• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nisi shvatil. Nema tu nikaj osobno. Odgovaral sam tebi, da ne odogovaram općenito, prema trećem licu, ali odnosi se na sve ili bilo koga.

Ne ne smrdi meni gnoj. Na njem sam odrasel.
Smrdi mi i smeta me buka samo nedjeljom. I smeta mi kad sam na misi buka hrpe traktora i kamiona koji voze silažu ili kaj drugo...
Jer oni koji rade nedjeljom ne daju ni meni mira da se odmorim. Dakle, svojom nebrigom prema sebi samima ne daju ni meni mira. Nemreš i ne smiješ (ti ili bilo tko) raditi nekaj kaj drugima smeta.
A na to svi imamo jednako pravo, kaj ne?

Koliko se sjećam, u Njemačkoj je na snazi "zakon o buki" koji zabranjuje nedjeljni rad u naselju..., upravo zato da se ljudi mogu odmoriti bar jedan dan.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
par slika iz subote...
vozil sam iz farme od susjednog sela izvezeno nekih 20 cisterni...
dsc_1129xyjey.jpg

dsc_113293j2k.jpg

dsc_1130k4k4x.jpg

dsc_1131fdkg9.jpg

dsc_11336mkty.jpg
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
cisterna je 3000...da je duplo veća bilo bi taman....
a ovak ide po svemu..blato suho..nema problema.. :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Kod mene po blatu i snijegu 3000l nemoze vući Zetor 6245 u brdo.. Proxima 90 vuče gdje hocu, kad hocu. A jedan iz susjednog sela ima Z7340 i Fliegl 5000l s tandem osovinom i vjerujem da je ta kombinacija dobra, ali za suho, na mokrom ga je pogurala nizbrdo, ima naletnu kočnicu na njoj, sva 4 kotača koče, tandem osovina i na Zetoru sva 4 koče i jedva je stao..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Naletna kočnica je g..no u takvim situacijama, jer blokira kotače.
Da je imal kočnice na sajlu, prije bi stal
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
ja koliko znam,kada se vozi u rikverc u brdu prikolica sa naletnom kocnicom, onda se kuka-naletna kocnica zakljuca u otkocenom polozaj bas da ne bi bilo tog cupkanja i zajebancije
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
kod mene je sve ravno..tak da bi bez problema išel i s većom... :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ja koliko znam,kada se vozi u rikverc u brdu prikolica sa naletnom kocnicom, onda se kuka-naletna kocnica zakljuca u otkocenom polozaj bas da ne bi bilo tog cupkanja i zajebancije

Mi kupili cisternu prije par godina s neispravnom naletnom kocnicom, bila je skroz zahrdana, nije ni spojena na sajlu, sad mi se otpustila i sece rud po slicu, posto je i tak neispravna, razmisljam samo da rud maksimalno skratim i povarim, za sad potrebu za naletnom nemam iako sam u brdu, po asvaltu ide bez problema jer su hidraulicne kocnice na traktoru, a po mokroj travi se ne spustam, a kad je slinavo i tak ti nist ne znace dobre kocnice..
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
nisam mislio pocinjati nikakvu raspravi niti koga uvrijediti,nego sam se samo osvrnuo na tvoj komentar, a iskreno ja jos nisam zakacio prikolicu za traktor a da ima kocnice,a i kod mene je brdo, doduse vecinom su to standardne jednoosovinke,ali nadje se nekad i dvoosovinka 6-8t nosivosti,al to samo kad su bale,kukuruz,psenica odnosno kad nemamo vremena puno da se vozamo sa malim prikolicama
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Koliko se krecu cijene razbacivanja stajnjaka sa tovarenjem?
Evo recimo prikolica je 6t sa duplim stranicama i vozi se 300 m od mjesta utovara.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Pa sta ja znam na manje od 10 prikolica jedno 25-30KM a preko 25 :s: uvijek je puno onome ko placa a malo kome se placa
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ko će ga znati,fali mu 100-200 okretaja do punog gasa.. Bosch pumpa od 4911 je na njemu, 4000rs ima, a još uvijek ide kao lud :).
 

Najnoviji postovi

Na vrh