• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
212
Ekipa zanima me ako tko ima kakva iskustva sa pumpom visokog pritiska STANADYNE radi se o motoru 4 cilindra JD
Problem je sljedeci, traktor se ugasio ispred kuce, i daljnje paljenje je bila nemoguca misija, uspjeli smo ga upalit start sprejem da ga otfuramo u garazu ali radio je samo na punim gasu, kad smanjim gas odmah je krepal
Nova pumpa elektricna, novi filteri nova crijeva tak da nisu neki djetinjsti kvarovi

Pa ono barem da prokomentiramo i kaj se utjesim nekak jer nova pumpa je oko 5ooo 🤣
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
Kolega koji je mehaničar 2 dana je radi oko njega mjenjao crijeva,čistio sito u rezervoaru,odzračivao ga i nije mogao upaliti,nakraju je boš pumpa išla u Zagreb na popravak
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,724
Zna puknut osovina u pumpi pa se ne vrti ak je riječ o boš pumpi i nekad je taj posel i brtvljenje ak je sve ostalo ok koštalo do 1000e(nekad je i manje al zavisi kad ju raskopa u kakvom je stanju).
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Da li je tko možda radio kalibraciju poluga hidraulika na 6200? Nešto malo hidraulika cupka, i kad stavim ruku na stepper onako poprilično je vruć. Pa su mi rekli da je to kalibracije. Da li je to uopće raditi sam ili bolje majstoru prepustiti da to Čačka?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,549
A moguće da ti i stepper motor zacvikava, meni recimo na 6620 ne rade vanjske komande hidraulike, tj. spuštanje, podizanje mi radi. Manual kaže da je stepper motor zacvikan. Radna hidraulika mi radi skroz normalno pa neću dirati to uopće. Kaj se tiče kalibracije ne znam kak ide ali eto samo da kažem i drugu mogućnost.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
A moguće da ti i stepper motor zacvikava, meni recimo na 6620 ne rade vanjske komande hidraulike, tj. spuštanje, podizanje mi radi. Manual kaže da je stepper motor zacvikan. Radna hidraulika mi radi skroz normalno pa neću dirati to uopće. Kaj se tiče kalibracije ne znam kak ide ali eto samo da kažem i drugu mogućnost.
Vanjske mi rade dobro, samo me više nervira to cupkanje. I da, kad ugasim traktor, spušta poluge...
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,549
To meni onda smrdi na neki ventil, a ne stepper. Stepper se onda grije jer stalno kompenzira propuštanje ventila. Ovo ja nabadam.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Možda si i u pravu, ovo sam našao na nekom američkom forumu;

My guess on the 6200 is blown orings on the control valves. I would remove the raise and lower valves to check the orings and also the surge relief valve. Parts numbered 6, 18, 21, 19, 27, and 28 need to be removed and checked. When I first read that it was hiccupping, my first thought was a bad position sensor. But when you mentioned the quick leak down after shut off, I think blown orings are the culprit.



E sad , kako gledam ovu sliku, to ne izgleda komplicirano ,i pretpostavljam da su tu neke gumice koje su vjerojatno popucale, pa bi ih trebalo zamijeniti... Ako se ne varam, to bi se dalo i sam riješiti!?
 

Prilozi

  • PY013122_______UN18NOV08.jpg
    PY013122_______UN18NOV08.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 18
Posljednje uređivanje od moderatora:

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,549
Možeš vjerojatno sam bez problema. Gumice obavezno uzmi u originalu kod Vujanovića, tamo sam za sve uvijek najbolju cijenu dobivao, i pedantno pažljivo i čisto ih zamijeni.
 

Irvine156b

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
73
Bok, jd6110 , uštekane cijevi hidraulike su počele ispadat iz brze spojke kad se potegne komanda, rastavio sam kuglice ,prsten i oprugu ali sve je ko novo .

Isprobano 3 priljučka i ista stvar...
Ima da se bekom desilo?
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Jesu gumice sigurno dobre? Ja sam imao problem sličan, jedna gumica je bila malo oštećena i ona je pravila problem.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Dali je to visko ili u čemu je problem diže temperaturu ima lufta visko ne radi

Na ovom crnom se klima
 

Prilozi

  • IMG_20240612_165748.jpg
    IMG_20240612_165748.jpg
    28.3 KB · Pregleda: 40

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Bok, jd6110 , uštekane cijevi hidraulike su počele ispadat iz brze spojke kad se potegne komanda, rastavio sam kuglice ,prsten i oprugu ali sve je ko novo .

Isprobano 3 priljučka i ista stvar...
Ima da se bekom desilo?
Poznanik imao taj problem, riješio zamjenom spojki ( utičnica ) na traktoru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh