• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel mi može netko od vas (koji znate više od mene o motorkama, skoro svi.. :) ) pomoći oko izbora marke i veličine motorne pile, mislim si nabaviti motornu pilu jer nemam više živaca za piliti granje, malo drveće ili neki trupac doma kad mi dovezu drva doma (max fi 20cm) sa ručnom pilom, jer mi ova na struju i nije nešto, a niti mi ne doseže do voćki kabel... :(punch):
Ne bih išao u šumu zbog sjeće već da kad mi doma treba za uređenje okoliša oko kuće da se ne ubijam sa ručnom pilom. Jedno sigurno znam, a to je da neću one no name pile po pevcu i bauhausu koje traju 1 ljeto (u obzir dolaze Sthil i Husquarna) radi kvalitete i rezervnih dijelova.

Ja imam stihl ms230 i to je manja pila,imas sliku gore malo vislje u mom postu,al mislim da ti je i ta prevelika znaci gledaj velicine do ms210.
Glavni za stihl su ti u ulazu u Veliku Goricu poslje zubaka na ljevoj strani nasuprot inine benzinske,pa si pogle kaj nude.
Huskvarnu nemam al mislim da je dobra motorka a jeftinija od sthila.
Kad ju kupis obavezno radi mjesavinu kak propisuju i samo s njihovim uljem,znaci ulje od te marke koju kupis!:(wait):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ne plaća me nitko, al kod tih "entry" modela za mene dolmar/makita je No1.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ja imam stihl ms230 i to je manja pila,imas sliku gore malo vislje u mom postu,al mislim da ti je i ta prevelika znaci gledaj velicine do ms210.
Glavni za stihl su ti u ulazu u Veliku Goricu poslje zubaka na ljevoj strani nasuprot inine benzinske,pa si pogle kaj nude.
Huskvarnu nemam al mislim da je dobra motorka a jeftinija od sthila.
Kad ju kupis obavezno radi mjesavinu kak propisuju i samo s njihovim uljem,znaci ulje od te marke koju kupis!:(wait):

ja imam 3 husgvarne i od kad sam ih kupio pravim mješavinu sa stihl uljem i nema nikakvih problema to je isto nema tu razlike
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
A ko ti je prodal tu spiku o origigi ulju?
Ja koristim uglavnom to "xp". Ali više radi dostupnosti. Cijena mi je ista kak za stihlovo....
Koristil sam i to več kad ga ima...pa valjda ga več 2-3l dobila..i nema ni čađe ni nekog trošenja.
Bitnije da ti mješavina nije prestara max2 mjeseca!
I naravno da je dobro napravljena ;)
ja osobno radim MALO gušu.

ja imam 3 husgvarne i od kad sam ih kupio pravim mješavinu sa stihl uljem i nema nikakvih problema to je isto nema tu razlike

Pa kak nema? Ovo ke crveno a ono zeleno :icon_pidu:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Necu reklamirat al evo moje iskustvo,trosim sthil ulje za mjesavinu vec 25god i nemam nikakvih problema,1l oko 60kn,al samo na kojem pise made in germany ne made in EU!
Nisad moral raditi generalku ni na jedno sthil stroju a imam ih 5komada.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
zadnjih 30 god imam husqvarnu malo vecu, a uglavnom ne radim nista veliko, sve su to grabovi i bagremi do 30 cm promjera, rezem u metrice nikad u furke, husqvarna radi bez greske, ali je veca, neznam sad tocno koji broj i prilicno smara i neiskoristena je jer kad rusim nesto vece, tipa debeli hrast ili topole kad smo radili dode prijatelj koji se profi bavi s tim i odradi to.
nedavno sam kupio novu stihl 018, proslogodisnji model 2100 kuna, ovogodisnji model je 2700 kn :D
kupljena pocetkom ove godine, motorka radi kao velika, jaka je a lagana moze se jednom rukom raditi s njom, samo sipaj i rezi, za moje potrebe sasvim dovoljna.
preporucujem ju kolegi "gpugelni" ako ne radis puno ta motorka ce te sluziti dugo.
 

digital26

Član
Tu od
8 Tra 2013
Poruka
30
HItno Sihl MS 170 ili Husqvarna 236

Znaci prvo izvinjavam se ako sam negdje porijesio u odabiru podforuma za otvaranje teme.
Posto sutra idem u kupovinu male motorne pile koja bi mi sluzila da okrcim jedan komad zemlje cc 3000 m2 na kome se nalazi većinom bujad (paprat) i kupina . Tu i tamo ima negdje neko drvo promjera 30 cm ostala su 10 do 15 cm sveukupno ima 60 stabala za posjeć. Moglo bi se to na guzni pogon sjekera i zaga al nisam u tolikoj kondiciji. Kasni je bi mi pila sluzila za obržavanje voćnaka. Odabir je pao na ove dve?koliko sam primjetio 236 ima jaci motor. Pa molim pomoć od vas iskusnih!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: HItno Sihl MS 170 ili Husqvarna 236

Ja imam MS 170 i to mi je motorka koja mi sluzi u sumi za kitovinu i doma za sitne poslove i ja sam zadovoljan i snagom i svim!!
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Re: HItno Sihl MS 170 ili Husqvarna 236

Po meni husvarna uvek valja da motorka bude malo jaca
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: HItno Sihl MS 170 ili Husqvarna 236

Ja imam stihl 017 za sitne poslove,al dao bi ipak glas za husqvarnu
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: HItno Sihl MS 170 ili Husqvarna 236

Imam 170, ok je motorka sam šta hoče otić karburator na njoj (otišao nakon godine dana prvi puta), a problem je šta se neda niti štelati niti rastaviti jel je zaliven sav (stihl, made in china) neg jednostavno kad crkne moraš uzet novi (oko 400 kn orginal, made in china opet) Ok stroj za kresat živice i ovak prepiliti na manje.
 

digital26

Član
Tu od
8 Tra 2013
Poruka
30
Hvala na komentarima vidim da većina dala suglasnost za 236. Jel i ona kao sthil zalivena i nemoze se rastavit.Ili se da rastavit za nedaj boze promenut klip radilicu itd.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ne plaća me nitko, al kod tih "entry" modela za mene dolmar/makita je No1.

Iako su mi nekak Husky/Jonsered prirasle srcu, složil bi se s kolegom.
Dolmar jedini u toj klasi ima metalni karter. I cijene im nisu prevelike, a imaju više ks iz istih cc.
Pogledaj OVU ili OVU, npr.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Imam motornu pilu Dolmar 109 i stalno neki problemi sa njom, s time da uopce ne idem u šumu niti puno radim sa njom. Jel zna netko tko bi mi mogao pogledati i poštelati tu motorku da radi kako treba? Ja sam iz Bjelovara
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Daj opisi detaljnije kaj ti se desava i u kojem rezimu rada?
 

digital26

Član
Tu od
8 Tra 2013
Poruka
30
evo da vam javim da sam kupio h435 http://www.husqvarna.com/hr/products/chainsaws/435/ . Malo sam se cjenako i oko popusta dobio ju za 2450 kn redvona cijena 2899 . Ona sthil 170 D kad sam je video izgledala je kao djecija igracka. Otisao do husqvarna prodaonice i pogledao 236 model izgledao mi dosta robusnije. Ali u razgovoru sa pordavacem koji se doimao iskusan mi je rekao da su to pilice za okresivanje i građu a za mene bi bila dobra ova gore navedena. Pilu su testirali i upalili i sa nekom spravom nesto mjerio malo postelao karburator. Nadam se da ce me dobro sluzit
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imam motornu pilu Dolmar 109 i stalno neki problemi sa njom, s time da uopce ne idem u šumu niti puno radim sa njom. Jel zna netko tko bi mi mogao pogledati i poštelati tu motorku da radi kako treba? Ja sam iz Bjelovara
ako je takva ne nadaj se previše , potraži za nju savjet na njuškalu :drink:
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Najnoviji problem mi je kad se zagrije pocne gubit snagu, onako pocne se gusit, s time da ja nikad motorku ne tiskam, ali ona jednostavno na momente staje kao da nema snage, jednostavno se gusi. Sa kompresorom sam ispuhao filtere i nju ali nije pomoglo. E da nasao sam na njuskalu stihl 039 izgleda dobro, kakve jesu to pile. Jer imam stihlov trimer koji je do sad pokosio 100 hektara svakakve trave i draca i radi kao lud i nikakvih problema nemam sa njime.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Pošalji ju Oficiru na štelanje i nemaš brige, nikad više.

Imal sam nekad 108-icu, dok je išla bila je zvrk, a kasnije ju više niko nije mogel naštelati (mnogi su se kleli da budu) jer joj je trebal klip i cilindar.
Zamjenjena novom, a na ovoj odvojen metal, aluminij i plastika i reciklirana.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pusti ti oficira,al oficir bi ju nastelal da bi radila ko vurica dugo,jer vjerujem da nije uopce ubijena i losa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh