• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
@MUHA zato imaju kontra pločevine prema stupu koje ne dozvoljavaju da se pločevina koje pritišće cilindar svine
Jasno mi je da je to dodavanjem materijala izbedivo.

I opet ponavljam, kome trebaju takvi prilagodljivi kalači logički je da bu si ga i kupil, ali tam na početku je neko pital da bi on skalal godišnje 20 metara drva... ne kilometara a savjeti su ga doveli do stroja koji si malo ko može priuštiti da ga ima za tak malo posla.


Ili bar xd na kraju, makar ne znam kaj znači
I nije isto ako je xd ili XD 🤭 ;)

 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Ovak zgleda ploča za cilindar.
20 - 30mm debela, ovisno kakvu mogu u tom trenutku nabaviti.
Oko ploče i stupa ideju 10mm ploče, 150 visina i to se bude spigalo nikad.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-08-18-23-00-54-923_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-08-18-23-00-54-923_com.miui.gallery.jpg
    29 KB · Pregleda: 46

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
ZJ! Javi seeee!
Nemam se zakaj javljati. Nemrem se ja z ovima od 17...46 mjeriti, pa nemam pravo glasa.
Moj je mali i slabi, a uz ti ni ne stoji v zrak ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
a uz ti ni ne stoji v zrak ;)
Ja nemrem potvrditi jel ikad i stajal, ali kolko sam čul ili pročital na forumu (sad neznam jel na ovom našem ili na onom stranjskom na kojem si ga prezentiral) u planu je dodatak koji bu gledal prema gore.
Kak poslovi oko toga napreduju?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,469
Ili si ga preforsiral ili se možda nisi s njime dovoljno zabavljal dok si bil mlađi. Nije dobro niti jedno ni drugo, treba se najti prava mera. :unsure:
 
  • Like
Reactions: ZJ

Mirko

Novi član
Tu od
16 Tra 2019
Poruka
6
Neke stvari mi nisu jasne!
Otpoji tlačno crijevo na pumpi i uključi ju da tankira ulje u neki ksnister!
Radi li to? Pazi na količinu!
Malo mi bila gužva, ali danas sam probao.

Tlačno crijevo iz pumpe u karnister na leru 10sekundi, cca 4,5 litara ulja.
Povrat sa razvodnika u spremnik, 10 sec, cca 4.5 litara ulja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ili si ga preforsiral ili se možda nisi s njime dovoljno zabavljal dok si bil mlađi. Nije dobro niti jedno ni drugo, treba se najti prava mera. :unsure:
Možda treba ubrzati pumpu :unsure:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,344
Nemam se zakaj javljati. Nemrem se ja z ovima od 17...46 mjeriti, pa nemam pravo glasa.
Moj je mali i slabi, a uz ti ni ne stoji v zrak ;)
A da, ovi od 17-46 :unsure:
A da išćeš poticaj, morti "pe v nebo"?:hahah:
Za one koji ne znaju, ZJ ima kalač kakvog ne možete kupiti jer je ručni rad, a brdo funkcija i mogućnosti!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,344
Pa nema tu puno filozofije!
Pumpa gura klip u cilindru. Tu samo treba upariti pritisak pumpe sa površinom klipa i komanda guraj-vuci!
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,469
Ljudi sekire i kalače v ruke i vudri. Ako nejde ponovi radnju dok ne popusti. Tu je sva filozofija. Manje slika i poruka, a više udaraca. Evo i mene to čeka. Slika najvjerojatnije nebu jer mi je teško stiskati gumbe na mobitelu. Sretno i čuvajte se šume, osim ako u njoj kaj kuhate, slikate ili pečete. Onda se pazite lugara.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Malo se kalalo, sad je sparina, gotovo za danas, sad tuš i kimbač🙂

Dost danas posla, čak i previše.

Jedino realni sektor dela 12 vur svaki dan i čudiju se novoj tehnici. Ali imaju probelm na svako riješenje, baš su fensi zanimljivi.
Kak se lepo kala da to nemrem opisat.







 

malivuk

Aktivni član
Tu od
27 Srp 2018
Poruka
79
Pozdrav forumašima i jedno pitanje vezano za cijepač.
Kako je bolje postavit sijekiru ispod cilindra, dali u centar klipa na pola sijekire ili prema stupu izvan centra.
Gledao sam razne izvedbe iz kućnih radiona pa vidim da ima raznih verzija, dali je neko radio analizu u 3D.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,444
Nešto će im biti pa tome i služe. A onda u realnom cjepanju manjih komada uopšte ih nemoraš gurati uz stub. Takvom izradom niti jedan nema problem,. Na jednom skoro izrađenom za 2mjeseca momak je iscjepao oko 400 metara drva još mu se nije pojavio značajan luft na klizačima. Na jednom davno izrađeno pređena je cifra 3000metara pumpa je mijenjana a oštećenje vidilice je manje od 1mm. 20221212_165700.jpg
Nosač sjekire je duži od sjekire skoro i 10 cm nekad, ovdje je recimo neki 7 cm duži.
 

Najnoviji postovi

Na vrh