• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Re: kalači drva

Puca Puknutom k.... On več sa obadvije noge u EU.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: kalači drva

puknuti kaže:
festo kaže:
Pozdrav!

Nisam pratio cijelu raspravu ali vidim da je bilo priče oko kalača drva sa konusnim svrdlom. Zanima me da li je to svrdlo zamjenjivo, tj. dal' ga se može kupiti negdje kao standardno po dućanima? Na netu nigdje ne uspijevam naći.

Hvala!
Bilo ga je kod cerjaka (slo) na polici ..pa sad pitaj tielefonom za njega .
Ako si daleko mogu ti otić po njega pa ti poslat poštom , za male pare ;)
e kolega a pošto to svrdlo? :scratch
 
F

festo

Guest
Re: kalači drva

nije samoizrada, već ga moram obraditi za potreba faksa :) hvala na linkovima
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
Re: kalači drva

bok ljudi zanima me da li ima tko hladnjak ulja na cjepaču i od čega mogu to stavit jer mi se ulje poprilično grije sada po ljeti kada je stroj u pogonu non stop...razmišljao sam da jednostavno stavim da povrat gdje nema pritiska hladnjak od stojadina i gas samo se bojim da će bit mali protok a i rekli su mi da mi to nije baš neka ideja
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Re: kalači drva

siska kaže:
bok ljudi zanima me da li ima tko hladnjak ulja na cjepaču i od čega mogu to stavit jer mi se ulje poprilično grije sada po ljeti kada je stroj u pogonu non stop...razmišljao sam da jednostavno stavim da povrat gdje nema pritiska hladnjak od stojadina i gas samo se bojim da će bit mali protok a i rekli su mi da mi to nije baš neka ideja
Napravi veći spremnik, plosnatog oblika. To bi trebalo biti dovoljno. Još možeš napraviti povrat ulja preko bakrene cijevi fi15, zavinute u zmiju. Ak hoćeš pravi hladnjak lja, treba ti i ventilator.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: kalači drva

siska kaže:
bok ljudi zanima me da li ima tko hladnjak ulja na cjepaču i od čega mogu to stavit jer mi se ulje poprilično grije sada po ljeti kada je stroj u pogonu non stop...razmišljao sam da jednostavno stavim da povrat gdje nema pritiska hladnjak od stojadina i gas samo se bojim da će bit mali protok a i rekli su mi da mi to nije baš neka ideja


Da ti nije možda razvodnik sam premalim protokom ulja u minuti.
to sam od dosta ljudi čuo da je razvodnik premalog kapaciteta
i da im se iz toga razloga grije ulje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Re: kalači drva

zbalija kaže:
siska kaže:
bok ljudi zanima me da li ima tko hladnjak ulja na cjepaču i od čega mogu to stavit jer mi se ulje poprilično grije sada po ljeti kada je stroj u pogonu non stop...razmišljao sam da jednostavno stavim da povrat gdje nema pritiska hladnjak od stojadina i gas samo se bojim da će bit mali protok a i rekli su mi da mi to nije baš neka ideja


Da ti nije možda razvodnik sam premalim protokom ulja u minuti.
to sam od dosta ljudi čuo da je razvodnik premalog kapaciteta
i da im se iz toga razloga grije ulje.
Ili to ili loša pumpa...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

siska kaže:
..razmišljao sam da jednostavno stavim da povrat gdje nema pritiska hladnjak od stojadina i gas samo se bojim da će bit mali protok a i rekli su mi da mi to nije baš neka ideja
Ja sam stavio hladnjak od stojadina ...Garantiram da može progutati protok od 50 lit/min.
Testirao sam ga na negdje oko 70 l/min :shock: .malo se napuhavao .
Ako imaš protok veći od 50 lit/min. napravi tako da dio ulja zaobilazi hladnjak .
Mogu ti slikati za cca 10 dana .
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
Re: kalači drva

stvar je u tome da ja nemam pojma koliko ima protoka ulja pumpa i koji joj je tlak...za razvodnik nisam siguran možda stvarno i on šteka,,,za sada nisam imao nikakvih problema stroj radi ko urica i nisam naišao još na drvo koje nije bilo ili raskalano ili zdrobljeno a rašunajte na to da u istri raste večimo hrast medunac koji je neusporedivo tvrđi i žilaviji od bukve još ako je kvragav plači majko.....pumpa je neka švedska "sunfab" deveteroklipna od nekog kipera mislim da je reko tip da ima protok 80 litara u minuti...pokuštat ću onda sa stojadinom
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Podatak od 80 litara ne govori ništa ..
A ko te baš zanima probaj izmjeriti tako da netko drži ručku razvodnika u položaj cijepanje a ti okreni kardan cca 10 puta pa izmjeri koliko je izašao klip .Radi veće preciznosti bolje je okrenuti više puta .
Ili izmjeri koliko vremena treba da klip izađe cca 50 cm kod normalnog cijepanja
Još mi treba podatak kojeg je promjera klip i klipnjača tj. promjer cilindra s unutarnje strane .Ako ne znaš izmjeri cilindar izvana nekako čemo obraćunati stijeknu cijevi .
Kod cijepanja imaš 3 različita protoka .
1. kad ulje samo struji , ručica razvodnika u srednjem položaju
2. kod cijepanja
3. kod povrata tj. uvlačenja cilindra
Ovisno o dimenziji cilindra lako moguće da u povratu imaš 50% veči protok nego u situaciji pod brojem 1
 
A

ajeto

Guest
Re: kalači drva

Da se i ja malo uključim. Puknuti je u pravu ali ta pumpa ti daje taj protok kod 1000 rpm . Tebi treba protok od oko 50-60 l u min da bi imao normalan rad. Dalje,postoji mogućnost da su ti crijeva pretanka i da ti je potisni priključak na cilindru prmalog promjera,tj.treba vidjeti rupu koja je probušena na cjevnici. Ja sam svojeg nedavno završio pa sam imao nekih problema kod gradnje ,pitaš i naučiš. :D Koliko litara ti je rezervar i koliko ulja je uopće u rezervaru? Minimalno 40l ti je potrebno da se ulje ne grije ako cijeli dan radiš s njim,naravno ako nemaš usko grlo na razvodniku kao što su ti rekli. Nego da te usput pitam imaš li koju takvu pumpu viška i koliko si platio? Ja imam od petoletke ali mi je malo spor.
 
A

ajeto

Guest
Re: kalači drva

Ja sam iz Gornje Stubice. Ostali podaci na privat ako te baš zanima. :D
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: kalači drva

pa nije znam da se je i neke nas ZAGORCE prikupile ovdje, ajde hvala Bogu.....
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Re: kalači drva

zbalija kaže:
pa nije znam da se je i neke nas ZAGORCE prikupile ovdje, ajde hvala Bogu.....

Ja sam več negdije predložil neki sastanak "zagorske lige" (i onih bližih)
Pa da vidime kulike nas je . . .
 

Najnoviji postovi

Na vrh