• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jagode

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ma ne nije to problem, stvarno nema jagoda. U Karlovcu su bile cijelo vrijeme po 10kn i nitko ne očekuje jeftinije ali je bila kratka sezona, kratko je trajalo. Puno ljudi čujem da pitaju gdje kupit jagoda.
Koliko inače traje sezona?
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Ja sam Clery počeo brati točno 01.05 i trajalo je do 01.06 dakle mjesec dana heh... Sada ponovo cvatu, nešto skromnije ali trebalo bi im puno vode da nešto ispadne od toga.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Hm, po štandovima je bilo jagoda po 2 tjedna. Svi sadite po samo jednu sortu?
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Ma ja sam lani sadio samo komadić za probu da vidim kako će mi ići i da se uštosim. 2 sorte Clery i Albion. Clery je ispala super, Albion tako tako... Ljudima se sviđa, meni baš i ne.

Ove godine sadim za ozbiljno i idem sa 4 sorte. Ako uspijem sve iskombinirati na vrijeme.
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Nije, sve je vanjska. Kod mene radi klime dođu prije a i ova godina je bila super povoljna za jagode.
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Kupovne? Ako su frigo sadnice tada sadnja kreće polovinom srpnja pa sve do polovine kolovoza, može i kasnije sve zavisi od klime... Ako sadiš u srpnju, možeš imati i nekakav urod jesenje jagode.
 

NewBee01

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
27
Što se tiće okolice Bjelovara...svi su zadovoljni urodom i prodajom...ove godine svi poludili za jagodama
 

NewBee01

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
27
Sadnja frigo sadnica ...u koji fungicid ih je najbolje prvo namočit?
i nakon sadnje jagoda sa cime ih je najbolje tretirat (ukorjenje)

I dali netko zna cijenu kristalona?
 
Posljednje uređivanje:

agrofruit

Novi član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
1
Što se tice potapanja frigo sadnica pre sadnje jedan od najboljih fungicida je Ridomil Gold.za ukorenjavanje 7 dana posle sadnje pusticete neko vodotopivo djubrivo sa velikim procentom fosfora tipa 11:44:11 ili slicno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,414
Jeli ima netko info za drugo mjesto gdje se mogu kupiti frigo sadnice, kod nas je gotovo, a pojacao bih malo narudzu? Tipa slovenija ili italija?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,414
Znam ja to vec sve i cijene, ali mislio sam da mi dode postom na prag. Ovako je to dodatna zezancija plus su tu i losa iskustva sa sjemenskom robom iz srbije.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,414
Fragaria ali sam uzo zadnje po cijeni od 2,2kn, pakovanje od 300 kom
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Jep, upravo sam pričao sa Krešom iz Fragarije i nema više. Sjebalo me sve i tko god je mogao ovu godinu, zakasnio sam sa pripremama za sadnju. Probat ću vidjeti da li ima nešto u slo ili it pa ti javim. Mada sumnjam jer i Fragaria uvozi sadnice iz Italije...
 

Najnoviji postovi

Na vrh