• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
@ Draško

Husqvarna 390 xp ti je stari model, kaj gledam se prodaje samo još u bih.
Kaj pratim druge forume šaltaju iz 372 xp 390 xp,395 xp na novije 572xp. Lakša manje troši...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
jedno pitanje.
Obzirom da mi u zadnje vrijeme dolaze balvani velikog promjera i imam teškoće sa rezanjem razmišljam da kupim vodilicu lanca 50 cm. Zanima me koja je vodilica optimalna?
Nisam profesionalac samo za povremene poslove.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
kupiš je na tip motorke. Najjeftijije imaš kineske al su slabog kvaliteta. Oregon ti je od 20 pa 30 € pa do 60€.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Uzeh nešto malo šume za radit, kakvih 1.5ha. I sad si planiram zemit S 261, a kad čitam ovo dođe mi da mimo toga kupim i ovaj drek i da s njom radim, a da 26-ica bude za ne daj bože, odbosno kad ova prdne. Baš da vidim koliko to smeće može izdurat hahaha i dali smo svi skupa idioti što dajemo kilu ojra za pilu, kad možemo dobiti 2 vodilice i lance plus rezervno paljenje hahahaha

 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Ne vidim zašto bi vozio wartburga ako možeš passata. Čuvaj si ruke i leđa, nemaš to rezervno.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma sve jasno, ali ovo me golica da vidim kakva je to snaga hahaha vjerujem da vibrira kao žaba. Svkako ću uzeti 261, ali 400kn nije neka para za test.
 
Tu od
28 Stu 2019
Poruka
74
jedno pitanje.
Obzirom da mi u zadnje vrijeme dolaze balvani velikog promjera i imam teškoće sa rezanjem razmišljam da kupim vodilicu lanca 50 cm. Zanima me koja je vodilica optimalna?
Nisam profesionalac samo za povremene poslove.
Na stranu Husqvarna (koja je klasa iznad) nama se Carlton i Ozaki pokazao kao nekakav best buy dobre kvalitete za ok cijenu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ma sve jasno, ali ovo me golica da vidim kakva je to snaga hahaha vjerujem da vibrira kao žaba. Svkako ću uzeti 261, ali 400kn nije neka para za test.
Inace, postoji moj post ovdje negdje gdje sam pisao o tim motorkama. Razmisljal sam slicno i kupio ju na Stecajna.hr (Supergoldy je to ustvari). Palila je super i isprva sam bio zadovoljan (samo prvi rezervar goriva), zatim je pocela curiti na sve strane, nije ni palila vise. Na pozive i mailove ne odgovaraju. Kad sam riskirao radni dan i osobno ju odveo u dubravu u zg (Supergoldy), bio sam 5-ti koji je reklamirao motorku (razne izvedbe, samo plastike druge). Nakon dogovora da mi ju budu poslali doma - morao sam riskirati jos jedan radni dan i ic po nju. Rekli su da mora gorivo i ulje curiti iz nje 😂. Upaliti je htjela, al se ni dala zgasiti (zgasil sam je na cok). E, da, lanac se tesko da napeti na tim motorkama. Najbolje kaj sam napravila - prodal ju za 100 kn (covek ima 3 takve slicne trebala mu za dijelove). Upoznao puno ljudi na netu koji su prosli isto. Lp
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A vrag nit motorke niti novaca bolje kupiš polovnu profi pa budeš nešto napravio s ovim niš
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ma istina, kupio sam je samo reda radi da probam (tak svi nasjednu). Inače imam 372xp, 038 magnum , ms180 i 050 AV i jos partnericu 350 i stvarno mi nije trebala, al reko da probam. Ovu sam kupio samo da vidim jel vrijedi kaj i da mozda bude u kleti da napilim koje drvo za roštilj s njom. Uvjerio sam se da stvarno ne vrijedi ni novaca ni zivaca. Na mojoj pisalo Champion i bila u boji sthila :)
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A da bolje te pare pojest ovako imaš smeće samo tako brat uzeo trimer neki 4 konja a ja sa sthil fs 55 i ovaj njegov na kraju dana ode u iber turažu i gotova košnja 🤭🤭🤭🤭
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Koliko para toliko muzike. Uvijek vrijedi za sve. Problem nastane kad trebate nekaj napraviti sa takvim strojevima a oni odbiju poslusnost - ode dan, ode vrijeme, a posel nije napravljen. Po meni je to višestruka šteta.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A nema ni dijelova radi toga i imam sthil jer je blizu servis i sve kupim odmah kad treba
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Slažem se, te motorke ne vrijede ništa. Još trimmer kako-tako, ali opet šteka i klimav i nikakav. Te stvari su samo dodatni trošak prije kupnje Husqvarne ili Stihla. Tu školu sam i ja kupio. Al kažu svaka škola košta.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Izgleda da nas ima više takvih.
Prvi put je jedva upalila nakon što sam nekoliko puta izvadio svjećicu i štelao fergazer, potrošila niti 1/4 rezevara goriva i više ne pali. Probao i dvije druge svjećice i skidao i rastavljao fergazer, ali nema života.
Pričao sam s jednim majstorom koji inače servisira pile, flakserice, kosilice....da je to smeće kakvog nema, složio je par komada i to na način da je od nečeg pripasivao fergazer i paljenje, ali kaže da tu nema računice i dugog vijeka trajanja.
Kaže da je to jako loš materijal, tj. odljev kućišta je od jako lošeg materijala i čim se malo zagrije jako se širi i sve se deformira
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Izgleda da nas ima više takvih.
Prvi put je jedva upalila nakon što sam nekoliko puta izvadio svjećicu i štelao fergazer, potrošila niti 1/4 rezevara goriva i više ne pali. Probao i dvije druge svjećice i skidao i rastavljao fergazer, ali nema života.
Pričao sam s jednim majstorom koji inače servisira pile, flakserice, kosilice....da je to smeće kakvog nema, složio je par komada i to na način da je od nečeg pripasivao fergazer i paljenje, ali kaže da tu nema računice i dugog vijeka trajanja.
Kaže da je to jako loš materijal, tj. odljev kućišta je od jako lošeg materijala i čim se malo zagrije jako se širi i sve se deformira
Steta sto sad imam novi mob pa slike nisam zadrzao. Slikao sam kako izgleda motorka nakon potrosenog jednog rezervara...zdeformiralo se sve sto je moglo :) te motorke dolaze na paletama i vjerojatno ima u toj paleti i neka koja i radi. Dogovoris sa proizvodjacem u kini broj komada, boju plastika i sto zelis da pise i naprave ti turu od par tisuca komada. sto god pisalo na njoj ustvari su iste. inace, oni lanci koje isto tak prodaju su limeni - moraš paziti kod brušenja turpijom da ga previše ne nabrusis :) ja sam sveg tog bio svjestan kod kupovine (i u mojoj branši se roba narucuje na kontenjere i biras velicinu kontenjera ko kutiju na tisku :) ), tak da me nije to nist iznenadilo - a nije da mi je ta motorka bila neophodna. Dok sam cekao u redu za reklamacije (podsjetilo me na studentske dane dok sam cekao pokaz za zet...), ljudi su vracali i agregate, motorke, slušalice, posuđe...svasta :) Svakom je skulirani tip rekel - bas cudno da se to dogodilo, a gle, da ste kupili i mercedes mogel je stat na cesti :)
Inače, btw ne javljaju se nakon kupnje na broj niti jedan, niti na mailove, a navodni servis vas zove sa skrivenog broja...da vas obavijesti da su kao popravili stroj :)
 
Na vrh