer kako se zakon koji nema definiciju na stvarnom stanju provlaci kroz sustav.Za takve stvari se nece npr.napisati znanstveni rad i utvrdivati sto ulazi u primarnu djelatnost tog tipa.Ljudima se gura pod nos sve vise zakona kako ih ne bi stigli citati...
Za primjer uzmi samo da se u saborskoj raspravi o nekom zakonu ponekad doslovno izricu javno samo odredeni podnaslovi zakona...ili prevedeno matematicki 2-3% svih zakona.I usvaja se naravno cijeli zakon.Ljude se uvjerava da to ne razumiju,pa sto bi im se i objasnjavalo.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Da ne izgleda da pricam o glupostima...u nekim zemljama EU krug od cca 5000 ljudi naplacuje se radom preko bodova...satova rada,vrijednosti usluge i sl.
Bankari su povukli dio eura da dode do krize i ljudi se snalaze...no..za sada vlada suti...do kada ne znam..
Koliko su vlasnici novca svjesni ove opasnosti govori i to da je u zakonu svake drzave EU zakonski ograniceno trgovati samo valutom EU ili nacionalnom.

...
Dobro je sto smo svjesni ove situacije,znamo tko kosi a tko vodu nosi i zato mislim da ce nas izlaz biti u tome..dobro se snaci i shvatiti sustav u temelju.

Inace..sto vise izlaznih strategija to bolje :)

čuo sam za ove (5000) zato sam i napisao onaj post o kompezaciji što nije nemoguče u skoroj budučnosti samo je pitanje za one koji nebudu imali što kompezirat :icon_scratch:

Svjesni ? koliko nas ? neki se još ponašaju kao pijani bogataši ...

Za strategije se slažem nikad dosta za svaki virus nova sredstva :icon_lol:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ima forumaša koji poduzimaju korake više od pisanja na forumu. Kako bi se reklo idu u eter, ovo je užasna situacija Vidim da masa još nije progledala. Svaka čast tko je!
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
E moj prijatelju kako ti pogodiš sve neke mi smo to zvali triper ideje. zbog ove tvoje ideje očas posla završiš na sedu i niukom slučaju ništa ne možeš dokazat a oni šta god da kažu u pravu su. Odustani ti od takvih ideja i prihvati se posla skup s nama.

Sorry sto upadam..no sa ovim stavom se ne slazem. Sa takvim pogledom na stvari samo oplemenjujes one koji i koriste sustav sudstva protiv "malog"(karikiram) covjeka. Mozda svi nece uspjeti protiv tih "velikih"..ali..individualno nikada ne treba odustati..
Navesti cu jedan primjer. Izabrao sam taj jer svi mislite dijametralno suprotno tome jer nas uce da tako mislimo.
Krajem 60-tih jedan covjek je imao hipoteku nad svojom kucom.Uzeo je kredit od poznatog bankara..morgana(vrlo mocna family u svijetu)...To je inace covjek koji je ,vulgarno receno...sj...o Teslu u trenutku kada je ovaj htio implementirati u besplatnu energiju,a ne onu preko zice koju moze netko kontrolirati.Da je Tesla bio u pravu vidi se danas kada je vise nego jasno da jedina energija ne treba dolaziti preko zice...
Ta banka je dosla oduzeti covjeku kucu u svrhu naplate jer covjek nije mogao vratiti kredit po njihovim zahtjevima.Covjek je usao u sudski spor.Osporio je da je banka izdala svoj novac za kredit.Na pitanje da li je banka imala taj novac u trenutku posudbe predstavnik banke je rekao da nije..vec da posuduje novac na temelju zaloga imovine osobe koja ga posuduje.Prevedeno - banka ga je zaduzila na temelju njegove imovine,ne svoje.To rade jos i danas...jer ljudi misle da banka ima novac koji posuduje.Nema..iako nas uce suprotno...odnosno ako bi tocno gledali ima samo 10% onoga sto posuduje....da ne pricam da to plasira kao robu na trziste...zamisli da ti kao poljoprivrednik imas 10% svog proizvoda ali prodajes u startu i 90% kojih nemas.I to ti zakon dopusta. Zanimljivo zar ne?
U sporu..banka nije mogla dokazati da je posudila svoj novac...i zato ga nije mogla niti potrazivati.Covjek nije mogao biti predmet ovrhe ili pljenidbe.Cak niti ako je netko toliko mocan...

Slican slucaj gledas pred svojim ocima...slucaj udruge Franak i skupine bankara na temelju kredita u svicarcima.Pokusali su naplatiti nepostojeci kredit...dakle dio koji je "narastao" tecajem...neki su se pomirili misleci da je nemoguce...neki nisu. Da slucaj ima smisla pokazuje sto banke odjednom daju reprogram istih kredita u svicarcima...guverner omogucuje reprogram nepovoljnih kredita i sl... Pitao si se zasto?Jel stvarno njima stalo do socijalne osjetljivosti?!
Ili zele kredite , za koje postoji mogucnost da izgube, izbaciti iz uporabe nudeci drugi kredit sa ukupnim dugom u eurima ili jos bolje...sa dugom koji je u ovom trenutku!! Ono sto su ljudi otplatili do sada se ne vrednuje i nije dio tog novog kredita.
Svjesni su da to ne moze proci na ustavnom sudu...pa bolje rijesiti sto prije...
Prihvatiti se posla treba...slazem se...no i boriti se gdje se moze...
Ovaj zakon o 50% prodaje definitivno treba ici na ocjenu ustavnosti.
@kontam je ono pisao ,vjerujem, vise sarkasticno iako svi znamo da je nekima to svakodnevni posao
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
čuo sam za ove (5000) zato sam i napisao onaj post o kompezaciji što nije nemoguče u skoroj budučnosti samo je pitanje za one koji nebudu imali što kompezirat :icon_scratch:

Svjesni ? koliko nas ? neki se još ponašaju kao pijani bogataši ...

Za strategije se slažem nikad dosta za svaki virus nova sredstva :icon_lol:

ako bude tko u mogućnosti, neka si uzme iz knjižnice knjigu o asiriji i babiloniji...
znate što su oni imali kao valutu? jedan običan JEČAM!
...radiš kao nadničar, dobiješ ječam...dio pojedeš, što ti ostane mijenjaš za ono što ti treba...
jes možda malo nezgodno ić s vrećetinom na hrptu, ali je funkcioniralo stoljećima...:icon_wink:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Sorry sto upadam..no sa ovim stavom se ne slazem. Sa takvim pogledom na stvari samo oplemenjujes one koji i koriste sustav sudstva protiv "malog"(karikiram) covjeka. Mozda svi nece uspjeti protiv tih "velikih"..ali..individualno nikada ne treba odustati..
/QUOTE]

Složio se ti sa mojim stavom ili ne nema nikakve veze sve što pišem je iz vlastitog iskustva. Ja a i svi mi znamo da je naše sudstvo pokvareno da pokvarenije nemože biti.

Evo ti ovako. Napravio ugovor uzeo repromaterijal posadio povrće izraslo sve prva klasa došlo do berbe a onaj koji je pravio ugovor kaže od tebe neću uzet ništa bez da je uopće i pogledao šta mu nudim. Zašto zato što je u međuvremenu došlo do sukoba koji nema veze sa povrćem. Pošto neće uzet povrće traži da mu se podmire troškovi repromaterijala gotovinom a u ugovoru lijepo piše da se sve podmiruje proizvedenim povrćem. Pošto ja nemam gotovinu tuži me i na sudu, sutkonju ne zanima šta piše u ugovoru nego samo dali si podmirio dug ili nisi. I presuda je kriv si a da nikako ne možeš dokazat ništa pošto nitko neće ni da te sluša niti bilo šta drugo. To ti je moj slučaj, zato bježite svi od zaduživanja i ugovora, a pogotovo od pokvarenjak, a danas ih je jako puno. Ono što mogu sam prodat to ću proizvest, a sa velikim nikad više neću radit. Veliki mogu potkupit sve dok mali moraju sve da plate.
Mister No reci da nisam u pravu ako možeš ali budi iskren.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Sorry sto upadam..no sa ovim stavom se ne slazem. Sa takvim pogledom na stvari samo oplemenjujes one koji i koriste sustav sudstva protiv "malog"(karikiram) covjeka. Mozda svi nece uspjeti protiv tih "velikih"..ali..individualno nikada ne treba odustati..
/QUOTE]

Složio se ti sa mojim stavom ili ne nema nikakve veze sve što pišem je iz vlastitog iskustva. Ja a i svi mi znamo da je naše sudstvo pokvareno da pokvarenije nemože biti.

Evo ti ovako. Napravio ugovor uzeo repromaterijal posadio povrće izraslo sve prva klasa došlo do berbe a onaj koji je pravio ugovor kaže od tebe neću uzet ništa bez da je uopće i pogledao šta mu nudim. Zašto zato što je u međuvremenu došlo do sukoba koji nema veze sa povrćem. Pošto neće uzet povrće traži da mu se podmire troškovi repromaterijala gotovinom a u ugovoru lijepo piše da se sve podmiruje proizvedenim povrćem. Pošto ja nemam gotovinu tuži me i na sudu, sutkonju ne zanima šta piše u ugovoru nego samo dali si podmirio dug ili nisi. I presuda je kriv si a da nikako ne možeš dokazat ništa pošto nitko neće ni da te sluša niti bilo šta drugo. To ti je moj slučaj, zato bježite svi od zaduživanja i ugovora, a pogotovo od pokvarenjak, a danas ih je jako puno. Ono što mogu sam prodat to ću proizvest, a sa velikim nikad više neću radit. Veliki mogu potkupit sve dok mali moraju sve da plate.
Mister No reci da nisam u pravu ako možeš ali budi iskren.

Pa i ovo je jedna izlazna strategija za one koji su svatili ,dakle neuči u takve aranžmane al lukavi su pa uvjek nađu nekoga za navuč na tanak led , a i činjenica da niko ne stoji iza radnika dal se on bavio poljoprivredom ili bilo čim drugim.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Članak 9.

(1) Dozvoljeni opseg obavljanja dopunske djelatnosti određen je visinom godišnjeg dohotka iz dopunske djelatnosti.

(2) Godišnji dohodak iz dopunske djelatnosti je ukupni godišnji dohodak iz dopunske djelatnosti ostvaren na OPG-u po svim vrstama dopunskih djelatnosti i po svim nositeljima dopunske djelatnosti.

(3) Dozvoljeni prosječni godišnji dohodak iz dopunske djelatnosti ne smije biti veći od 50% ukupnog godišnjeg dohotka OPG-a.

evo, u tom grmu leži zec...stavak 2. članak 9...mamicu im bezobraznu...
naravno i noćas sam se zbudil u 3 ujutro i opet mi to pred očima...
...na tragu ovog gore posta od temptationa...jel nebi mi probali zatražiti ocjenu ustavnosti ovog pravilnika ako ga ostave takvog?
nisam vidio da ijedno poduzeće, obrt ili neš slično ima ovakvo ograničenje u svojem radu, pa zar nismo svi po ustavu jednaki? i nije li naš proizvod privatno vlasništvo kojim možemo raspolagati po vlastitom nahođenju?
jel bar možemo ovo staviti u poljoprivrednu emisiju za početak?
...onako, da budu zastupljene sve grane koje su ovime obuhvaćene, iz svih regija ove naše zemlje...
možemo li mi to?

I jel netko nešto poduzeo da se sa ovim izađe u medije?
Ja već drugi dan zovem HTV i nikako da me spoje sa nekim iz "Plodova zemlje"...ako netko ima kakav direktan mobilni,bio bih mu zahvalan...
Također,izgleda da će fiskalizacija gotovo 100% biti prisutna i na tržnicama,samo se još ne zna točan datum...
Danas sam bio kod odvjetnika i on kaže da je ovo što smo svi ovdje zaključili istina,nekih 30-tak% svojih proizvoda ćemo moći maloprodajno prodati,bez plaćanja PDV-a,ali nije mu jasno kako će nas netko moći kontrolirati u tome?
 

Najnoviji postovi

Na vrh