• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JAVNI PROSVJEDI

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
K

KRESO

Guest
korisnik2408 kaže:
Slozio bih se sa gore napisanim tekstom. Navescu jedan primjer iz mog susjedstva. U selu gdje zivim ima jedan seljak koji se bavi stocarstvom. Kao osoba bio je vrlo neuredan financijski. Bio je duzan svima sa kojima je radio od radnika do dobavljaca. Takva osoba dobiva kredite, kupuje skupu mehanizaciju bez koje nesto kasnije ostaje jer ne vraca kredite. Prije nekoliko godina taj dobiva kredit i gradi farmu. Naravno po sistemu kljuc u ruke (najskuplje). Kupuje i krave naravno na kredit. Posto je farma bila izvan naseljenog mjesta potrebno je bilo dovest struju (vjerojatno nije imao novac) pa je farma jedno vrijeme radila bez struje. Uskoro na tu farmu dolazi HTV prikazujuci tog seljaka kao zrtvu. Nakon toga elektra postavlja prikljucak i trafo stanicu pored farme. Danas je situacija na farmi slijedeca: uginulo je vise od pola krava zbog gladi i neuhranjenosti. Nije odhranjeno niti jedno zensko tele. Sve ratarske povrsine ovog seljaka su neobradjene ukljucujuci i one uz farmu. Na zalost ovakvih slucajeva ima diljem Hrvatske.
Iz svega napisanog se moze vidjeti da je proizvodnja na farmi propala. Ta proizvodnja nije imala sanse za uspjeh ni 1% cak da je cijena mlijeka 10 kuna po litri. Baceno je milijun do dva kuna dobrim dijelom drzavnog novca. Mislim da bi drzava takve projekte ne bi trebala subvencionirati. Za takve stvari bi se trebala traziti odgovornost. Vjerujem da medju prosvjednicima ima ovakvih "proizvodjaca" koji se kriju iza onih vrijednih.


majstore za ovo skidam kapu ima i kod mene takvih i ti su njglasniji i najviše se bune i pljuju po državi a propadaju zbog svojih grešaka a ne tuđih , njima treba uvesti nekakvu kontrolu i ako nevalja tj ako je ne prođu majstore moj država ti uzima farmu i stoku i zemlju (mislim na državnu zemlju) jer ti nisi sposoban a samo trošiš državne resurse i nogom u guzicu...

da ne ispadne da su sad svi takvi jer u svakom žitu ima kukolja , u potpunosti podržavam prosvjede ,ljudi držte se!
 
B

bok123

Guest
pročitao sam ove postove i zbilja ima svega. I u žitu ima kukolja.

Da je stanje dobro, ne bi došli toliki ljudi. Nije problem samo kod pojedinaca, nego došla je voda do grla.

Ljudi su osjetili opasnost. Trenutno rade sa gubitkom, za koji mjesec banke sjedaju na račune.

Trebamo se buniti dok smo jaki, kad nas iscrpe nemamo šanse.

Jedini koji nikad ne gube su strane banke. malo dignu kamatu, malo proviziju a kad dođu u stečaj ima dosta poreznih obveznika koji će to pokriti -- jer bez banke ne ide!

Oni koji trebaju plivati u tom svemu su naši drž.službenici, jer to i jest njihov posao. Država treba štititi svoje džavljane, ne samo u ratu kad bombe lete, nego i kad je trgovinski rat, kad nas trgovci lagano isisavaju a mi mislimo
samo ko je, i što je ko rekao.

Kada se išlo u investicije kalkulacije su bile drugačije nego sada. Netko je dozvolio da se to dogodi. Taj netko ima ime i prezime.
 
T

tomonh

Guest
Slažem se sa svima. I kod mene ima stručnjaka dovuku doma strojeva i svega,a nemaju vrata na kuči.Pola krava im pokrepa od gladi. Koja budala im da kredit od par miljona kuna...kolike su farme napravljene a da ljudi nemaju zemlje.
Mi kad smo tražili kredit prvo smo morali donest da vide koliko imamo zemlje za odradu,što je i normalno,al mi nejde u glavu kako pojedinci dobivaju kredite a nemaju zemlje...Jedan kolega sa faksa bavi se hobi poljoprivredom,radi oko 5ha zemlje,godišnje odhrani 15 tovljenika i on si sad kupi traktor od 30000eura jel če dobit kapitalna 4o% po meni to nije uredu.
Mislim da se sa prosvjedom nebude ništa izboreno jel su zahtjevi malo u krivu. Treba tražiti državu da pritisne todoriča i kompaniju,tj.da zaštiti tako našu proizvodnju od uvoza, al tu je i druga strana medalje kad političari dobe lovu od njih za kampanju pa di če im onda nešto nametnit. a te kampanje su plačene od naše kukuruze kojoj je mizerna cjena. Iz agrokora sam čuo da je njihova kalkulacija pšenice oko 90lipa pa nek nam sve stavi na papir i objasni pa da i mi to vidimo.Pankretič je prije par godina u vrbovcu radil prosvjed zbog pšenice cjena je bila kunu i više,al je vreča kana bila niti 50kn.,a sad se žali na prosvjed.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tomonh kaže:
Pankretič je prije par godina u vrbovcu radil prosvjed zbog pšenice cjena je bila kunu i više,al je vreča kana bila niti 50kn.,a sad se žali na prosvjed.
I eto ga u fotelji , njegov prosvjed je uspio .A vjerojatno su preko visoke cijene domace pšenice izborili uvoz kojim pune svoje đepove .Interventni otkup od novci poreznih obveznika i vuk sit .ajjajjaj
 
J

jokapz

Guest
Kao prvo prosvjed podržavam u potpunosti čak sam i za to da se organizira po županijama pa da vlada napokon skuži u kakim su govnima. To što vlada radi to mala djeca u vrtiču nebi radila: Uvezu mlijeko pitaj boga po kojim cijenama svi posrednici u tom lancu dobro napune đepove a onda od države uzmu novce i daju pomoč mljekarama u obliku subvencija da podigne cijenu domačeg mljeka pa tu ti isti posrednici dva puta zarađuju ko je tu lud.... ista stvar je i u svim drugim poljoprivrednim proizvodima... to svi znamo i tome treba stat na kraj... Tko je god došo gore u vladu nije izašo van a nasuko se je novaca i za svoju praunučad a sve preko leđa seljaka... Kompletna hrvatska poljoprivreda je na trulim temeljima to sve treba razjebat i krenit ispočetka a one prdonje iz tih kojekakih ministarstava i vlade i kojekakvih gluposti neznam više šta su sve naizmišljali isterat van i stavit nove ljude i da se više rad počme cijenit i rad da se plati...
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Jedini problem je prekomjeran uvoz i šverc. Ima toga za pričat cijeli dan moje mišljenje je samo da su se neki zaletjeli i zagrizli ono što nisu mogli prožvakat i sad prosvjeduju, a sad bi netko drugi trebao izvlaćit iz govana. Ja tu u susjedstvu imam dosta takvih "velikih" proizvođača koji su sad pred propašću, a mene su nazivali sivom ekonomijom. Mene puno toga smeta način na koji lobiji uvoze sve vrste poljoprivredne robe, šverc istom, poticaji koji se na glup način dodjeljuju i isplaćuju nesređena država i nikakva kontrola u poljoprivredi što omogućava svakakav kriminal.
 
P

posavka

Guest
op op i na forumu filozofskog fakulteta tema - Studenti uz seljake!?

Drago mi je što ljudi počinju shvaćati da je ovo problem svih nas, ne samo poljoprivrednika.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
posavka kaže:
posavka kaže:
op op i na forumu filozofskog fakulteta tema - Studenti uz seljake!?



Drago mi je što ljudi počinju shvaćati da je ovo problem svih nas, ne samo poljoprivrednika.


http://www.index.hr/forum/default.aspx? ... 233338&p=1

Eto tu možete vidjeti primjere koliko ljudi zapravo nemaju pojma...




ma to je gradska stoka koja nema pojima kak je živjeti i raditi na selu....on 8 sati odradi i doslovno drka k... doma a tu govori kak treba ukinut seljacima sve povlastice......joj lud sam kad tak nekaj cujem
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Ma dečki treba se buniti jer se na ljepi način više ne može.

Žao mi je što naša udruga peradara nije aktivnija tj. da svako ne čeka dok mu netko nešto riješi a on ljepo doma čiča.
Ma mi smo u još većem kur*u nego kravari a možda i ratari. Naknade su nam srozali neverovatno, troškovi se digli 40%, sve se rijeđe pune tovni turnusi, rezultati bivaju sve rijeđe (čak su neki naši članovi pokušali napraviti samoubojstvo), a našoj državi se živo fička.

Mi smo jedina grana proizvodnje u ovoj državi koja ne dobiva NIKAKAD POTICAJ


Mislim da je Mavrović zajebal kaj nije podržal prosvjed, i ako je imalo moralna osoba mislim da bi trebao dati ostavku.
Po mojem je trebal podržati prosvjed ali im uputiti, pomoći da se okupe i zajedno sa vladom dođu do rješenja.
 
M

MaliBrko

Guest
Pa nemožeš vjerovat kakvih idiota ima!
Oni misle da smo mi glupi ljudi i nižeg reda:
O da im P.M.
 
K

kupac1

Guest
Nisam poljoprivrednik al usko sam vezan uz njih proizvodnju!
Apsolutno podržavam prosvjed i bit če jedini koristi ako je to tek početak, a ako se sad odustane nikad se više neće ništa postiči jer čete se shvačati neozbiljnom prijetnjom!
Al nije problem samo u mljekarstvu i ratarstvu već u kompletnoj poljoprivredi i državi-na način kako se politika odnosi prema seljacima odnosi se i prema studentima i radnicim i svoj ˇstoci sitnog zubaˇ!!!
I nitko se ne buni i zato su sve gori i vode državu u sve veću propast! I neće bitti dobro dok se ne stane na kraj svoj bandi koja nas vode od početka ove države! I isu, da ne bi bilo zabune najgori ministri i ljudi na čelnim pozicijama, VEĆ ONA GAMAD I BANDA KOJA SVAKE 4 GODINE MIJENJA STRANKU I OSTAJE NA SAVJETODAVNIM I ZAMJENIČKIM FUNKCIJAMA, a u biti svaki papir i potpis prolazi ispod njihove ruke!! Tih se treba riješiti!!!!
Zanima me GDJE SU vama mljekarima, ratarima, povrćarima i ostalima vođe udruga i sl. koji su do nedavno galamili i bunili se??
Reći ču vam-napunili đepove, dobili zemlje, subvencije na natječajima za koje nitko nije ni znao!! I nisu vladajuči glupi-utišali najglasnije, a s ostalim mogu lako manipulirati!
Pa di su proizvođači povrča-koliko se baci kvalitetnog domačeg, a hrvati jedu sranje iz uvoza-di su proizvođači krumpira kojima su toliko porasla ulaganj, a sad bacaju krumpir i prodaju po sramotnoj cijeni jer neko puni đepove HRVATSKIM PROIZVODOM IZ SRBIJE i da dalje ne nabrajam!!!
Pa među poljoprivrednicima ima ljudi sa fakultetima i više-školovanijih od 90% Ministarstva poljoprivrede, al oni šute i marljivo rade! Nek vas takvi vode, a ne ova zalutala ovca Mavrovič koji sam prizna da se tek uči poslu a vodi seljački savez na čijem čelu treba biti osoba koja zna znanje!! A to da su svi proizvodi koje on proda ekološki proizvedeni, može pričati maloj djeci!!!!
Nek se makne s te pozicije i stavite nekog pametnog !!
 
K

korisnik2408

Guest
Sto se tice ekoloske proizvodnje tipa Mavrovic. To je sarena laza za one koji ne znaju sto je poljoprivreda. Netko je izabrao njega jer je medijski eksponiran i uvijek ga drzi u medijima da se vidi kako proizvodi ekolosku hranu. Nakon toga se stvaraju proizvodi na kojima pise da su ekoloski uzgojeni i prodaju se po znatno visim cijenama. Pitam se da li je netko iz drzavnog inspektorata usao u konzumovu trgovine i uzeo uzorke te ekoloske hrane kako bi utvrdio da li u toj hrani ima ostatak pesticida. To sigurno nije, niti ce uskoro napraviti.
 
P

posavka

Guest
Sad oni svi tamo ne kuže da su ih namjerno posvađali...aaaaaaaa zašto je Žebić kasnio, zašto nitko nije reko da on kasni, zašto nije ušao netko umjesto njega...aaaaaaaaaaa
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
strah me je da su žedni preko vode prešli
po staru : zavadi pa vladaj
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh