• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Ne bilo koja vodilica, to nije isto, nego samo veća.
Godinama koristim neke primitivne vodilice nastavljene od dve i vrlo uspešno odrađuju posao, možda neko misli da je to ne efikasno alu praktično ogromnu količinu stabala sam sa njima obradio. 20221010_113902.jpg
Mozda nije dobar rez. Nisam ja bio član ovdje kad sam imao slika od stabala 150 i većih, možda neko misli da se to rusilo pol dana ne to ide svo ok. IMG_20190806_173233.jpg
I ozbiljne učinkom pravi. Dali bi ti nekom savjetivao da radi tako to je neka druga priča.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,540
ne kažem da nije živa na gasu, ne želim reći ništa loše o toj pili, upravo suprotno, ne želim reći niti da ne bude čist filter, želim reći da je to ono što mene zanima kod pile, a da li će ona imati puno ili nimalo piljevine u poklopcu lančanika...meni osobno je sporedno
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
@Ghost Sad si me digel iz kreveta… 😉
Evo slike filetra na pili i količine piljevine kad sam ga istresel na pank.
IMG_3376.jpeg
IMG_3378.jpeg
A evo slike poklopca sa 550xp koju sam koristil jučer kod vitlanja. Mislim da nisam ni dva rezervara goriva potrošil.
IMG_3379.jpeg
Osim toga 550xp mora na servis nakon nepunih godinu i pol dana korištenja i možda 150m drva (koristim istovremeno i MS341 i H61). Pila u startu ne prima dobro gas i guši se. Moram par put lagano dodati gas da bi se razvrtila i tek onda krenuti pilit inače ju zagušim.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
Ulje je pojačano na max. Troši rezervar goriva i ostane nešt malo ulja, možda pol deci, neznam točno…
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,540
Ispričavam se što sam u svetinju dirn'o.

Btw, nije bilo sa namjerom provokacije niti bilo što sličnoga, samo, kako sam i rekao, to je ono što mene zanima a ne da li ima piljevine u poklopcu
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
161
Husky ima dosta bolja rjesenja sto se tice prociscavanja zraka nasuprot stihla. Na 365 x torq realno triba cistit filter svako 10ak litara goriva ako ne i vise. Skupi se malo sitne prasine na donjem dijelu di su rebra al jos tu ima mista za disat.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
Nezanam koga ide ovaj post sa svetinjom. Ja sigurno nisam fanboy Stila, imam 2 Stihlovke i dve Husq.
Pišem ono kaj sam primjetil u radu. Filtracija zraka na 462 je meni zadovoljavajuća. Nije najbitnija stvar na pili kolko piljevine ostane u poklopcu al je lijepo vidjeti da je to dobro rješeno i da mi je čišćenje jednostavnije i brže. Pile uvijek nakon šume očistim i nabrusim lance za sljedeći put.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
To ćišćenje zračnog mi uvjek fali. Na h372 ajd lako skinuti pa i očistimo izduvam, ali na h61 čistim jednom godišnje ili kad nešto neide pa skinem poklopac nekad je nevidljiv karburator i zrači od piljevine. Ma to me nebrine ali kad vidim da je na cilindru zalijepljena uljem piljevina to me brine zbog hlađenja. H61 sa njom radim 70 stvari i nekad cijeli dan režem, o onda sebi kažem da sam konj, kompresor uvjek na stroju a pila ulijepita.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
161
Lanac! Postoji li razlika u kvalitet? Ne mislim kupovati sa vidija zubima!
365 je došla kao s "običnim" i kupio x cut da iman sa strane. Minja bi par rezervara jedan pa drugi. Iskreno nisan primjetio neku drasticnu razliku u ostrini. Neznam koja ima je razlika u cijeni ali sigurno nije duplo skuplji. Mogu oba dosta metara ispilat bez da ih se takne turpijom. Ja san amo rec sa svakim po 5-7 metara. Sad neznan sta bi bilo da san ih ima dok se ne istupe skroz jer mi je oba dva sjeba lik koji tvrdi da je profi pa ih je zario u zemlju pa san mora na strojno ostrenje :mad:.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,712
Ova iz #3228 radi, ali zubi na lancu nisu jednaki - ono lijevi i desni - pa "putuje", ne zarezuje ravno!
Tako da bi kupio drugi lanac!
Zanimljivo da oni u ovlaštenom servisu za DOLMAR nisu čuli za tu pilu! Valjda je starija od njih!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@Ghost Sad si me digel iz kreveta… 😉
Evo slike filetra na pili i količine piljevine kad sam ga istresel na pank.


A evo slike poklopca sa 550xp koju sam koristil jučer kod vitlanja. Mislim da nisam ni dva rezervara goriva potrošil.
View attachment 63179
Kod moje Jonseredke nije baš tak jako, ali nije ni puno slabije. Čini mi se da je bilo puno manje dok je bila novija. I piljevina je bila više suha.

Koji je razlog ovak jako nakupljene piljevine u poklopcu? Možda lanac nosi previše ulja kroz vodilicu, ili dio ulja isteče pored vodilice?
 

Najnoviji postovi

Na vrh