• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Pod stoku sterem slamu i svaki dan izbacim jednom ponekad i 2 puta.
Mnogo mi se brzo gomila a slabo pregorijeva pa kad izvozim nebude bas razgradeno.

Sta mislite kad bi uzeo ureje pa poslije svakog izbacivanja dubreta bacio po njemu 2 deo 3 sake ureje.
Dal bi pomoglo u razgradnji i dal je iko pokusavo
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Sta je dečki nitko ne vozi ni gnoj ni gnojnicu? Kod mene danas izvezeno 10-tak prikolica gnoja i odmah zaorano..
1071116a51e6f7f9d1a9700ed264dcf5.jpg


b05e2a4421db8bb2960b878ef707f524.jpg


5e7f75c4e186292f3b49b66de9ddcbfa.jpg


adcf29e045bdac78d3fe647e7706e354.jpg


ef820af34bfd2920f1c79c7bcc0af280.jpg


f907393eaa58b4e3b39e33a4d20d4828.jpg
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Tetkova je, nije nešto previše široka, uska je dosta pa treba paziti kod utovara. Rekao bih da stane 2-2.5t gnoja..
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Kod mene je gnoj još u stali, stari je bio bolestan ovu zimu pa nismo stigli to riješiti a sad je kasno jer se nema vremena ni slobodne parcele, bude isel van na jesen ah sto će bit veselja :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod mene je godinama ručni utovarivač i istovarivač.
IMG_20150330_181220.jpg


Vidi se na vrhu gnoja moj utovarivač na žgance.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Napravio sam prosle godine utovarivac na hidrauliku al ko da ga i nemam.Teren na kosini i uvijek nosi traktor u stranu....ako zakacis puno cuje se pumpa...zahtijeva 2 traktora ,jedan da tovari a drugi da vozi a nisam ljubitelj uzimat stricev traktor

Problem veliki sa dubretom a ima ga
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nikad nesmije biti problem sa đubretom, đubre je osnova prinosa u svakom tlu! :)
Što više to bolje, nikad ga niej dosta, blago onima koji imaju neke količine stajskog gnoja, iz godine u godinu sve manje i manje pošto ima sve manje i manje stoke, ali pitat će se ljudi kaj bude sa zemljom kroz jedan duži period korištenja bez gnojidbe stajskim.

Tko god ima stajskog da nezna kud bi s njim nek se samo javi :D:
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Dok smo držali 4 krave i po 2-3 teleta prije 10-tak godina,onda smo izvažali svake jeseni i proljeća,kako je to bilo milina za orati,samo se sipalo iza traktora dok oreš a sada bože sačuvaj,imam u blizini čovjeka koji ima farmu svinju pa mi nekad izveze sa cisternom u proljeće na njivu gdje će ići kukuruz i na ljeto kad skinem žitarice baci na strništa al to je samo kad ima viška jer ima puno svoje zemlje koje radi i zato razmišljam ove godine na strništa kao međuusjev posijati raoulu za zelenu gnojidbu....
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
I gnojnicu smo riješili sad mir jedno vrijeme :)

62 mixa, 35 vozi, proxima ore
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Svakakve kombinacije traktora se vidi kod tebe..
Jednom voziš jednim Zetorom,drugi put drugim,opet svaki put drugi ore ili miksa..

Zašto to toliko mjenjaš ??
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Hehehh, kako me volja :). Imam dva 3511, ali ovog drugog djed uvijek sebi uzme, inače bi 35 mixao, a zadnje vrijeme većinu toga s proximom orem. Bitno je da se odradi.. Ja sam vozio, a cale odmah zaoravao tako da smo sve to u vrlo kratkom roku odradili i tu mora kukuruz odličan biti..

Sta je loše u tome da mjenjam traktore za različite poslove?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Nekak mi se više ne sviđaju traktori bez kabine,pa mi je čudno što radiš sa takvim,a imaš pored ovog sa kabinom,i sa kojim se kud i kamo ljepše vozit po grabama koje su po putevima i po zemlji ljepše ide..

Mislim meni svejedno,al čudne mi te neke stvari samo..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Jao vidi gromade velicine male djece [emoji2]
Uslikaj kad budes pripremao, nadam se da rd ipak zadovoljavajuce usitni.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Lijepo je vrijeme, pa je ok voziti s malim traktorom, a i malo uštedim goriva.. I druga stvar lakše silazim s malog traktora kačiti crijevo nego iz kabine i tu sam i puno brži, a i lakše mi je pogotovo jer sam se žurio da sve izvezem..

A kabinu imam samo je moram staviti, budem prije siliranja dok je prefarbam i još neke stvari dotjeram jer taj traktor nije još dovršen.. Eto toliko od mene
 

Najnoviji postovi

Na vrh