• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Uzmi ruke, klimaj lijevo desno, ako ima lufta, skini i vidi koliko lufta ima na osovini, tj. zubima.

Ako kada digneš gore jednu stranu, druga pada, onda je problem u nosačima osovine unutar rukavca.

Može se variti i tokariti, ali je upitna kvaliteta i dugovječnost.

Za 6900 10.000€ to komplet dođe original
Zamjensko od Vepromatia 6.000€
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Uzmi ruke, klimaj lijevo desno, ako ima lufta, skini i vidi koliko lufta ima na osovini, tj. zubima.

Ako kada digneš gore jednu stranu, druga pada, onda je problem u nosačima osovine unutar rukavca.

Može se variti i tokariti, ali je upitna kvaliteta i dugovječnost.

Za 6900 10.000€ to komplet dođe original
Zamjensko od Vepromatia 6.000€
10 000€? Pa mame ti drage traktor je plaćen 15 🤣 klimao sam već , a onako . Ima lufta , kao što rekoh, pretpostavljam da je to pri kraju , da bi bilo dobro mijenjati
Potroši se većinom rame, osovina je tvrđa. To je tako na 90% traktora.
Znači ramena nova, najpametnije?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Moj se klima toliko da misliš da će otpasti. Ne diram jer znam da neće otpasti, tako da... Da hoću dotjerati sve u red, trebam 100.000€ tako da. Bolje mir.

Snimim ti kako kod mene šamara i radi već 2 godine, a prije toga je tako radio oho ho, pa ti procijeni jesi blesav da opravljaš, ili da teruckaš 😂😂

10.000€ je bilo prije dvije godine, sad ako nije 15.000€, nije ništa.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,937
Hoće to i puknut kad se skida s osovine. Jednom liku je tak zagrizlo na ripnama, da je prilikom prešanja puklo rame.. Nosili u firmu na 200 tonsku, i ja potegnul ručicu 🤭
Ozubljenje ostalo na osovini 🤦
 
  • Like
Reactions: ZJ

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
161
Eto i mene s pitanjem, na JD 3650 vec godinama malo kapka na hidraulicnoj prednjoj pumpi,pretpostavljam da je otisal semering. I sad posto sam u oranju,ja svakih par dana dotocim nesto ulja u sistem. Pitanje je, jel tko mjenjal semering na pumpi, jel tko stavljal novu pumpu? Pumpa se malo cuje kad se ugrije ulje🫣
Jel bolje nova pumpa naravno zamjenska jer original kosta par tisuca eura,ili neka reparirana? Tu je i slika pumpe sa JD parts
 

Prilozi

  • Screenshot_20231129_220255_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20231129_220255_Samsung Internet.jpg
    31.7 KB · Pregleda: 14

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
@Propali Poljoprivrednik

Kod koga to tolko košta. Novocommerc?

Kolko sam čul ljudi su to rješavali za cca 1000 eura.
L D rame +osovina +čahure

@Hurki
Vidi kod Jozića doo i kod ostalih koji drže djelove za Jd.
Nek je zamjensko i bilo čije.
Nema smisla plaćati ko da je pozlaćeno.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Ja sam za New Holland TM 190 kupio u Poljskoj lijevo rame za cca 150 eura. Firma je Agro Chlopecki, imaju veliki katalog dijelova.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
@Propali Poljoprivrednik

Kod koga to tolko košta. Novocommerc?

Kolko sam čul ljudi su to rješavali za cca 1000 eura.
L D rame +osovina +čahure

@Hurki
Vidi kod Jozića doo i kod ostalih koji drže djelove za Jd.
Nek je zamjensko i bilo čije.
Nema smisla plaćati ko da je pozlaćeno.
Ajde to je već prihvatljivo . Nije to tako strašno , ali volio bih da je utegnuto. Mislim da je lakše raditi ako je sve kako pripada
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Eto i mene s pitanjem, na JD 3650 vec godinama malo kapka na hidraulicnoj prednjoj pumpi,pretpostavljam da je otisal semering. I sad posto sam u oranju,ja svakih par dana dotocim nesto ulja u sistem. Pitanje je, jel tko mjenjal semering na pumpi, jel tko stavljal novu pumpu? Pumpa se malo cuje kad se ugrije ulje🫣
Jel bolje nova pumpa naravno zamjenska jer original kosta par tisuca eura,ili neka reparirana? Tu je i slika pumpe sa JD parts
ako imas volje mozes si to doma rijesiti


mi smo na 2140 kupili ovaj set i samo ju doma rastavili, zamijenili i slozili nazad
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
161
Oh onda pa super :) hvala ma budem onda ja sam,a lako mi i kolega Matija uskoci u pomoc nije kramer ali to je sve neka nijansa zelene 🤣
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Opet ja sa pitanjem. JD 6200, 16.9-38 gume , felge su one štelajuće što se srce skida.

Da li ga itko koristio za prskanje , sad trenutno kako je postavljen , jako u knap ulazi u redove , da li se to može poštimati da bude malo komotnije. Kakve su "postavke" kod vas , možda neka slika kako to izgleda. IMG_20230626_173239.jpg
Ovako sam ga širio ove godine za kukuruz postrni i suncokret , i izgleda dosta nakaradno tako široko , i nije baš zgodno često mijenjati pozicije , zadnje pogotovo zbog same veličine gume.

Hvala na prijedlozima, slikama
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
161
Ja imam 16.9 gume i razmak unutarnji je 105 cm i super ide u kukuruzu,ali kad sam stavil 11.2 ide to puno komotnije 🙂
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kod mene je Zetor na 16.9 R30 i na 150cm je postavljen i ide bez greške jer je guma cca 55cm široka, gabaritno su tu negdje, mada JD izgleda veći.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Ja imam 16.9 gume i razmak unutarnji je 105 cm i super ide u kukuruzu,ali kad sam stavil 11.2 ide to puno komotnije 🙂
Koliko imaš lufta od gume do blatobrana? Koji JD?
 

Najnoviji postovi

Na vrh