• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
E pa i to sam mislil!
SRAM ME I ŠPOT BILO ! ! !
Kaj da ti velim zaletel sam se odgovorom.
:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Ležajevi nisu predviđeni da podnose aksijalne sile!
Vidi se na pumpi kakva je.A od čega ti je ta pumpa?
Onda nema problema jer ja namjeravam na svoju staviti ležaj.

Znači iza ide pumpa, unutra se nabije ležaj i u ležaj izvod kardana.
Evo danas samo uspio napraviti ovo

Tak kalač za kratka drva sam imao od prošle godine, ali mi je jako sporo kalati preko traktorske hidraulike, a i uvijek mi netko treba na ručici na traktoru.
Pošto mi je bilo i teško biti sagnuti cijeli dan napravil sam i stol, odnosno podigel sam kalač na 80cm, a ispod postolja mi idu pumpa i rezervar.

Pošto mi je i donja ploča bila premala malo sam je povećao sa limom 2mm, ionako na njemu neće biti težina, samo da mogu sa strane odložiti komad drva dok ga raskolim.
Sada još samo tražim razvodnik, ak se nađe kakav rabljeni.
Zanima me i koliko dođe izrada crijeva, npr. koliko bi došlo jedno crijevo dužine 1m sa nastavcima na krajevima s unutarnjim navojem?
Znam da se posebno plaća crijevo, posebno nastavci i onda još prešanje, ali nigdje nisam vidio pojedinačne cijene ili ukupnu cijenu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koja si ti mrcina ?... ti nas samo malo dresiraš .

Crijevo s priključkima , metar dužine 2SN8. -to je rupa 8 mm
Kako ti kažeš s nastavcina i to matica navoja M20x 1,5 ravno 150 kn , na PP.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Crijevo s priključkima , metar dužine 2SN8. -to je rupa 8 mm
Kako ti kažeš s nastavcina i to matica navoja M20x 1,5 ravno 150 kn , na PP.
Ti to prodaješ? To je novo ili?
Zanimala me je samo cijena crijeva, moram prije nabaviti razvodnik pa da vidim onda kakva crijeva trebam.
Mislim da će mi trebati 1m od pumpe do razvodnika i 2x1,5m od razvodnika do cilindar. Možda nabavim nešto rabljeno, a ako ne čujemo se.
 
N

Neven 533

Guest
ja kupio nov cjepac 17 tona pritisak dosao kuci na adresu sve novo na njemu i pumpa ide direkt na kardan traktora ima nozno i rucne komande super stroj nema da staje u drvet traktor radi na 700 do 800 nema potrebe za vecim gasom
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
ja kupio nov cjepac 17 tona pritisak dosao kuci na adresu sve novo na njemu i pumpa ide direkt na kardan traktora ima nozno i rucne komande super stroj nema da staje u drvet traktor radi na 700 do 800 nema potrebe za vecim gasom

Koliko love ak nije tajna ?
Koja firma?
 
N

Neven 533

Guest
Koliko love ak nije tajna ?
Koja firma?

9500 tisuca al bez racuna i ne treba mi bez poreza prodaju jedino ako se ima firma i to pa da vam vrate onda se uzme na racun al je skuplje iz zminja hidrulika nino isti dan mi je dosao kad sam narucio imaju napravljene bas to rade samo
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja kupio nov cjepac 17 tona pritisak dosao kuci na adresu sve novo na njemu i pumpa ide direkt na kardan traktora ima nozno i rucne komande super stroj nema da staje u drvet traktor radi na 700 do 800 nema potrebe za vecim gasom

opet ti imaš što nitko nema pa daj stavi već jednom slike neke
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
ja kupio nov cjepac 17 tona pritisak dosao kuci na adresu sve novo na njemu i pumpa ide direkt na kardan traktora ima nozno i rucne komande super stroj nema da staje u drvet traktor radi na 700 do 800 nema potrebe za vecim gasom
Koji traktor 533?
 
N

Neven 533

Guest
Koji traktor 533?

da ali ima onu novu pumpu sto se na kardan kopca a ne ciganija preko kardana imam broj od tvornice sto to pravi kome treba mogu napisat pa zovite
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
da ali ima onu novu pumpu sto se na kardan kopca a ne ciganija preko kardana imam broj od tvornice sto to pravi kome treba mogu napisat pa zovite
Kaj se čeka?
Piši broj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Iznenadil bi se. Sohora može biti jeftiniji!
Kaj ti misliš da bi ja po (u ovom slučaju pumpu) išel Žminj ili ju naručival odozdo :scratch
Veli momak da oni to dole prave, pa me samo zanimalo koji su to igrači kod nas se upustili u proizvodnju pumpi ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh