• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE 5820

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nikad JD neće biti bolji od FENDT-a, zapamtite to!!! :)
Kak ne,za mene je bolji JD...:eek::

Fendt je previse razvikan traktor,prati ga samo tehnologija.. JD je puno kvalitetniji stroj..JD motor je pun snage,mjenjači puno bolje napravljeni,nije ko Fendt da treba na 8-9000rs rasklapat mjenjač i reparacija...Fendta jedino prati Vario TMS mjenjač,to mu je i neka prednost,al ostalo je daleko iza JD..


I da,nije mi želja imati ni jednog ni drugog..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sa takvim JD 5820 sam napravio oko 40-50 sati.......tanjurača, roto drljača, malčer, atomizer.........i mogu reći da je dobar traktor, i za svoju veličinu dosta okretan.......jednostavan za korištenje, sve je nadohvat ruke.......skoro da i nema greške.......

možda jedini nedosatak je malo veća cjena.........al i ako se kupi novi, poslije se opet može dobro prodati........jako malo gube na cjeni........

potrošnja.......ovisi sa kojim strojem, mislim da ide oko 10 litara po satu na 2000 obrtaja, sa tanjuračom.......tada je i najviše trošio, kao i sa rotodrljačom.......al je i napravio posla, klima je bila stalno uključena.......

moja ocjena 10/10
 

eddo

Član
Tu od
24 Lip 2012
Poruka
79
Kak ne,za mene je bolji JD...:eek::

Fendt je previse razvikan traktor,prati ga samo tehnologija.. JD je puno kvalitetniji stroj..JD motor je pun snage,mjenjači puno bolje napravljeni,nije ko Fendt da treba na 8-9000rs rasklapat mjenjač i reparacija...Fendta jedino prati Vario TMS mjenjač,to mu je i neka prednost,al ostalo je daleko iza JD..


I da,nije mi želja imati ni jednog ni drugog..


Neznam baš za JD mjenjače... možda noviji, al stariji kaj imamo u firmi, hmm, evo primjerice... jd 4755, imamo ih 3 komada, dva su več imali zamijenjene po 3 puta, ovaj jedan dva puta, komplet mjenjač cca 70000kn, jd 3650, na svakome je otišel hy - lo, komplet sve mijenjat košta oko 37000 - 50000kn, mijenjano više puta na svakome. JD 6610, isto ošel mjenjač kvragu, naručeni iz novocommerca, al neznam cijenu... Radim svakodnevo s JD traktorima, sve pohvale na snazi i izdržljivosti, al mjenjač u "starijim generacijama" je koma :/
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
EDDO
Koji model rotodrljače je ovo?? Bome tu je lijepa zemlja kad ide sa rd od 3m. Kod mene ima jedan takav sa prednjim utovarivačem i traktor izgleda jako lijepo.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Po cemu se to racuna da je neki traktor bolji od drugog?

Po tome koliko je tko sposoban hvaliti svojeg:8):

Svaki traktor ako nije full opterečen i ako se jako dobro održava je kvalitetan i dobar. Neki dan sam razgovarao s čovjekom ima 312-icu iz 93. i kaže da je mijenjao lamelu i AC pumpu, i naravno gume, stroj ima preko 18 tisuća sati, radi svakodnevno i dobro ga održava.
 

eddo

Član
Tu od
24 Lip 2012
Poruka
79
EDDO
Koji model rotodrljače je ovo?? Bome tu je lijepa zemlja kad ide sa rd od 3m. Kod mene ima jedan takav sa prednjim utovarivačem i traktor izgleda jako lijepo.

Evo na pločici piše: MASCHIO ERPICE ROTANTE S3000. Zemlja je poprilicno laka za obradu kod nas, tj kako gdje, al okolica Nedelišća u Međimurju je dosta na šudru, pa onda :)
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
I ja mislim da je bolji od fenda mada nemam ni jednog ali ljudi ipak više kupuju njega nego fenda, zašto kod amarikanaca nema fenda to mi nikad nije jasno oni su puni para i vole ogromne strojeve i napredne tehnologije kao što ima fend ali njih tamo nema?
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Po čemu si zaključil da u Anerici nema fendta.Pogledaj američki oglasnik pun je svih marki traktora kao i u evropi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pak ameri imaju svojega JD-a i CASE-a, kaj če im Fendt. Oni za svoje tržište rade drugačije modele i vjerojatno kvalitetnije nego kakvih se može naći kod nas u Europi.
Za Amere je JD i Case broj 1 isto kak i za Europljane Fendt. :)

Po meni je sve to skupa smiješno...al dobro, nije bitno.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
možete vi pričati što hočete, sada ispada da nitko nebi htio imati JD........da imam površina na kojima bi se otplatio, sigurno bi ga uzeo, barem ovoga iz naslova, ili nekog fendt-a......bez razmišljanja.......jer treba sjediti u traktoru 10-15 sati na dan.........kada krenu poslovi.......znam da će sada biti odgovora tipa da je skupo održavanje.......al mislim na neki način da i vrijedi.......nego raditi sa nekim IMTom, novim tipa 577, koji je jednako udoban kao i oni od prije 30 godina.........
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nije uopće ni za usporedbu IMT sa JD ili Fendt-om!!!

Lijepo je reko čovjek koji je imao od Zetora, preko SDF-a i došao do Fendta da niti jedan mu nije par :)
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Pa kad vidim na you tube, tv i ostalo većinom se prikazuju joh deere i case traktori rijetko vidim tamo fenda dok u europi svaki 3 švabo ima bar jednog fenda, možda i griješim al tako samo uočio preko javnih videa...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ameri imaju drugačiju koncepciju traktora i mehanizacije. A za njih su fendt-ovi preveliko ulaganje, premda se u zadnje vrijeme dosta trže na njihovom tržištu. JD i Case su njihovi domaći traktori i puno su jeftiniji i od ovih europskih, a kamoli od Fendta. Sami prethodni post sve govori da svaki treći švabo ima bar jednog fendta. Mislim da su švabe jedna od najpreciznijih i najproračunatijih nacija svijeta.

Eto, ja veće simpatije gajim prema crvenim felgama nego prema žutim, a kvaliteta je sigurno tu negdje, sve je dalje u ukusu i povjerenju.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
traktorić koji stvarno puno nudi, što od opreme što do njegove sposobnosti
 

Najnoviji postovi

Na vrh