• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Svaka čast kolega,evo i ja danas bio u trgovini i gledao sam husky 365 i 555,365 je 4500kn a 555 je nesto jeftnija 4300,pošto je večina ljudi rekla da je 365 dobar stroj i da su zadovoljni,odluka je pala na 365 i u petak idem kupiti.
E sad opet pitam iskusne,kako ide s prvim paljenjem startanjem pile,i kakvu mješavinu složiti,koji omjer ulja i benzina,i dal ju treba razrađivati?
Kupi si preko nekoga na firmu, slušaj me kaj ti govorim. Znači ne plaćaš pdv. Samo osnovicu kolko košta pila.
Prvo paljene ko i svako drugo, to su pile koje su spremne za rad odma, znači ja sam kod 10 servisa valjda bio i pričao sa serviserima, i baš sa ljudima iz Husqvarne pričao o tome, mješavina ti ide 2%.
Na 5L benzina staviš 1dcl ulja, tak su to propisali i tak je najbolje, a ne neko veli malo jaču prvu mješavinu i slično, nema toga. Kad ju upališ odma možeš raditi, nema razrađivanja, klip i cilindar se moraju ravnomjerno grijat, to bi ti značilo pila mora biti u gasu. Čestitam kaj si odabral i ti Husqvarnu, tj kraljicu među pilama.
Cestitke, nemoj zaboravit upalit
Fala, nadam se da neću, al ovu godinu ju neću paliti, tek iduću u 3mj.ovu godinu sam sve ispilio kaj sam imao.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ja sam moju 365special pustio 10 minuta na leru da odradi i u drvo odma.Popila je 5 rezervoara a serviser mi je rekao nakon 10-12 rezervoara da mu odnesem da je presteluje jer je sad usporena za 1000 okretaja.
 

Markec1982

Član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
54
Nemam nikoga da mi uzme na firmu,a i nerado to ljudi rade,tak da budem ju uzel na rate i budem ju otplati.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja sam moju 365special pustio 10 minuta na leru da odradi i u drvo odma.Popila je 5 rezervoara a serviser mi je rekao nakon 10-12 rezervoara da mu odnesem da je presteluje jer je sad usporena za 1000 okretaja.
Ja pričao sa više servisera, nema tu vele razrađivanja, sve je spremno za rad. Sad svako ima svoje, al po priči kako oni kažu netreba.
Fala bogu. Već sam izgubil svaku nadu ;).
Nada umire zadnja. 😇😅
Nemam nikoga da mi uzme na firmu,a i nerado to ljudi rade,tak da budem ju uzel na rate i budem ju otplati.
Di si ju gledal? Pa neki sused, prijatelj kaj niko neće tak.
Koloko ima snage i dali znas zapreminu
Koga pitas?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
@smilan kolko si lanaca potrošio sve skupa i vodilica dali znaš?
Tu u temi se spominjalo da je neko trošio 200 vodilica godišnje i 400 lanaca.
Nisi samo napisao koliko pila ima ta firma koja trosi 200 vodilica godisnje?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nisi samo napisao koliko pila ima ta firma koja trosi 200 vodilica godisnje?
E neznam to, ali pisalo se o tome na sredini ove teme već, meni to bilo nezamislivo.
Ali očito neku i tu količinu troši na godišnjoj bazi.


Nego evo konačno moje nove pile, nakon tolko toga čitanja, savjeta, nakon ne prespavanih noći od briga koju kupiti, a koju ne.
I evo kraljice 555😊😊😊🪓🔞

Pila je stvarno prekrasna, ove boje su pogođene baš ono 100%.
Svaki detalj je rađen iz ljubavi prema pili, to stvarno zahtijeva puno truda. Stvarmo nema zamjerke.
Ali isplatilo se, model je top.
Joj kak se vesel kaj sam ju kupil, ali nažalost sad ju nebudem isprobal jer nemam kaj snjom delat ovu godinu. Pa ju moram dobro nekak nazat zapikarat i konzervirati , al zato drugu godinu bude fučkala po šumi ko violina.
Veli trgovac moramo ju upalit da vidimo jel dela, reko niš ne pali ni niš samo ju ostavi u kutiji jer ju nebum trebal. Al se smijal, mislil da se šalim, tek nakon par sekundi skužil da se ne šalim i da sam ozbilajn😇🤣😂😂
Veli da ju bar probam upalit u garanciji, reko budem ak stignem, ak se kaj slobodnog vremena najde, tak da lanc i vodilicu niš nebum otpakiraval još, nek stoji.
Zel sam ovu jer nisam znal da je taj novi model ko 545 u bojama, to me privuklo. 😉🥰

Evo i slikice koje.



Orginal Švedska 👌





Kak je uska i taman paše u ruke.



Evo novog modela i nove boje🥰🥰




Dekompresor.



Komande nekakve.



Sportski aspuh ima.



 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Hvala ti, služila bu me i više nek treba, opće mi ju žal sad probat, palit i mazat. 😍😊Joj prekrasna je, a paše u ruke 100%,opće nije teška.

Evo još koja slika motora malo i filter zraka, malo otvoril da vidim kaje nutra😳⛽koje to čudo tehnike, nema zajebancija sa inžinjerima, sve su tak složili do zadnjeg detalja po pe esu. 🥰



















 

Najnoviji postovi

Na vrh