• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
na koji nacin rijesiti kalac da ima dvije brzine cijepanja, vec sam o tome pisao, razmisljam da osim dvije pumpe velikog i manjeg protooka, je mozda moguce i sa posebnim cilindrom, koji ima mogucnost da radi sa manjim i vecim promjerom.
Diferencijanom spojem cilindra , ja ću ti odgovoriti na PP a cjenjeni forumski štakor VTZ će sve to ljepo razjasniti ovdje javno samo kad moj kolega pouknuti(ili kako već) odgovori njemu na slovenskom forumu .
Bože dragi na kaj se ja spuštam :scratch
Znaš ispočetka sam se ljutio na tebe , ali sad vidim da moj tata ima pravo kad kaže : kad bi budala znala da je budala ne bi bila budala
I sad se odsrca nasmijem na tvoja gluposti , i molim te nemoj nikad prestati a kamoli otić.
 
V

VTZ

Guest
i kakve veze ima tvoj odgovor sa mojim pitanjem , ajde malo pojasni
nije mi jasno ovo

Nisam odmah razumio tvoje pitanje - na koju os misliš, pa sam zbog toga krivo odgovorio. Tek kasnije sam shvatio da misliš na vrtnju kardana i pumpe, ako bi tu došlo do nekakve blokade (pumpa na pr.), postoji mogućnost da se cjepač prevrne na bok, u smjeru vrtnje kardana..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Nisam odmah razumio tvoje pitanje - na koju os misliš, pa sam zbog toga krivo odgovorio. Tek kasnije sam shvatio da misliš na vrtnju kardana i pumpe, ako bi tu došlo do nekakve blokade (pumpa na pr.), postoji mogućnost da se cjepač prevrne na bok, u smjeru vrtnje kardana..[/QUOT]

Nadam se da ste konacno jednom raspravili oko toga
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dobro kaj nitko nema muda napraviti štopačku dreva ..Kaj ja moram uvjek sve prvi ?


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2bOnDnhyEBQ&feature=related[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kako ergonomski projektirana sprava:D...nije mi jasno zakaj te sprave zovu widowmaker:scratch...100 puta sigurnije od švasane sjekire
iskreno mene malo strah toga nemaveze
kad uhvati rukavicu nestigneš ni zacviliti
još kako kažu popij si malo da otjraš zimu ode šaka
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
iskreno mene malo strah toga nemaveze
kad uhvati rukavicu nestigneš ni zacviliti
još kako kažu popij si malo da otjraš zimu ode šaka

ja mislim da je poprilično sigurno jer je puž dosta nisko i sama ploha stola ne dozvoljava da se zarotira, a onaj okomiti komad pločevine sprečava da puž povuče drvo pod sebe pa da svine osovinu ili neku drugu havariju. isto tak mi se sviđa rešenje koje je prikazano na prethonim stranicama na onom unimog filmiću. puž nije klasično konusan već ima prelaz, time je omogučeno da se manje opterečuje pogon u početku kalanja dok je otpor največi, a kasnije kad drvo "napuca" jeddnostavno ga "širi dio" dokraja raskoli
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
evo danas sam malo uhvatio vremena da započnem jedan cjepač
sve je ovo uradjeno za otprilike pola dana , sječenje ploča, bušenje, brušenje, varenje,konstruisanje , odlazak kod tokara i ...........

abcd0010v.jpg


abcd0007h.jpg


abcd0008da.jpg


abcd0009zk.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kakva ce situacija biti sa silom i brzinom u radnom i povratnom hodu, koju pumpu planiras staviti (kubikaza i radni tlak)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
hidraulika dolazi na red malo kasnije , za sada samo mehanički dio me interesuje
a daljinski , ne nedostaje vam humora :finga:
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Svaka čast Savo ti si čovjek koji svoje zamisli provodi u djela, a i vidim da ti ide varenje. Daj mi reci što radiš sa svojim proizvodima, npr. što je s malim kalačem drva, frezom za snijeg... jel ti i nešto od toga što napraviš prodaš?
 
B

BAGERISTA

Guest
Savo,,,sve pohvale na kalaču,,,,moram ti poslat jednu sliku makine za varit,,,koja ni sam neznam koliko godina ima,,,,,,ali nebi je dao ni za kave pare,dere elektrode ko prst ....vidim da si odličan varioc..,,,,...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
sve što napravim služi isključivo za moje potrebe , bilo je i par izuzetaka ali nisam ih prodao nego mijenjao za neke stvari koje su mi prioritetnije

mali cjepač je samo bio eksperimentalni uzorak i on mi je poslužio da se upoznam malo sa meterijom , iz njega sam izvadio dosta zaključaka kao što je oblik sjekire , radna dužina , sile koje se pojavljuju i ..............

taj mali cjepač možda i implementiram u ovaj , znači da ga prepravim da cijepa samo male kladice jer mu je mali radni hod , i tako da u isto vrijeme mogu raditi dva čovjeka , jedan na ovom većem a drugi na tom manjem , radni patos bi im bio u istoj ravni da se iskoristi radni prostor

što se tiče varenja , nisam neki stručnjak ali obzirom da sam učio bez ičije pomoći ja sam zadovoljan za svoje potrebe
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Bit će to dobar kalač! Sviđa mi se masiva :). Nego...hoćeš li još dodat vrh sjekire, ili što? Malo je tup zasad...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Bit će to dobar kalač! Sviđa mi se masiva :). Nego...hoćeš li još dodat vrh sjekire, ili što? Malo je tup zasad...

tup :rolfer:
biće oštrica ali od nekog ejbenjačkog materijala , vjerovatno gibanj
razmišljam čak da vrh oštrice ne bude ravan , nego na ''V'' , znači kada sjekira ulazi u drvo da en ulazi odjednom cijela dužina oštrice , mnogo lakše ide tako
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
napravio sam onakvu skalameriju sa borerom i totalno nezadovoljan,motor monofazni 1.5 kw,2800 o/min,štafle i slično odlično cijepa ali cjepanice odmah zaustavi motor,zna li tko što napraviti?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zna li tko što napraviti?
Jači motor :rolfer:
daj sliku ?
Ništa bez trofaznog motora min. 4 kW .
puknuti sa tobom se nikad nezna dal se zahebavaš ili si ovo o kapcitetu pumpe glupost napisal:scratch
je moja greška , isprika
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh