• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jagode

Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Ja bi pitao dali netko od vas prodaje na zelenoj u Zagrebu i kako vi to kad isporučite trgovačkom lancu i on neproda što se desi sa trulima jel vam vrate ili oni plate to ???
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Danijel gdje nabavljaš ove posude sa poklopcem i po kojoj cijeni.:icon_smile:

posudica je ista samo jos dodatno uzmem poklopac i on kosta isto koliko i posudica tridesetak lipa a sve uzimam u ludini kod abundana...ima u zg vjerovatno negdje i jeftinije ali mi tu razliku sto je mozda malo skuplje u ludini pojede gorivo do zg...za doma ne koristim poklopce jedino za ovo kaj vozim u trgovinu...
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Ja bi pitao dali netko od vas prodaje na zelenoj u Zagrebu i kako vi to kad isporučite trgovačkom lancu i on neproda što se desi sa trulima jel vam vrate ili oni plate to ???

ja ne prodajem na zelenoj ali sto se tice trgovackih lanaca moja iskustva su sljedeca...sto se tice povrata to je stvar dogovora i ugovora recimo u kaufland sam vozio i nije bilo nikakvog povrata jedino sta na dogovorenu cijenu skinu 5-10% na kalo i za tolko smanje cijenu ali je cijena toliko mizerna da sam od njih definitivno odustao vozio sam i povrce i multifloru... jedino kaj su redovito placali 30ak dana i isporuka na centralno skladiste u zg...u mercator nisam vozio voce i povrce ali kod multiflore imam dogovoren povrat onog sto se ne proda 10%...znaci odvezem primjer 1000 multiflore oni prodaju recimo 500 komada ja u povrat uzmem 100 (10% od 1000) i onih 400 oni meni plate a oni ih onda na neki nacin otpisuju ili rade nesto drugo...jedino kaj kod njih se ceka oko 6 mjeseci novci i moram im razvazat po trgovinama (zagreb rijeka varazdin cakovec karlovac novska i da ne nabrajam vise)...a vozim jos i u loniju (ultra grupa) to je lokalni nas trgovacki lanac ali se vise bazira na male trgovine po okolnim selima (ima ih trenutno oko 170) i kod njih voce i povrce nema povrata a multiflora ide sve u povrat sta se ne proda..placanje relativno dobro 30-60 dana a vozim im voce i povrce na njihovu hladnjacu koja je udaljena od mene 2km a ostalo razvazam po trgovinama...jedino kaj oni traze gratis robe da si na taj nacin pokriju nesto otpada...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Danas pao rekord

8 +kg, iz 2 reda od 20 metara, a jučer iz istoga 4kg

:)
 
L

ljencina

Guest
pozdrav prijatelji...posadio bih dvije-tri vrste jagoda mjesecarki iskljucivo za potrebe mojeg kucanstvo..zanima me kolika je dubina zemlje potrebna jer bi posadio u sanduke koji bi bili podignuti na metar od zemlje...dali je 30 cm dovoljno ??
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ja danas ubrao čak dvije jagode, više nego prošle godine.
Par slika.

Na prvoj slici jagode druga godina Alba, na drugoj sliki što su zrele su uzeti stalonei od prve na jesen i prezimile u čašama i na proljeće zasađene nadam se iduće godine da će biti bolje.



 
A

adis1103

Guest
posadio sam ove godine 300 sadnica mjesecarki za kucnu upotrebu...s navodnjavanjem i najlonom i mogu reci da makar ovako na oko fino napreduju...
dali je njih poslije 4 godine potrebno mjenjati?
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Kiša ometa berbu koja je pri kraju , cijena 6,7 kn za 500g. kako je Danijel kod tebe.:drink:

kisa i kod nas, botritis luduje, bilo je i proslu nedjelju leda ali nekak ide...mi imamo i kasne sorte koje jos nismo ni poceli brat pa racunam jos dva tjedna nebude gotovo a cijena je u maloprodaji zadnjih 3 dana 8 kn za 500g a u veleprodaji 7 po kili a imam i jedno mjesto gdje sam vozio cijeli prosli tjedan po 15kn po kili a za sutra su mi skinuli na 13kn po kili...samo kaj malo uzimaju 50-70 kg dnevno a i placanje ce bit tek za par mjeseci i moram dat poklopac...kad rijesim njih i maloprodaju jos uvjek mi ostane da moram prodat i po 7 kn...sad smo poceli brat za pekmez od jucer i nju prodajem po 6kn po kili...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Moram i ja posaditi još više jagoda, ovih 2000 je malo. Sve sam rasprodao u rekordnom roku, cijena je bila 8kn pola kile. Još je ostalo pabirčiti i gotovo.

Uglavnom ja zadovoljan :(y):
 
L

Lili

Guest
Imam jagode mjesečarke koje držim iz hobby-a u vrtu. Neznam koliko komada, možda 40-50 komada? Nemam pojma, no nebude ih jaako puno. Istina razlog tome može bit što ih pojedemo ko kak stigne pa i nemamo način da vidimo koliko ih zapravo bude. :icon_pidu:
Nego, zanima me kako bi mogla eventualno povečati prinos. Nisam sigurna koliko su mjesečarke rodne, pa tražim vas iskusnije za savjet... listala sam malo po temi no nisam našla nešto konkretnog... jedino sam se mogla diviti vašim nasadima <3
Dakle, sorta je mjesečarka. U proljeće sam pograbila staro lišće i slamu, pokopala malo između bilja, prorjedila sto je trebalo, potrgala eventualne vriježe i bacila umjetnog gnojiva. Stajskog se nisam osudila jer sam se bojala da bi ih moglo spržit posto su već imale list-dva. Dobro sam sve zalila i stavila slamu. Pokazala mi se izvrsnom za čuvanje vlage, zaštita protiv korova i čuvanje ploda od prljanja. Redovito režem vriježe, bolesne listove i zalijevam (istina u zadnje vrijeme sam malo zapustila jagodnjak...) Sad bude treća godina da su na ovom mjestu, tako da ih namjeravam u jesen premjestiti... Pojedine biljke imaju i do 10 jagoda- nisam sigurna dal je to malo ili puno, no gledajući vase slike vidim da je to zanimarivo malo...
Dakle tražim savjete/ linkove, bilosta kako povečati unos.
Pitanja prije slika:
1. S čim gnojiti? ne mislim na onaj dio o prvom oranju, pa stajski i kasnije umjetno gnojivo. Jel postooji još kakvo, specialno gnojivo/nešto za jagode? Znam za važnost plodoreda i da traže dosta vode- zalijevam svaki dan ako ne pada kiša, što je slucaj u zadnje vrijeme
2. Kada seliti- u jesen? Dal selim stare biljke ili uzgojim mladice iz vriježa?
3. Koju sortu mi eventualno preporučate? Napominjem da jagode imam iz hobby-a, iako bi bilo super kad bi mogli uzgojit dovoljno za pekmez ili kolače, no za to treba, pretpostavljam malo više komada...
4, Dal je mali prinos uzrokovan možda zbijenosti samih biljki(između ostalog)? moje nemaju toliko puno mjesta kao vaše :(blush):? u gredici imam 3 reda jagoda.

