• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Joka_PŽ ZEKAN

B

Bobo

Guest
Takvi rasipaci su o ovom nasem kraju dosta cesta pojava... Joka ce ti bolje znat reci marku i model, dok ti ja mogu recida lijepo, ravnomjerno bacaju. Diskovi se okrecu jedan u lijevo, drugi u desno i nema da negdje baci gusce, a negdje rijetko. S njim ne moras preklapati tragove, pa brze i kvalitetnije mozes obaviti posao.
 
J

jokapz

Guest
baš tako Bobo ljepo radi a sad čija je marka nemam pojma... dosta ravnomjerno razbaciva nemora se preklapat tragovi al po meni najbolji su sa oni rasipaći sa klatećom cijevi... Radio sam s njima i po meni najravnomjernije razbacaju gnojivo.
Čak moj kolega s njim sije ljulj i posije ko najbolja sijaćica uopče se nebi reklo da se sijalo rasipačem...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Mi imamo KUHN sa dva tanjura jedan pokraj drugog, nisam vidio kako radi taj sa dva tanjura jedan ispod drugog, pa me zanimalo.
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
To vam je rasipač Strojne Žalec on može bacati do 14 metara širine
i posebno regulirati lijeva i desna strana svaki tanjur u jednu stranu
stavit ću ja sutra svoj pa čete vidjeti ima još naljepnicu na sebi.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
lijepo lijepo si ti njega sredio. i ja sam svojeg oprao sutra ide van iz garaže moram gnojnicu izvozit. pa ču ga sigurno opet zmazat. odma je to drugi traktor kad je čist
 
J

jokapz

Guest
a neče još dugo bit čist... To sam ga generalno opro jel je išo na registraciju pa sam ga onda upicanio al ovak ga često ja malo poperem osobito šajbe, jer puno je ljepše radit u čistom traktoru...
Da prikolica SIP orion 40 dosta dobra prikolica sam malo nježna al ak se pazi kak se radi dobro služi. Kolega mi ima SIP orion 60 puno je jača i pogon letvi ima preko hidromotora ni nečuješ ju kada radi.

Sredio sam Zeku bilo bi sramota da Torpedo ostane blatan... I on mora na registraciju!!




i majstor koji je odradio večinu posla...


 
J

jokapz

Guest
Nije li malo težak na volanu zbog tih guma?

Misliš na Torpeda? Gume su 7.50 16" Ma kaki... Volan je milina skrečeš jednom rukom. Ferac je na volanu puno teži od Torpeda mi. Ferac je na volanu smrt!!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Mislio sam da je težak zato što su glatke gume, veća je dodirna površina, i samim time je teži na volanu. Znam da su TD-i lagani na volanu, ujak ima TD 45...
 
J

jokapz

Guest
Tuljane koliko je to kilovata minivoš?
Mira kaže da je jači od njegovog.

9,2 kW i rotirajuća (kružna) mlaznica nema skida boju sam tak...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bome si ti dobro potonuo :shock: jel si to išao tanjurati? Vidim da je zemlja slična mojoj :blackeye
Mi dajc driveri imamo baš gadne zemlje... ;)
 
J

jokapz

Guest
Postao/la DF&Torpedo dana 20 ožu 2009, 14:46
Bome si ti dobro potonuo :shock: jel si to išao tanjurati? Vidim da je zemlja slična mojoj :blackeye
Mi dajc driveri imamo baš gadne zemlje...

ma tu imaju neki izvori svake godine tu bude zapadanja... aha to sad zajedno sa zatvaranjem zimske brazde zatanjuram i gnojivo. Torpedom brnam, malo poravna i onda jednom tragom tanjuračom unesem gnojivo i prije sjetve jedan trag sjetvospremačem i bude milina!!
E pa baš zbog take gadne zemlje i jesmo dajc driveri!!! ;) ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh