• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Je, vrijeme je poslužilo :). Mi smo spremili zadnji otkos livada i lucerne, 16 bala omotano i složeno :). Kukuruz i sjetva riješeni, gnoj i gnojnica izvezeni :). Sad lagano zimska brazda..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Dečki, pamet u glavu. Radom u nedjelju se nebute obogatili.
I Bog je šest dana stvarao svijet, a sedmi se dan odmaral.
Tak i vi: zaslužili ste se odmoriti jedan dan u tjednu.
Znam da krave ili svinje moraju jesti i da ih se mora svaki dan nahraniti, podojiti...i da se to mora delati, ali nevažne poslove ipak ostavite za tjedan.
Nema to veze s ateizmom ili vjerom, već sa vašim zdravljem. Sve to dojde kad, tad na naplatu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ja sam jučer došao kući samo da bi danas izvezao gnoj..

1602655d746dc4b0f7b17b99e741b004.jpg
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Evo mi budemo isto spremili otkos sutra i preksutra jos nesto onda jos to malo kuruze pa gnoj pa oranje.....

Zj sad si ko moja majka.[emoji1]
Znam da nije dobro za zdravlje ali za sad je tak kak je i drugacije nejde ali valjda se bude i to promjenilo
A i nije mi bas svaka nedjelja radna ali ih se zalomi nekoliko najcesce za redom...[emoji12]
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ZJ- a koji su to nevažni poslovi? Meni je svaki posao isti,i jednako važan. Koliko sam skužio,večina članova foruma ima stalan posao,poljoprivredom se bave iz hobija,ili za popunu kućnog budžeta,i tako se prema njoj odnose. Ja si ne mogu dopustiti neke komocije,i odgađanje poslova samo zato jer je nedjelja,i jer je to nekome smiješno ili glupo. A zdravlje ko zdravlje,rad na svježem zraku sigurno manje šteti od izležavanja i ostalih 99% stvari koje svakodnevno radimo.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
A ja nemam posao, mama nema, tata nema, u sezoni sam 6 dana u duhanu, taman da ništa ne posijem, u nedelju neću.. I to ne čak jer neću jer evo iskreno ni ne mogu..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Tata ima posao bez fiksnog radnog vremena, odnedavno imam i ja posao.
Poljoprivreda nam nije glavni izvor prihoda, samo dodatna zarada (kada bude zarade), ali nikako se ne odnosimo prema njoj kao što je @gogo napisao.

Kada gledam po forumima, mi hobby/vikend poljoprivrednici često ostavimo bolje i kvalitetnije prinose uz posao u nekoj drugoj firmi od vas profesionalnih poljoprivrednika koji samo to radite.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Evo da ne ne budete rekli da vam pametujem, i ja sam nekoliko nedjelja radio primjer zbog prskanja soje ili sijanja prije kiše...

Ali gledam da ne radim nedjeljom jer taj dan nije za rad,znaju se dogoditi stvari koje se ne bi trebale dogoditi(nezgode,kombajn u grabi,prekrenuta prikolica,kombajn na pola ceste u zavoju krepa zbog vode u filterima goriva,strgani križevi na kardanima)

Istina da kad me i radnim danom krene onda nejde taj dan i gotovo,bolje da ujutro odma odustanem kad točim naftu i kad se zalijem od glave do pete jer vidim da od tog dana ništa..)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Gogo, još si premlad da shvatiš neke stvari. Sjetil ih se budeš za 15...20 godina.

Ak od svojeg rada 6 dana u tjednu nemreš živjeti, već trebaš raditi i sedmi, promijeni posel.
Takav ritam nije ni normalan ni prirodan.

Moj je otac većinu toga kaj imamo stvoril s 25-takom, plugom i drešom. I valjda niti jednu nedjelju u životu nije delal ni s plugom ni s drešom. Istina, išlo se nedjeljom ponekad po travu za krave, ali to je bil prije izuzetak neg pravilo.
Nije se ni oralo, ni sijalo, ni bralo, pa ipak, hvala Bogu, ne oskudjevamo.
Istina, išlo se nekad po ljetinu (žito), ali zbog kombajnera, a ne zato kaj smo to žarko željeli.
Rad nedjeljom treba biti izuzetak, a ne pravilo.

Ovi koji rade poljoprivredu uz posel bi prije "trebali" delati nedjeljom, pa eto neki spomenuše da bi radije po noći neg nedjeljom. Ne bez veze.

Imaš tri traktora, neznam koliko ih vas vozi u kući i ne stignete? Stanite malo i razmislite zakaj.

To je ista stvar ko i rad dućana nedjeljom. Bespotrebno i bez smisla. Sve se može i stigne do nedjelje.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne prozivam nikog,niti to nije moja briga,ali poljoprivredu ne shvača onaj tko ne živi direktno od nje. Meni se zalomi sezona od 3 mjeseca kad se radi po 18 sati na dan,7 dana u tjednu,a sve slobodne nedjelje godišnje mogu nabrojiti na prste. I dođe mi da se ujutro ne mogu ustati iz kreveta,a nemam ni 25 godina. No,nije ni teško,volim to,i posve su mi glupe ove rasprave o nedjeljama.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja radim ko vozac dostavljac neki dan sam malo zaglavio Muha mi je svijedok sta stignem od ponedeljka do subote navecer to je to jer radno vrijeme nemam na poslu nedjelja je kod nas rezervirana za obiteljski rucak odmor i druzenje s rodbinom i prijateljima sta bi bilo kad bi nedjeljom kisa padala pa da se nemoze nista radit plus i ponedjeljak jel bi falilo nebi opet bi se napravilo nismo roboti moramo odmorit:drink::drink:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Džabe ti što voliš, volim i ja, a džabe ako za 5-10 ili ne znam kolko godina neču moć raditi.
A treba dat i nekom drugom da zaradi, pa rastereti tebe...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Sad ste mladi, bahati i moćni.
Kad budete jednom tražili zdravlje, sjetit ćete se ...
Čemu, za koga? Za lakomost, bogatsvo i imetak? To vam nebu od koristi kad se poderete.

Ali svatko nek radi po savjesti, jedino nek ne smeta drugima.
A mene smeta kad mi netko nedjeljom vozi gnoj, ili silažu ili pak kosi dvorište i stvara smrad i buku, jer se i ja radi njega te nedjelje nemrem odmoriti...

Morate imati obzira i prema drugima, a ne samo gledati sebe. Razmislite.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ZJ je dobro napisao,ako nemožeš u 6 dana napravit ono kaj si zamisliš,onaj nemoj ni 7.dan radit punom parom..
To bi se moglo povezat i sa onima koji odoravaju i puteve,ta jedna brazda mu neče ništa pomoč da se obogati,taki ni ovaj jedan dan...
Nekad se stvarno zalomi da treba nedeljom radit,i ja radim ali zemlju ne obrađujem nedjeljom..A da idem vozit gnoj,ma daj čovječe takvu "pamet" još nemam..
Nedeljom znam recimo završit posao oko sjena,kad je sezona ako najvaljuju neku kišu,ako ne pričeka se iduči dan..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Tako je @bučo, treba odmorit. Ipak je zdravlje na prvom mjestu, čemu bogatsvo kad se ujutro ne možeš dignut iz kreveta.

Mi smo jučer do 6 navečer radili po vani samo da bi danas u miru proveli dan. Radim svaki dan u tjednu na poslu, od sad i subote i nedjelja je jedini dan kad se mogu odmorit i sastat sa familijom. I stvarno kad je krajnja frka odradi se i taj dan al to je možda 2-3 puta godišnje.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Svi cemo mi ionako na kraju zgnjilit u toj crnoj zemlji, bili praznih ili punih dzepova.

(ima veze s temom [emoji4])
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ZJ-kaj se tiće traktora,ono kaj radim s njima je deset posto ukupnog posla,za sve ostalo trebaju ruke,tako da broj traktora i šofera ne znači puno. A posao ne moram mijenjat,da se živjeti,i ne kukam,proklinjem državu i čekam poticaj. Inače te cijenim,i tvoje mišljenje,ali ne možeš uspoređivati situaciju iz vremena tvog starog,i ovo danas. A kad ljudima sa sela počne smrdit gnoj,onda nije dobro,vidi šo mi piše u potpisu...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ja danas nisam radio " ništa" osim što sam obavio svoju dužnost i ženu odveo na kavu riješio životinje i očistio štalu i na kraju dobio uklještenje leđnog živca :-(

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh