• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma ako buš tam spajal ja bum kabel do gore cuknul ili buš prosil jel smiješ uštekati....

Evo ga, to je to doklen sam ja dogural.
Tovari nareznice, gibljive cijevi i sve kaj ti još fali i gas da to pospojiš.
Mi smo iscrpili ideje.
sad mi je žal kaj nisam riskiral tablu lima i okoval stroj da si pomagači ne nažuljaju leđa
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Puknuti molim te objasni mi kakvi su to ventili još dodani. Sa hidraulikom sam na Vi i primjenio sam tvoje savjete. Mašina je ok, a možda more biti još i bolja.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Multiplikator grupe 3 i pumpa grupe 3 55cc3 došlo u kompletu novi iz rosi teha 2300 kn i godina dana garancije

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Koje je ubrzanje multiplikatora, ako je 3,8, imat ces protok oko 70l, koliki je promjer cilindra da trebas toliki protok.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti molim te objasni mi kakvi su to ventili još dodani. Sa hidraulikom sam na Vi i primjenio sam tvoje savjete. Mašina je ok, a možda more biti još i bolja.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
gdje je dodan ventil?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
koja kocka>?-kod pumpe?-to je sigurnosni ventil
prije ga nije trebalo jer je bio kod motora .

Kopletna ideja je krenula od toga da se to spoji na traktor , još jednom se potvrdilo moje vjerovanje da je kalanje ko i svaki drrugi priključak tko ima dostupnu 3f struju tjeranje preko traktora sranje .


Tak da je to došla poteba za motorom , sigurnosnim , rezervarom itd.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Puknuti,nebi se slozil s tobom bas za struju. Meni je na isplativije raditi na traktorski pogon. A i na kraju krajeva,da radim drva samo za sebe,nije bas lako okrugle metarne komade stavljati na prikolicu i onda doma to kalati na struju...

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Je v šumi i tam gdje nema struje.
Ali ak kalaš doma, onda je bolje i jeftinije tjerati elektromotorom.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Meni nije. Ja sam sve poceo prebacivati na traktor. Drobilicu sam napravio na traktor,ali uz opciju da bude na struju. Imam sve,motor,sklopku,remene,ali jos nisam ga postavio. A vec sam i rupe probusil.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ak su drva za svoje potrebe i hoće se kalati doma, onda se voze čoki (kotači) duljine koja paše za loženje. Nema mi logike voziti metrice pa ih doma dodatno raspiljavati (osim ako ne postoje neka druga ogranićenja).
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Pa imam,zato i velim. Ali ja znam i ljude koji imaju cirkular,pa pile u sumi na furke i onda doma to tak voze. I doma onda kalaju. Kad bi vec i isal rezati na kratko,onda bi odma i skalal to u sumi.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Zakaj?
V šumi obaviš ono kaj moraš i dopeljaš doma. Kalaš doma, kad imaš vremena i volje.

Možda griješim, no v šumi ima smisla kalati samo na metrice. No, svatko nek dela kak mu paše.

A na struju je svakak jeftinije, naravno, ak je na raspolaganju dovoljna snaga.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Ja je imam kolko hocu,ali meni ispada jeftinije sa traktorom.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kolko je to benzina,piljevine?

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Svaki treči rez bi ionak radil s motorkom. Dakle, ima piljevine više oko 40 do 50%. Potrošim i 3x više goriva. Sve to stoji.

Prije sam radil prvo metrice pa onda kad se posuše na crkular i nakon toga kalanje na sitno za šparet. Nakon kaj sam prvi put dopelal doma već na kratko izrezana, cirkular je otpal, kalaju se na potrebnu debljinu dok su friška (besplatna teretana bez kalača). Čak više ni granje ne pilim na cirkular nego jednim rezom prepilim nekoliko grana.
Inače sam dosta štedljiv, ali za 15 metri drv godišnje, unatoč svemu, više se ne vraćam na stari način izrade.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ovdje treba razdvojiti za vlastite potrebe i prodaju ...tj na veliko .....a opet na veliko i na veliko veliko ..itd ,
 

Najnoviji postovi

Na vrh