• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
lijepo to tebi ide.. :weedman:
i kolko ti negdje treba da počistiš cijeli peradarnik???
samo se ti baviš gnojem.. :weedman::weedman:

pa za cijeli peradarnik mi treba negdje oko 6-7 sati sad kad sam vozim, ali kad dva voze a jedan tovari onda oko 4-5 sati...
da znam, imamo puno gnoja, pet puta na godinu vozimo oba dva peradarnika, i treba vozit, bar ne trebamo puno umjetnika..:D
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
danas akcija do kraja...malo mi još kolega pomogel da si otpelam na sve zemlje i sad dalje se vozi na njegovo...oko 100 cisterna sam otpelal na sve svoje zemlje...i sve odmah zaorano , još sutra ovo kaj smo danas vozili ..
makine :roll:
DSC01277.jpg

DSC01275.jpg

DSC01278.jpg

DSC01283.jpg

tak je voženo na sve zemlje :partyman:
DSC01281.jpg

DSC01282.jpg

DSC01276.jpg


bila je punaa...
DSC01285.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam da je bila puna i nakon 100 cisterni se samo toliko malo omaklo???
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ma ne...stalno je kolega dopunjaval kak sam vozil...to smo otpelali jedno poslijepodne kaj je na slici...
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
3 godine već obrađujem zemlju jedne susjede za badave i sad mi ove godine veli da se boji ako uvedu porez, da ništa od nas ne dobiva... ugl hoće da joj platimo, samo ona ne zna da mi već treću godinu za redom vozimo stajnjak na tu njivu pa bi joj volio reć kolko smo mi kuna u protu vrijednosti stajnjaka izvezli na njenu njivu, možda bi se predomislila.

dakle zanima me koliko otprilike vrijedi tona stajnjaka u Kn ili ako je netko prodavao, po koliko je prodavao?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa cijena se kreče po prikolici od 100-300kn ovisno o nosivosti,ali najbolje da se dogovorite oko plačanja da nebi dala nekom drugom koji jedva čeka,jer u takvim situacijama se upravo to dešava
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Što se ne dogovoriš da ti platiš porez?

ma dogovorit ćemo nešto, nego je poanta u tome kaj me praktički napala da nema niš od toga kaj nam je dala njivu na korištenje pa bi je samo volio upozorit kolko je njena njiva poboljšana u zadnje 3 godine u vidu stajnjaka, a nije se štedilo... 80 i više t/ha ...ono maksimalno kolko stane na njivu
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Vidi ovako, jedva cekam da uvedu porez na zemlju!!!
Malo je off topic al reci cu ukratko.
Da, mozda ludo zvuci ali...
-vremenom ce silni neradnici koji godinama drze zapustenu zemlju morati poceti raditi da bi izvukli neku korist od nje a ne samo poticaj... (radi reda posiju domace sjeme, bez gnojiva, spricanja i sveg ostalog a cak niti ne kombajniraju jer nema nista. Ulazu minimalno samo da bi dobili poticaj)
-svi ovi sto daju zemlju u zakup a trpaju sebi poticaj u dzep nek im uzmu dio tako NE zasluzeg novca.
-svi koji misle dizati cijenu zakupa na temelju uvedenog poreza nek slobodno za svoju zemlju plate obveze i nek izvole ulagati i raditi pa nek pokusaju opstati. (nek rade sami)
-bit ce vise zemlje za zakup a i za trajnu prodaju jer ce mnogima postati "teret", cak i povoljnije nego prije. (sto gora situacija u poljoprivredi bit ce manja potraznja za zemljistem a pogotovo sto ce vremenom i izdasni poticaji biti smanjeni na mizeriju).
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
mate: pa ti govoriš kao da ulažeš to gnojivo za nekog drugog u zemlju.. Na kraju opet ti dobiješ više jer si više i uložio. Bilo bi pošteno da i platiš zakup ako već zemlju radiš. Evo kod nas je privatna zemlja u prosjeku 400 kn po jutru.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
nemoj se sad ljutit, ali ona uopće nema koristi od toga što ti obrađuješ zemlju, pa ti sam sebi voziš stajnjak da bi ti bio bolji prinos na toj njivi.
kod nas ljudi plate 1000kn godišnje po rali i to su super sretni ako im netko da, isto na te njive voze stajnjak i oru ih.

ti zabadava obrađuješ zemlju i još ti ne paše, ako stajnjak dobiješ od stoke, s kojim ionako ne znaš kud ćeš, pa ne kupuješ valjda ti taj stajnjak, pa da si u trošku zbog njega.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
sve bi to bilo ok da njiva nije sva bila u kupini kad smo je uzeli, još je uvijek ima malo, a da ima zakona i provedbe i da se konačno počnu plaćati penali na neobrađenu zemlju drukčije bi se gledalo na stvari

druga stvar. nije riječ o zakupu, jer rijetko tko hoće potpisivat ugovore ovdje, jednostavno koristimo zemlju i niti imam poticaj na nju pa tako niti plavi dizel i može mi doć svaki dan reć da neda njivu više

usporedbe radi, sve ostale njive koje obrađujemo, a nisu naše, su ljudi sami dolazili na vrata i nudili da obrađujemo njivu da ne zaraste u šikaru i ljudi su sretni da nemoraju plaćat nekome da im svake godine samo preore njivu ili još gore poprska totalnim herbicidom. ja im držim njivu na životu i u višestruko boljem stanju nego sam ju uzeo i da se danas tko sjeti uzgajat nešto na toj njivi od vlasnika, slobodno ju uzima. e pa za takav dogovor mislim da ne stoje vaše kritike

svi ostali su sretni i stalno pričaju kak je lijepo uredno pokošeno, izorano itd. da je odmah rekla da joj to ne paše ne bi ni uzimali tu njivu, ne bi vozili stajnjak na nju već na one njive od kojih imam dugoročnu korist i treća stvar, njiva ni dan danas ne bi bila obrađena jer su već odustajali drugi od nje zbog velike zakorovljenosti i bila bi šuma sada tamo

ps. da mi je znati kakav je to farmer koji ne zna kamo će sa stajnjakom? pa stajnjaka nikad dosta. i stajnjak se razlikuje od ostalih stvari u tome što ne daje samo korist onome tko koristi njivu, već i onome čija je njiva kad god ju poželi ponovno obrađivati. najbolje još da ne znate kakva je njiva koja 50godina nije vidjela stajnjak i ona koja se redovito gnoji? znači imam ja korist, ali ima i ona korist jer je NJENA njiva bolja nego je bila
 
Posljednje uređivanje:

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
I jedan i drugi ste u pravu, ti kvalitetno obrađuješ zemlju, ali s druge strane, korištenje zemlje ne bi smjelo biti besplatno (iako su ljudi sretni samo da im ne zaraste). Najbolje da se dogovorite nekako, još ako je dobra susjeda...:p
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
ma nije uopće problem, ako hoće da plaćam onda hoću i ugovor i poticaj i plavi dizel na tu zemlju. ja bi samo htio da shvati kakvu nam je njivu dala i kakva je ta njiva danas i da to uzme u obzir prije nego odredi svoj stav o tome. nije to neka agencija koja iznajmljuje njive vrhunske kvalitete i ima tarifu za njih. sa stajnjakom praktički nema (pre)iskorištavanja i iscrpljivanja zemlje čak ju štoviše obogaćuješ. znači kad uzme tu njivu nazad imat će bolju zemlju nego je imala na startu.
 

nikola_VUK

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
31
Ako imaš njiva koje možeš džabe da uzimaš, na ovoj naredne dve godine nemoj da navoziš stajnjak, plati zakup sa tim da nikome ne govori da plaćaš (da ne bi pokrenuo lančanu reakciju sa ostalim komšijama) i onda joj kaži da ti se ne isplati da joj plaćaš zakup.
 

Najnoviji postovi

Na vrh