• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

V

Vjerni983

Guest
Čitam i ne vjerujem...:lol::lol::rolfer::rolfer: Jel ima tu neko da je radil sa hidrauličnim kalačem i sa onim na svrdlo?
 
Z

zetor4718

Guest
Čitam i ne vjerujem...:lol::lol::rolfer::rolfer: Jel ima tu neko da je radil sa hidrauličnim kalačem i sa onim na svrdlo?

Ja imam oba dvoje,hidraulični koristim za kvrge i furke(neznam stručan naziv za drva koja idu odmah u peč),a svrdlo koristim za višemetricu zbog bržijeg cjepanja.zašto pitaš?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ja imam oba dvoje,hidraulični koristim za kvrge i furke(neznam stručan naziv za drva koja idu odmah u peč),a svrdlo koristim za višemetricu zbog bržijeg cjepanja.zašto pitaš?

ja imam na svrdlo jako sam zadovoljan jer sam brz s njim,hidraulično nemam ali mi se čini da je puno sporije od svrdla ispravite me ako griješim
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
Prijatelji forumaši.Nisan odavna pisa ništa pa evo da se i ja ubacin.
Gleda sam ovaj stroj doma rađen.mislim da je fulana konstrukcija.Čovjek za to pita 5 800 kn.
 

Prilozi

  • kalač.jpg
    kalač.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 498

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Čini mi se da je dosta savojno opterećen i nema klizač za sjekiru pa bi mogao klip stradat...dobro, sve zavisi koju silu stvara i kako kako je podešen ventil, al opet glupo je da ima pritisak manji od, ne znam, 5T...
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
Čini mi se da je dosta savojno opterećen i nema klizač za sjekiru pa bi mogao klip stradat...

To san i ja mislija.
Glada sam cijepač poli Nina u Žminju.
Za kraće cjepanice pritiska 16 tona 8000 kuna,a kad bin kupi cilindar,pumpu razvodnik...
3 600 kuna.Imam u planu kupit,dvoumin se.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Prijatelji forumaši.Nisan odavna pisa ništa pa evo da se i ja ubacin.
Gleda sam ovaj stroj doma rađen.mislim da je fulana konstrukcija.Čovjek za to pita 5 800 kn.
Teško je vidjeti detalje, no to kaj nema klizača i nije problem. Pogledaj noge na autokranovima, neke nemaju vodilice već stoje na klipnjači.
No, za te novce ga buš teško sam napravil.
Nego, pitanje je hoće li ti zadovoljiti, jer ovaj nemože kalati metrice.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Istina je to kaj veliš, samo mi se čini da su kod kranova puuno masivniji klipovi i većina njih nema dugi hod i ne rade veliko savojno opterećenje u trenutku uvlačenja i izvlačenja. Doduše nije ni na ovom cjepaču dugi hod, al eto, to je samo moje pišljenje:partyman:
 
V

VTZ

Guest
eto to je od hidrulike nino obecao sam vam staviti :D

Samo to? Pa osim podnožja (i jedne cigle) ne vidi se ništa drugo! Daj stavi više fotki, na kojima se vidi cilindar, razvodnik, sjekira, spremnik ulja, stup cjepača, komande, i t.d...
 
V

Vjerni983

Guest
Otišle mu baterije:lol::lol: Pitam radi usporedbe! Ja sam radil samo sa svrdlom a da budem iskren hidraulički nisam nikad ni videl u radu! Moje mišljenje je da je svrdlo dost brže jedino kaj je mana kaj ostaje puno špranja i veče je opterečenje za traktor...ak griješim ispravite me;)
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
Mislim i ja da nebi trebalo bit problema sa klipom kad je brvo kratko i bez grče,ali kad je grča?
Ipak mislim da definitivno dtrbaju vodilica
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
Mislim i ja da nebi trebalo bit problema sa klipom kad je drvo kratko i bez grče,ali kad je grča?
Ipak mislim da definitivno trebaju vodilica
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Samo to? Pa osim podnožja (i jedne cigle) ne vidi se ništa drugo! Daj stavi više fotki, na kojima se vidi cilindar, razvodnik, sjekira, spremnik ulja, stup cjepača, komande, i t.d...

Slažem se, stavi još koju sliku, mislim da bi i Nino iz Žminja bio zahvalan;)...
 
N

Neven 533

Guest
ima dve jedna je link jeste tu vidili s sa zadnje strane ga ne mogu slikati do zida mi je zamotao sam ga da ne pada svasta po njemu


 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
evo prijatelji forumaši ja sam danas bija u Žminju kod Nina.Naruči sam kalač.U srijedu bi ga trebali isporučit doma,pa da ga probamo.
Bogami velika firma.Jaki su,svaki dan naprave dva cijepača.lipo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh