• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,903
Taj koji plavo dimi na odušak

Da bum iskren takvog nisam nikad videl, a bijeli dim na odušak isto nije poželjan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,903
Ne mora biti, Fiat kad počne puhati na iberlauf je tek razrađen.... i tak puše stolječima...
Znam za jednog Đonija koji dimi na odušak ko da su Papu izabrali i tak puše več 10 let i samo ide...
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
HMS - head managment system...

Jednom komandom on odradi više komandi. Recimo oreš sa vario plugom, dođeš na kraj stisneš tipku za hidraulik gore, on ti odmah smanji turažu, ugasi šperu, suzi plug i slično, a isto tako i kad spustiš hidraulik on sve pali kako mu namjestis
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Ne mora biti, Fiat kad počne puhati na iberlauf je tek razrađen.... i tak puše stolječima...
Znam za jednog Đonija koji dimi na odušak ko da su Papu izabrali i tak puše več 10 let i samo ide...
no, ali kada puse na odusak, to znaci da kompresiju nabija u karter? to bi bilo zbog karika ili?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,903
A da, ali kak sam napisal, to propustanje kompresije ne znači nužno da je taj motor za generalku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,903
Kak vas nije strah raditi pod njim kad je na ovoj skeli?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Bole ga čahure prednjeg mosta, bolceni itd... Najgore je bilo otpuštanje šarafa u radu, pa sam sad popizdio i odlučio odradit kako spada.

Rađeno sve prije par godina, al' gospoda tokari napravili obične mesingane čahure bez jastučića i kanala za mast, nema rupe kroz koju bi mast uopće ušla između bolcna i čahure, tako da kažu da se to pojelo kroz godinu dana, pa su ga oni samo dotezali svako jutro i ajd bok, tako je bilo i kod mene dok se nisam nakanio da odradim. Svakako se sve raz*ebalo pa nije neka šteta počinjena za vrijeme mog mandata.

Da, nije šparan... Ima taj matori kramp sigurno kakvih 25 tisuća ako ne i više ne satu 🤭 Al' ide kao dečko
Kak vas nije strah raditi pod njim kad je na ovoj skeli?
A nema te šta bit' strah, ako padne palo je 😅 Al' neće nikuda, bar do sada nije. Mene je uvijek strah da će nešto deknit pa prije nego se podvlačim, rastavljam i sve ostalo dobro klimam da se uvjerim da neće nikud.

Kad je bio podbočen sa prednjim mostom, tada je skinut mali pogonski kardan zbog provjere križeva i kardan prednje vuče, sad se ništa ne radi ispod njega, ali sam ja svejedno skakao po stepenicama i klimao da se uvjerim da neće nikuda kad se to sve skine.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Da, jasno mi je. Ali ograničen sam maksimalno na tom placu jer nemam struju da si nešto sklepam pošteno, pa onda moram ići priprosto kao u srednjem vijeku...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,903
Kontam, samo skrečem pažnju za neki drugi put.
Ako to opadne i da ne poklopi nikog razbilo bu hladnjake i još ko zna kaj uz njih a to košta ko svetog petra kajgana
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Da, koristio sam stari šaraf koji je prije bio gore, a ima rastučenu glavu već pa ga lagano papa gedora.

Dao sam napraviti nove sa sitnim navojem.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Tebi ne treba traktor u ovo doba već mjesec dana da do sad to nisi složio ili je to stari video🧐?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Tek jučer dovezao dijelove s obrade, bili gotovi u četvrtak.

A do kraja je ispalo tako da mi ni ne treba, kukuruz i repa još stoje. Štapove potanjurao sa Zekanom i pripremio, al' đabe kad nije došlo sjeme do prije koji dan, u međuvremenu se okišilo opet i to je to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh