• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da ljudi nisu srljali u novu tehnologiju još uvjek bi bilo mercedesa koji rade preko milju km..traktori bi mogli raditi bez akumulatora ..možda ni IMT ne bi propao...

Žalosno da to redovito rade školovani ljudi kojima rado vjerujemo.
Svijet je radi školovanih ljudi otišo kvragu.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
705
Svijet nije otišao k vragu radi školovanih ljudi.
Ono što desetak školovanih radi godinama jedan neškolovani može uništiti u sekundi.

Školovani ljudi i danas prave uređaje koji traju desetljećima, ali iznad školovanih ljudi je kapital koji diktira što i kako.

Problem je kapitalizam i industrija koja teži napraviti.... upravo ono što radi danas.

Živimo u 21 stoljeću i ne možemo biti kromanjonci.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,405
Ima i M-tronic prednosti - sam se podešava, filter može biti i zaprljan pa će raditi optimalnom snagom itd...
Dali se sam podešava ili treba donijeti stroj u servis na podešavanje.
Ako sam podešava smješu, onda dok ne nastupi mehanički kvar nebi trebao nikakvo servisno podešavanje, znači sam. Kako čitam iz komentara nešto ne drži vodu. Znači morao bi u svim uslovima i prema svim smješama ulja imati ravnomjeran rad, bez ikakvih osjetnih grešaka, čak i ako je loša smješa, ako nedostaje ulje u gorivu da nedozvoli rad, dali je tako?. Ja sam pobornik za nove tehnologije, samo što u reklamiraju teoriju, koja se praktično razlikuje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Ja sam bil fan Jonsereda...ali ga više nema. Ugasila ga Husqvarna... neoprostivo...

Rekoh, pred 20g. su bili tehnološki ispred Stihla, a i po povoljnijoj cijeni.
Pred 10-tak g. 560XP s Autotune (mi) je bila vrh i predmet želje...ali danas ima boljih pila od nje.
Trenutno H malo zaostaju po mnogim parametrima.
Pa i sam si rekel da je H ok, ali da je Stihl bolji.

I dalje nisam fan Stihla ni nikog posebno, ali shvaćam ak je nekaj bolje i savršenije.
Ak bu to sutadan Shindaiwa/Echo, priznat ću im primat.

Nekaj drugo me zapravo više čudi: svi ti koji se toliko boje elektronike u pili ili traktoru, "pa voze rage" , obožavaju dizele s CR-om ili turbo benzince s hrpom ekrana...
Radije bi PS ili vario mjenjač u traktoru nego nekakav takav u autu... Ali, obzirom da to nemam, ne mislim da je grijeh sanjati o modernijoj pili ili trimeru.
Napredak je napredak, možemo ga prihvatiti ili ne, ali nas kad-tad stigne.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
188
On sam podešava smjesu zraka i goriva i po potrebi kompenzira za začepljeni filter. M tronic se može, a valjda onda i autotune napravit veliki reset sistema na terenu, ide nešto 30 sek na leru pa 30 sek pun gas i to je to. Naravno ko i obični auto se zna zblesit i upalit lampica pa mora na dijagnostiku.
Husqvarna zaostaje po pitanju ubrizgavanja. Još nema nikakvih odgovora na ms 500i. A i taj ms 500i mi nije jasan. Karburator bi triba u većini slučajeva više trošit od direktnog ubrizgavanja a neki kažu da ms 500i troši više nego slične pile s običnim karburatorom.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,405
gospon velečasni , jeste li vi školovani ili kako bi onak rekli priučeni.
Kako odrediti onda stepen znanja neke oblasti. Ja sam išao u školu nekog zanimanja moje kolege bili odlikaši, ja osrednji. Ti odlikaši su samo znali za trenutnu ocjenu i ništa dalje, ja učio za sbe da sebi nešto pomognem kroz život i da s tim nešto zaradim. Sad bi bilo logično da mi daju savjet kako se nešto pravi, a u životu nisu nikad vidjeli priključke kakve napravim.
Priučeni možda pročita više stručne literature nego neko ko je išao u školu tako da smatram da tu nema jasne crte.
Stepen kuženja x želja je čudna konbinacija.
 

komna

Novi član
Tu od
1 Svi 2023
Poruka
3
A dobro, ja mislim da ipak Stihl ima puno godina iskustva i da i klasični kurburator i m-tronic rade solidno na dotičnoj pili. Da sam profesionalac koji pili cijelu godinu, možda bi mi bilo važnih tih cca. 10% više performansi i hoću li uštedjeti 5-10 minuta da malo narihtam H i L šarafiće.

Nego, vidio sam da neki naštimavaju te šarafiće baš sa specijalnim uređajem koji mjeri okretaje, tzv. tahometrom. Jel tko od vas to radi, ili naštimavate po sluhu, ako naštimavate sami? Ja za sad nisam imao još potrebe za time.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A dobro, ja mislim da ipak Stihl ima puno godina iskustva i da i klasični kurburator i m-tronic rade solidno na dotičnoj pili. Da sam profesionalac koji pili cijelu godinu, možda bi mi bilo važnih tih cca. 10% više performansi i hoću li uštedjeti 5-10 minuta da malo narihtam H i L šarafiće.

Nego, vidio sam da neki naštimavaju te šarafiće baš sa specijalnim uređajem koji mjeri okretaje, tzv. tahometrom. Jel tko od vas to radi, ili naštimavate po sluhu, ako naštimavate sami? Ja za sad nisam imao još potrebe za time.
kupi si tahometar , sad je to badava ..aliex...,ebay
 

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
112
Ova solo pila nema ni najmanji problem, ne pratim kaj se događa? A kaj veliš na alpinu bez amortizera?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
Pozdrav ekipa

Razmišljam o nabavi lagane motorne pile. Znači prioritet je da bude čim laganija, ali normalne konfiguracije (ne jednoručna).
Trenutno doma imamo Partner 410 i ona je zapravo taman po dimenzijama i karakteristikama ali ima skoro 30god i lagano posustaje. Imamo i neku Makitu, ne znam koji model, nemam zamjerke na nju ali mi je teška za lagane radove.
Gledajući što se nudi na tržištu, vidim Stihl MS 170, Ms 180, Husqvarnu 130, 135 i Echo 310, Echo 3510.
E sad me zaintrigirao Echo 3510 ali s tom markom nemam nikakva iskustva.
Može li neki savjet, preporuka.
Nije mi hitno, kupujem jer mogu a ne zato jer mi nužno treba odmah.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
744
Samo si gledaj servis i podršku. Stihl i Husqvarna su najzastupljeniji i dijelova većinom ima uvijek dostupnih odmah.
 

Ninz

Novi član
Tu od
1 Lip 2021
Poruka
10
Bok ekipa, pitanje. Koja motorna pila bi bila ekvivalent Stihlu 462 da je jednako kvalitetna a jeftinija za nabaviti?
Molim savjet. Hvala.

354.JPG
 

Najnoviji postovi

Na vrh