Ispročavam se na toliko puno početničkih pitanja i podužem postu, no nisam imala puno sreće u nalaženju istih, tako da mi svaki savjet dobro dolazi :biggrin:

dsc0066fi.jpg

dsc0067mke.jpg

dsc0071nh.jpg

dsc0070oyf.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
W

wookowaratz

Guest
Pozdrav svima

Imam 20ak malih jagoda na balkonu i primjetio sam simptome pepelnice, lišće se počelo uvrtati na fragaria vesca a na fragaria moschata se bas vidi prašina bijela po lišću

molim vas za savjet - postoji li riješenje ili da sve čupam?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Imam jagode mjesečarke koje držim iz hobby-a u vrtu.
Dakle tražim savjete/ linkove, bilosta kako povečati unos.
Pitanja prije slika:
1. S čim gnojiti? ne mislim na onaj dio o prvom oranju, pa stajski i kasnije umjetno gnojivo. Jel postooji još kakvo, specialno gnojivo/nešto za jagode? Znam za važnost plodoreda i da traže dosta vode- zalijevam svaki dan ako ne pada kiša, što je slucaj u zadnje vrijeme
2. Kada seliti- u jesen? Dal selim stare biljke ili uzgojim mladice iz vriježa?
3. Koju sortu mi eventualno preporučate? Napominjem da jagode imam iz hobby-a, iako bi bilo super kad bi mogli uzgojit dovoljno za pekmez ili kolače, no za to treba, pretpostavljam malo više komada...
4, Dal je mali prinos uzrokovan možda zbijenosti samih biljki(između ostalog)? moje nemaju toliko puno mjesta kao vaše :(blush):? u gredici imam 3 reda jagoda.

S obzirom da sam i ja hobist i nisam neki pretjerani stručnjak za jagode takav će biti i odgovor.
1. ja gnojim peletiranim stajskim gnojem u proljeće. i ponekad umjetnim, ali rijetko. nije mi bitan prinos jer ionako ih ima da ih jedva možemo pobrati. gredica je veličine 80 cm x 3 metra. Sada dnevno na njoj poberemo oko 3 kile jagoda. ima velikih jagoda i ima sitnijih. a beremo tako skoro desetak dana. zalijevam ako nema oborina.
2. seliti mladice uzgojene iz vriježa. jagode su kao korov primit će se uvijek.
3. ja imam i jednu gredicu sortne jagode i baš mi se ne sviđaju. na njoj naberem po danu možda desetak jagoda.
4. uzrok malom prinosu može biti i sjena.
 
L

Lili

Guest
S obzirom da sam i ja hobist i nisam neki pretjerani stručnjak za jagode takav će biti i odgovor.
1. ja gnojim peletiranim stajskim gnojem u proljeće. i ponekad umjetnim, ali rijetko. nije mi bitan prinos jer ionako ih ima da ih jedva možemo pobrati. gredica je veličine 80 cm x 3 metra. Sada dnevno na njoj poberemo oko 3 kile jagoda. ima velikih jagoda i ima sitnijih. a beremo tako skoro desetak dana. zalijevam ako nema oborina.
2. seliti mladice uzgojene iz vriježa. jagode su kao korov primit će se uvijek.
3. ja imam i jednu gredicu sortne jagode i baš mi se ne sviđaju. na njoj naberem po danu možda desetak jagoda.
4. uzrok malom prinosu može biti i sjena.

Hvala na odgovoru!
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
tisina je kod jagodara...jel se jos bere ili ste gotovi? kod nas opet danas led...sad cemo u polje vidjet kaj je ostalo...
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Evo ovako izgleda hebačka tuča
 

Prilozi

  • P6100978.jpg
    P6100978.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 180
  • P6100980.jpg
    P6100980.jpg
    83.4 KB · Pregleda: 180
  • P6100982.jpg
    P6100982.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 173
  • P6100983.jpg
    P6100983.jpg
    83.5 KB · Pregleda: 164

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Taman smo prije sat vremena skinuli foliju
 

Prilozi

  • P6100985.jpg
    P6100985.jpg
    83.2 KB · Pregleda: 372
  • P6100986.jpg
    P6100986.jpg
    77.1 KB · Pregleda: 193
  • P6100992.jpg
    P6100992.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 215
  • P6100993.jpg
    P6100993.jpg
    76.4 KB · Pregleda: 193

Najnoviji postovi

Na vrh