• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
Re: kalači drva

Bude sporiji ~16%, no i dalje bude druga brzina neupotrebljiva.

No, nije mi jasno kakav je to cilindar koji ima cjevnicu baš ø117mm?
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Re: kalači drva

Cilindar je od nekakvog radnog stroja ko zna iz koje generacije, bio po nabavnoj cijeni od dvije kave pa da se iskoristi volio bih i ja da je klpnjaca deblja ali sad je ovako. Na otpadu kod nas u Bj stare cilindre nude po 17 kn kila a ne znas kakav je.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

zatvoris holender prstom potisnes klip unutra, ako zaptiva moguce da valja, tako isto i za izvlacenje.pregledas vizuelno i to je to,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

tko pemetam bi sad išo pumpu mjenjat ..bože ..uzmem ja ovu s pol cjene da nejde u otpad?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: kalači drva

Najvažnije da klipnjača nije izgrebana ili savijena,brtvljenje nije preskupo.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Re: kalači drva

Kupljeno novo tlačno crijevo danas u Hidrospoju 1 m sa dva dupla nareza 3/4 "i završetcima po kutom 90 stupnjeva, 200 kn za keš, sutra promjena crijeva i prepravak spremnika ulja moram ubaciti cijev obavezno, a u Trgoagenciji akcija 2030 kn. cilindar promjera 110 ako se ne varam i klipnjača 60 mm hod 1050 mm i kada se skine PDV ako se kupi na nekog drugog ispada oko 1500 do 1600 kn dok za stari sa otpada koji nije provjeren 17 kn za kg.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

na slikama se ne vidi , reko si ti imaš dvije cjevi međusobno spojene za rezervar , s 3/4 spojem ,
vidim na slikama , tebi povrat ulazi u jedan rezervar a na drugom imaš odzračnik ?

e sad , ako su rezevrari spojeni samo pri dnu onda bi trebao na svakom imati odzračnik , a ako su spojeni s jednim spojem pri dnu a drugim pri vrhu onda je ovak OK ..samo mi taj spoj od 3/4 između rezervara djeluje malog promjera ..ipat tu prolazi preko 80 litri ulja u minuti

meni se čini da ti se taj rezervar na kojem je povrat pun natoči uljem i tada ulje "pod "tlakom prelazi u drugi rezervar , nije to veliki tlak , to može biti 2-3 bara ..ali pitanje kaj se dešava sa zrakom , parama itd

koliki je otvor ključa kojim skidaš crijeva ?
ako možeš prepiši kaj piše na crijevima ?
da li su sva crijeva istog promjera tj oznaka ?
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Re: kalači drva

Spremnik je spojen sa dvije cijevi 3/4", glavno crijevo do razvodnika mislim da je bilo ključ 27 a sad je 32 ako se ne varam, izlaz prema cilindru iz razvodnika je 1/2", a svakako sam planirao spojiti spremnike skroz na vrhu, (šuplji vijci, nastavci i malo crijeva za gorivo) to bi trebalo propuštati zrak ako se ne varam, sutra je novi dan i jedno po jedno pa dokle stignem, slikam, slazem, i tako nekoliko puta a onda proba i dijeljenje iskustava. Plan je bio da se ulje bolje hladi, ali izgleda da sam napravio fritezu od spremnika.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Re: kalači drva

Ima na jednom otpadu kod nas spremnika od trafo ulja ali su nakaradni do zla boga, jedino što imaju tanju stijenku od ovih mojih pa bih možda mogao od ta dva nešto iskombinirati, sutra ću sve znati danas se nije stiglo. Kad sam to čudo počeo praviti savjeta je bilo za dva šlepera, a sada kad treba riješiti ovih par problema užas, od savjetnika se nitko baš ne kuži u hidrauliku a ja kreten nisam odmah došao potražiti savjet na ovu stranicu. Kad sam već u hidraulici da priupitam za jednu doradu radi se o malom traktoriću Agria 4800 koji bi tijekom ove godine trebao dobiti grtalicu ali nema niti jedan izvod iz hidraulika. Ili da tu temu prebacim na dugo mjesto.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Re: kalači drva

Ne mora se ali bilo bi dobro, jer lijenost je majka svih izuma i pomagala. Stroj je kao iz kinder jajeta ali služi svrsi, fali samo grtalica i onda ima sve priključke.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Re: kalači drva

Izvršena promjena crijeva ugrađena cijev na povrat ulja i manje se grije i manje se čuje u povratnom crijevu sada još samo promijeniti fritezu od spremnika i moslim da će ro igrati. I jedan od savjeta je da se amanji pritisak odnosno narikta razvodnik jer smo ja i moji pomagači uspjeli previnuti donju ploču koja je debela 25 mm
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Evo i cjepac,koji ide uz vitlo,ali posto je tema ovde ,onda neka budu tu,:(clap):
 
Posljednje uređivanje:

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Imao sam cjepač na svrdlo oko godinu dana sam sam ga pravio i nije mi se to svidjelo bio je bez ikakvog prijenosa. Doata brzo je to kalalo ali kad au deblji komadi bili u pitanju jedan je bio dežurni na gasu. U pravim kvrgama 4006 je pri punom gasu krepao kao da je zablokirao. Osjećaj je takav kao da se sve raspalo a živicčnjake je sve rasčijao odluka je bila u dućan sa njime pa neka se drugi igraju.

Nova igračka još nije ofarbana i malo detalja fali ali prvo posao onda šminka
 

Prilozi

  • 20170315_172006.jpg
    20170315_172006.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 144
  • 20170315_171952.jpg
    20170315_171952.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 141
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Pregrijavanje riješeno zamjenim crijeva od pumpe do razvodnika a nišan je ostao na cilindru jer nisam odrezao držače koji su bili za bager. To ostaje za poslije kada će biti bojanje i šminka zad se nema vremena šuma zove. A i za to se može zakačiti ako ga negdje tovariš kad se spusti cilindar jer je onda negdje oko 1.80 visine

Danas sam vidio u sumi cjepač mislim da je rekao čovjek da je kupovni krpanov mali ferko radi na vise od pola gasa i sve debele i živičnjake su zapiljavali. I je ljepši je od moga jer je lijepo pofarban rekao i je taj gazda ali kad je vidi sto smo mi cijepali skoro jmu su se vilica zablokirala zinuo kao som a dajo radi na mrvicu jače od ler gasa. Jos da su vitlali drva ta bi bila jako jeftina
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh