• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Između ove H 120 MARK II i Husqvarne 135, onda moj glas ide H 135 (ne zato jer j e ja imam). Nego kad sam je ja kupovao baš sam bio nekako mišljenja da će bi bit OK ova manja H, ali me je serviser odgovorio od nje, i uzeo H 135. Baš je imao jednu ovu manju na servisu i probao je upaliti jednu i drugu, ova H 135 bila više reskija i skuplja. Ja zadovoljan. :LOL:
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Pozdrav,

Imamo bukvu cca 85-90cm u planu za rušit....a motorka je Stihl 039, 4,3KS i mač 45cm.....bi išlo sa tom motorkom? lanac je novi RS
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
A čuj, nekada davno su i veća stabla rušili sa sjekirama... Nastavno na to, ako nisi siguran u to što i s čime možeš, možda je bolje nekome sa alatom i znanjem platiti rušenje.
Osobno sam si za stabla većeg promjera uzeo i veću vodilicu jer jednostavno volim obarati u tri reza. Ako ideš sa kraćom vodilicom, onda radiš sve isto kao i sa dužom samo imaš duplo više rezova i moraš izbušiti prelomnicu kroz zasjek jer vjerojatno nećeš spojiti rezove.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Ma nije zbog mene..nego me tast uvjerava da mora biti jača motorka da s tom nejde, pošto smo do sada rušili samo do cca 70cm pomjera drva...Hm nisam još tako veliko rušio, ali ipak sam uvjeren da ide s tom motorkom, i do sad nisam imao problema oko rušenja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
724
Takoder, ide, ali ako nisi siguran da mozes, bolje platit 100 kuna ili popit sa nekim gemist i pojest malo narezanog pod 45 da ti srusi sa jacim strojem. Iako je po meni 039 sasvim dobra za takav posao.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Može se rušiti takvo drvo sa 039. Prije nekih 10g je moj otac rušil sa 029 stablo promjera većeg od metra, samo je to rušenje dosta potrajalo i potrošil fino goriva, a da vam ne kažem kako je bilo "lijepo" raspiljavati na furke sa tak manjom pilom. Kasnije smo kupili pilu od 6,5ks i s njom je milina tako nešto raditi. Poanta svega je da se može, ali je muka za pilu, sebe i gorivo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Tukel bi on tak s njum u nekom drugom filmu da ju nije prije videa pripremil i skinul lanac
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
A je...sa malim moraš bit tehničar 😂
Navodno je tak 😉 a i vijek trajanja je bitan, to ovi mlađi još neznaju, badava autotune kad za 5 godina već ne radi 🤣😉
 

Najnoviji postovi

Na vrh