• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako nas policija vara!!! Vozaci OBAVEZNO pogledati!

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
ak si kriv nemoj im pametovat,radil sam ko vozač,puno putujem da sam svaku kaznu platil kaj bi me išla kad su me zaustavili di bi bil.
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
U svakom slučaju ako naletiš na imalo razumnog policajca, progledati će ti kroz prste za neke prekršaje. Neki opet zaustavljaju s unaprijed donešenom odlukom da naplate kaznu.

Evo jedan meni najzanimljiviji susret sa plavcima:

Vozim službeni automobil i prekoračio sam brzinu za nekih 30-40 km unutar naselja.
Zaustave me pajkani, i bla, bla, kazna je toliko i toliko, ali ako imam 200 kn da im dam mogu nastaviti vožnju bez pisanja prekršajnog naloga. Objasnim im da stvarno nemam uz sebe novca, dao bih da imam ali ovaj puta mi je prazan novčanik. Otvorim pred njima novčanik i pokažem im samo 30 ili 40 kn (ne sjećem se više koliko je bilo). Na moje iznenađenje pajkan kaže : daj to što imaš i vozi dalje laganije. Ja dao lovu i sav presretan nastavim dalje.
Nisam mogao vjerovati da je bio zadovoljan sa par kuna, ali eto moja sreća što stvarno nisam imao više.

Drugi slučaj:
Istrčao mi pas na cestu, i doslovce se bacio na prolazeći kombi. Pas nizak rastom, rekoh, dobro je što je naišao kombi a neki auto. Čovjek stane, imao sam što i vidjeti. Puko prednji branik, otišla maglenka, pukao prednji far, malo dobio i lim - meni mrak na oči. Dogovor pao brzo, ja njemu platio popravak cca 4.000,00 kn.
A što da je naišla neka mečka ili bmw, ne smijem niti pomisliti.
Slično je i sa neregistriranim traktorima i prikolicama, slučajno da naleti neki skupi auto - ima da umreš a auto još nisi niti približno otplatio. Nije se s time za igrati.
Iako opet, treba donekle imati razumijevanja i za sirotinju, jer nije isto neregistrirani novi traktor od 100 ks i dotrajali fergo još u rukama nekog djeda.
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Ti dedeki šta imaju starog ferka nemaju ni vozačke pa ako numaju ni regu to je užas na cesti. Imam deda 24godište i jedan ne regan traktor, koji nejde na cestu, ali stari bi svakak s njim na cestu. Veli stari ja sam star pa kaj mi mogu? Ali kaj da on napravi kakvo sranje, pa ni nemora bit kriv, pošto nema rege ni vozačke pa ko če platit štetu i kaznu. Morat ču ja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Ak ne skrivi nesreću, mogu mu samo naplatiti kaznu.
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
tako je mogu mu naplatiti kaznu a kazna da te zaboli glava kada oni sve nabroje
 
M

MOCO

Guest
što mogu učiniti ako me netko lažno prijavi policiji (kontam da je iz pakosti) i policija iziđe i utvrdi da stvarnost nema ama baš nikakve veze s prijavljenim? Tražio sam broj s kojeg je prijavljeno, ali kaže nesmije mi dati, to valjda može samo na zahtjev suca! Mogu li pokrenuti nekakvu privatnu tužbu?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
izlazak policije

što mogu učiniti ako me netko lažno prijavi policiji (kontam da je iz pakosti) i policija iziđe i utvrdi da stvarnost nema ama baš nikakve veze s prijavljenim? Tražio sam broj s kojeg je prijavljeno, ali kaže nesmije mi dati, to valjda može samo na zahtjev suca! Mogu li pokrenuti nekakvu privatnu tužbu?
protiv koga bi pokrenuo tužbu?? policije ili nekog xy??
Policija mora izači na svaku dojavu.. čak i od anonimnog poziva.. te provjeriti istinitost.. to što je kod tebe došla policija nema ništa protuzakonitog(jedino ako su došli između 23 i 05 sati) u tom vremenu moraju ići samo na ozbiljne dojave..(npr.. susjed tuče ženu, i to se čuje na ulicu, tj. policija mora čuti galamu dok dođu do tvog stana). ako se ništa nečuje doći če poslije 5 sati i porazgovarat o tome s mužem i ženom. postoji iznimka kad netko zove s tvoje adrese a to također ti nečeš saznat(to se smatra ozbiljnom dojavom, i nevrijedi ono 0d 23 do 05 sati).
 
M

MOCO

Guest
protiv koga bi pokrenuo tužbu?? policije ili nekog xy??
Policija mora izači na svaku dojavu.. čak i od anonimnog poziva.. te provjeriti istinitost.. to što je kod tebe došla policija nema ništa protuzakonitog(jedino ako su došli između 23 i 05 sati) u tom vremenu moraju ići samo na ozbiljne dojave..(npr.. susjed tuče ženu, i to se čuje na ulicu, tj. policija mora čuti galamu dok dođu do tvog stana). ako se ništa nečuje doći če poslije 5 sati i porazgovarat o tome s mužem i ženom. postoji iznimka kad netko zove s tvoje adrese a to također ti nečeš saznat(to se smatra ozbiljnom dojavom, i nevrijedi ono 0d 23 do 05 sati).

pa post je star pol godine

zašto da policiju tužim!??svašt

mislio sam ako netko policiji stalno nešto prijavljuje,najčešće bezveze kako oni mogu toj osobi reći da prestane s glupostima jer nije ni njima lako stalno izlaziti na svakakve izmišljotine
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
molim dali netko poznaje malo bolje zakon jer ja sam pobornik onog da je zakon napisan da bi se kršio,danas čujem glupost na radio KŽ čovjek se prekrenuo ,mislim ovaj vikend sa neregistriranim traktorom i sa prskalicom,teško je ozljeđen i murija podnjela prekršajnu prijavu za prekretanje u polju ne možeš vjerovati onda se čude da nam je pravosuđe zatrpano glupostima:partyman:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
nezgoda

eh moj ajkula.. nije se čovjek vozio po moru da stigne do njive. nego je koristio CESTU (Nerazvrstana cesta je površina koja se koristi za promet po bilo kojoj osnovi i koja je dostupna većem broju raznih korisnika (seoski, poljski i šumski putovi, putovi na nasipima za obranu od poplava, pristupne cesta i prostori parkirališta, benzinskih crpki i sl.) ako je do nesreće došlo na njivi sudac će odbaciti prijavu policije ili se on sam može žaliti ako su mu oni osobno izdali prekršajni nalog s uplatnicama. toliko o kršenju zakona.. potrebno je zakon poznavati da bi se kršio.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Kad vidim vako nešto a još k tome da mi djete gleda i plače za menom,,,, taj policajac više nebi bio policajac,,,, majke mi on ili ja ,,,,,,:twisted:
Na snimci oba policajca su prekršila ovlasti ,,,, nisu smjeli ulazit u dvorište bez prikazanog sudskog naloga ,,,, nisu smjeli nasilno privodt osobu ako nisu bili ugroženi,,,, ali kakva je naša policija napisat će oni svašta da se ograde.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
bb

Kad vidim vako nešto a još k tome da mi djete gleda i plače za menom,,,, taj policajac više nebi bio policajac,,,, majke mi on ili ja ,,,,,,:twisted:
Na snimci oba policajca su prekršila ovlasti ,,,, nisu smjeli ulazit u dvorište bez prikazanog sudskog naloga ,,,, nisu smjeli nasilno privodt osobu ako nisu bili ugroženi,,,, ali kakva je naša policija napisat će oni svašta da se ograde.
citiram tvoj post upučen meni:"Ajde boga ti ne se** ", pametuješ bez argumeneta kojih nema na snimci..pitanje glavno je pošto su oni došli do te kuće.. nikakav sudski nalog im netreba da te odvedu ako si nestašan.. to ti se zove uhičenje.. a također te mogu dovesti na policiju na tzv. obavjesni razgovor. proguglaj malo literaturu koja se zove ZKP, ZPP, te zakon o polciji i njihovim ovlastima. i shvati gospodine da i policajac ima dijete kao i ti.. po tvome on je morao izvaditi automat i raspaliti rafal da bi obavio zadatak da ga drugi ne ometaju. stoga se netreba zaletavati pred rudo, nego sagledaj jednu i drugu stranu pa rasuđuj. a ne ovako .. on ili ja.. ili meni.. gornji citat..
s poštovanjem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
citiram tvoj post upučen meni:"Ajde boga ti ne se** ", pametuješ bez argumeneta kojih nema na snimci..pitanje glavno je pošto su oni došli do te kuće.. nikakav sudski nalog im netreba da te odvedu ako si nestašan.. to ti se zove uhičenje.. a također te mogu dovesti na policiju na tzv. obavjesni razgovor. proguglaj malo literaturu koja se zove ZKP, ZPP, te zakon o polciji i njihovim ovlastima. i shvati gospodine da i policajac ima dijete kao i ti.. po tvome on je morao izvaditi automat i raspaliti rafal da bi obavio zadatak da ga drugi ne ometaju. stoga se netreba zaletavati pred rudo, nego sagledaj jednu i drugu stranu pa rasuđuj. a ne ovako .. on ili ja.. ili meni.. gornji citat..
s poštovanjem.
Hvala ti , več sam napisao post ali imam etiketu kao provokator pa reko ajd puknuti prešuti nešto .
Meni se tu nameću razna pitanja ...samo neka
1. zašto je policija pred njegovim vratima a ne pred mojim ?
2.Policajac nije tu na štiti dijete nego otac , da je otac surađivao ne bi došlo do natezanja ?

Navukao vas je stari kad je klicao to je sad naša policija , nema naše policije , vojske ni popa ..oni samo služe sustavu ..deru po kičmi ma kako se zvali .
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
citiram tvoj post upučen meni:"Ajde boga ti ne se** ", pametuješ bez argumeneta kojih nema na snimci..pitanje glavno je pošto su oni došli do te kuće.. nikakav sudski nalog im netreba da te odvedu ako si nestašan.. to ti se zove uhičenje.. a također te mogu dovesti na policiju na tzv. obavjesni razgovor. proguglaj malo literaturu koja se zove ZKP, ZPP, te zakon o polciji i njihovim ovlastima. i shvati gospodine da i policajac ima dijete kao i ti.. po tvome on je morao izvaditi automat i raspaliti rafal da bi obavio zadatak da ga drugi ne ometaju. stoga se netreba zaletavati pred rudo, nego sagledaj jednu i drugu stranu pa rasuđuj. a ne ovako .. on ili ja.. ili meni.. gornji citat..
s poštovanjem.

A tko si ti ? :rolfer::rolfer: Tko se tebi obraća ? :scratch I molim ne piši prostote,,,,, :drinkers:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
888
ovaj iz susjedne države prvo lijepo pita što se dogodilo i je li što pio a tek onda govori da ide na alkotest i to na lijepo bez ikakvog deranja i primjenjivanja sile
 

Najnoviji postovi

Na vrh