• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki, sve pričate krivo, oprostite na izrazu.
Cjepač / kalač na svrdlo je zabranjen. Zna se zbog čega. nema ga za kupiti nigdje koliko vidim, kućna radinost je priča sigurnosti i zaštite na radu.

Hidraulični kalač nijedan, ali nijedan ti ne može odsjeći ništa ako je kupljen u trgovini / dućanu i koji je proizveden po svim standardima. NA takvim kalačima nema cijepanja dok nisu obje ruke na obje ručice lijevo desno, jedna ruka na jednoj ručici camo zaustavlja sjekiru u povratu i sjekira stoji na mjestu. Narihtaš furek i drugom rukom zatvoriš i onda stisneš... Recimo ja imam takav električni Schepach 1200 trofazni, piše 12 tona i ne mogu si odsjeći niš....ili mogu jedino pimpek ak ga stavim na kladicu :cool: dok s domaćom proizvodnjom pogonjenom na traktor mogu odsjeći na sebi kaj god se more...

E da, cijepal sam i s krpanom kod kolege, bez ikakvih izmicanja zaštita, stroj je prva liga i baš sam se sigurno osjećal. Čovjek je kupil krpana nakon kaj je ostal bez dva prsta, o omjeru cijene prstiju i Krpana bolje da ne govorim.

NAravno, ne mora samo i uvijek biti KRpan, ima i drugih proizvođača iz dućana, samo ne skidati zaštite
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Dedo!
Opet sam dovezao prikolicu letava sa krova!
Čavli su kovani- četvrtasti u špic, a glava raskovana. Ima ih i stotka, ali i dulji!
Stariji su od 200 godina
 

malivuk

Aktivni član
Tu od
27 Srp 2018
Poruka
79
Pozdrav
Molio bih informaciju ako neko ima iskustva s ovakvim pumpama.
oznaka A10 VO 71 DFR/31
Zanima me dali se može iskoristit za amaterske kućne potrebe imam neku povoljnu ponudu.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
488
Ozbiljna pumpa,kalač koji može iskoristiti što ta može dati nije amaterski. Mislim da je steta pumpe.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Iako je klipna, treba paziti na smjer okretanja osovine - naznačen je!
Može se promijeniti okretanjem "tog kurčića"!
Guglaj: eaton vickers
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Da sam ja na njegovom mjestu, nebi to prodaval. Netko bu stradal sa njegovim cjepačem, osiguravajuće društvo bu pokrenulo bu postupak utvrđivanja krivice, čovjek bu doma imal račun od kojeg ga je kupil i najeb... bu...

Ujedno vidim da prodaje pol hidrauličkih cjepača koji nemaju ugrađene sigurnosne sustave... pitaj koliko je takvih prodal dućanima ...

Nije mi namjera nekaj tuviti.... tko ne voli svoje prste, njušku ili glavu bez koje bu ostal itd.... nek cijepa s čim mu je volja...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ma slažem se ja sa tobom u potpunosti i podržavam tvoje razmišljanje.
Samo sam ti htel pokazati da ima.

Jedino čega več dugo nema je mljeveno meso od kojeg bi se složile kobase kaj si obečal ili čevapi koje je obečal jedan drugi forumaš 🤭 :hahah:;););)
 

Najnoviji postovi

Na vrh