• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jagode

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Poslikati ću ja i moje... ne bi čovjek vjerovao, ali fazani su popasli lišće, za poluditi. Nije dosta hladnoće, kiše, blata, oblačnog vremena... i sada fazani:mad:::mad:::mad::
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Moje su u punoj cvatnji, samo zbog ove kise koja nikako da prestane imam problema s travom između folija. Ispod agrila i trava je buknula :)
Ako uspijem slikat popodne stavit cu par slika

Pošto si iz Vrgorca a tamo jagode budu dobre i dosta rano kako se pokazala ova sorta Clery?Ovdje kod mene je zima kao vrag tako da cvatnja kasne,odnosno tek kreće tako da neznam šta će biti do kraja.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Ako išta bude od mojih jagoda ove godine biće super.
Jagode su zdrave ali nikako da startaju, prošlo ljeto zasađene frigo sadnice Albe.



Kakva je stanje kod vas jagodara, ja razmišljam da to sve počupam i bacim u kontejner i na tom mjestu posaditi nešto drugo prošle godije sam ubrao samo par jagoda.

Jagode ove izgleda su promrzle tokom zime jer su bile u čašama,ne izgledaju dobro.Volio bih vidjeti kakav im je korijen.Ja sam čisto iz znatiželje posadio u 10 mjesecu stalone direktno u zemlju bez ožiljavanja a nešto sam stavio u čaše ako mi koja zafali da presadim.Ove u zemlji su se ožilile dobro i nisu bile pokrite ničim do 01.03 nijedna nije stradala.Ove u čašama promrzle korijen strunio 80% i izgledaju kao te tvoje.Ja sam ove godine čisto eksperimentalno ušao u jagode tako da nisam stigao staviti ni foliju,al stavit ću slamu jer sam vidio u Austriji kako se može i slamom zaštititi da plodovi budu čisti.
 

dendi

Novi član
Tu od
7 Ožu 2013
Poruka
17
Pošto si iz Vrgorca a tamo jagode budu dobre i dosta rano kako se pokazala ova sorta Clery?Ovdje kod mene je zima kao vrag tako da cvatnja kasne,odnosno tek kreće tako da neznam šta će biti do kraja.

pokazala se dobro, većinom se ona i sadi.
evo moje slikane 21.03., nemam novijih slika, bit će uskoro

 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Koja im je ovo godina i koliko ih godina držiš prije nego ih smakneš.Dal ime veze ako je jagoda pokrita u cvatnji mislim na oplodnju?
 

dendi

Novi član
Tu od
7 Ožu 2013
Poruka
17
Koja im je ovo godina i koliko ih godina držiš prije nego ih smakneš.Dal ime veze ako je jagoda pokrita u cvatnji mislim na oplodnju?

ovo je druga godina, dogodine ide van, znači 3 god. a otkrivam ih u cvatnji preko dana kad je sunčano. prošle godine su bile pokrivene cijelo vrijeme cvatnje pa im nije bilo ništa :)
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Poslikati ću ja i moje... ne bi čovjek vjerovao, ali fazani su popasli lišće, za poluditi. Nije dosta hladnoće, kiše, blata, oblačnog vremena... i sada fazani:mad:::mad:::mad::
Evo, prvo "cijele", neočerupane jagode:


A onda očerupane:


Još ima ostataka krupnog lista na peteljci.... :mad::mad:
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Dendi ,dobre su ti jagode klima je odigrala svoje.Kod nas danas je bilo dosta sunca i odmah je bolje, jagode osjete.Da je bilo toplije cvatnja bi bila prije al tko zna možda bude mraza....
 

dendi

Novi član
Tu od
7 Ožu 2013
Poruka
17
Dendi ,dobre su ti jagode klima je odigrala svoje.Kod nas danas je bilo dosta sunca i odmah je bolje, jagode osjete.Da je bilo toplije cvatnja bi bila prije al tko zna možda bude mraza....

ja se nadam da neće bit mraza. al zato sutra opet kiša :(
 

dendi

Novi član
Tu od
7 Ožu 2013
Poruka
17
napreduju, napreduju... još par dana i kreće berba

slika od jučer
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ovo su moje, trenutno stanje, dan prvi:


A ovo je trenutno stanje; dan drugi:


Što se je dogodilo? U čemu je razlika?

Dogodio se je dimetoat; ilti po narodni Zagor/Rogor. :(
Stari je u nedjelju, umjesto okvašivača u prskalicu stavio Zagor.
Zašto?
Jer sam ja, prošlu jesen pretočio Zagor iz originalne bočice (koja je bila sva ljepljiva i puna kristala) u prvu slobodnu bocu (od okvašivača). I time prekršio gotovo glavno pravilo u čuvanju zaštitinih sredstava - NE PRETAKATI U NEORGINALNU AMBALAŽU. :mad::

I što sada?
Dimetoat ide max. 3 tjedna prije cvatnje. Jagode su bile u punoj cvatnji i jasno je da više nisu konzumne (pogotovo ne za djecu). I jedino riješenje je bilo "šišanje"; ostavio sam samo par listova u srcu, i nadam se da će ponovo potjerati cvijet (ide sada i posebna gnojidba); malo kasno, ali trovanje (pogotovo dijece) sa dimetoatom je neprihvatljivo. :frown:

Iako, sam mogao sve prešutiti (jer je ovo kardinalna pogreška :mad::), međutim, testirati ću i mogućnost ponovne obnove; idem sa posebnim biostimulatorima i gnojidbom, i baš me zanima da li će se jagoda stići obnoviti; nova cvatnja bi trebala biti za tri tjedna (1. svibnja) a berba za 15.-20. svibnja.
Voda je osigurana.....
.... sada čekam samo rezultate.

p.s. Bačeno je oko 6 tački lisne mase i cvijetova. :frown:
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Šteta, al bolje i to nego ne poštivati karencu. Nadam se da češ uspjeti dobiti rod. Inače kod mene u plasteniku krenula cvatnja a vanjske se tek zagrijavaju.
 

Prilozi

  • P4160286.jpg
    P4160286.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 609
  • P4160288.jpg
    P4160288.jpg
    72.8 KB · Pregleda: 201
  • P4160295.jpg
    P4160295.jpg
    73.7 KB · Pregleda: 241

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Šteta, al bolje i to nego ne poštivati karencu. Nadam se da češ uspjeti dobiti rod. Inače kod mene u plasteniku krenula cvatnja a vanjske se tek zagrijavaju.

sve pohvale black jack,jagode su ti za pohvalu,koja su godina djeluju mi dosta gusto u redu......
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Šteta, al bolje i to nego ne poštivati karencu. Nadam se da češ uspjeti dobiti rod. .....
Moram ostaviti cvijet u matičnjaku, pa će biti bar nešto jagoda, ako ove ne stignu :(
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Jagode su prva godina. Lani smo ih plijevili i šišali bićeve sigurno četiri puta. Nabavili smo jednorednu foliju sa razmakom rupa 15cm. Puno bolja se pokazala jednoredna folija nego dvoredna, a količina sadnje po redu je tu negdje a mogučnost zaštite i jednostavnost rada neusporediva.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Jagode su prva godina. Lani smo ih plijevili i šišali bićeve sigurno četiri puta. Nabavili smo jednorednu foliju sa razmakom rupa 15cm. Puno bolja se pokazala jednoredna folija nego dvoredna, a količina sadnje po redu je tu negdje a mogučnost zaštite i jednostavnost rada neusporediva.

hej Black jack jesi bas iz Ludine?
 

Najnoviji postovi

Na vrh